Objektivy Sigma ART jsou dobře známé a velice oblíbené pro svou excelentní kvalitu. Dnes se tato prestižní řada rozrostla hned o několik nových modelů. Je to především nový portrétní objektiv 105mm se světelností F1,4 a také makroobjektiv 70mm F2,8. Jenže tím dnes Sigma nekončí, všechny pevné objektivy řady ART - včetně dvou novinek - budou brzy dostupné i s bajonetem pro bezzrcadlovky Sony vybavené bajonetem Sony E.
Sigma představuje "bokeh master" - objektiv s neuvěřitelným rozlišením, který je určen pro fullframe snímače. Jedná se momentálně o nejdelší objektiv řady ART se světelností F1,4.
Od uvedení prvního objektivu SIGMA Global Vision se světelností F1,4 v roce 2012 (Sigma 35 mm F1.4 DG HSM | Art) představila společnost SIGMA už celou řadu objektivů s označením ART. Všechny tyto objektivy byly navrženy tak, aby nabízely minimální optickou aberaci a poskytovaly neuvěřitelné rozlišení a ohromující kontrast. Nový objektiv nabízí kromě uvedených vlastností navíc ještě vynikající bokeh a velice vyrovnaný přenos jasu v celé ploše snímku.
SIGMA 105 mm f/1,4 DG HSM Art v e-shopu
Úžasné rozlišení a neuvěřitelná čistota zobrazení zprostředkují úchvatný vizuální zážitek - nebývale ostrý makroobjektiv dnes rozšiřuje řadu špičkových skel s označením Sigma ART.
Dlouho očekávaný první makroobjektiv v řadě Sigma ART. V posledních letech mají výrobci standardních makroobjektivů tendenci využívat v konstrukci vnitřní zaostřování s cílem maximalizovat rychlost autofokusu. Naproti tomu nový SIGMA 70mm F2.8 DG MACRO Art je navržen tak, aby upřednostňoval optický výkon a splňoval náročné požadavky na kvalitu obrazu, které definují celou řadu Art. Zaostřovací motor a optimalizovaný zaostřovací algoritmus pomáhá dosáhnout extrémně plynulého zaostřování v celém rozsahu ostřicích vzdáleností.
SIGMA 70 mm f/2,8 DG Macro Art v e-shopu
Společnost Sigma bude postupně uvádět následující objektivy řady ART, které budou nově vybaveny bajonetem Sony E:
Ideální pro lov, turistiku i ornitologii, Přiblížení 10x oproti klasickému pohledu oka, Voděodolné, odolné proti zamlžení
Průměr filtru 39 mm, Barevně neutrální čiré sklo, Nemá vliv na expozici nebo AF
6 x 6 maska pro 120 držák, Maskuje přebytečné světlo, Lze použít pouze s držákem nebo současně s VALOI Advancer