Fotogalerie (5)

Jsem unikát

Jsem unikát
Zobrazit fotografie v galerii (5)

Každý z nás je svým způsobem unikát. Soubor Jsem unikát Lucie Vyskočilové zachycuje talentované lidi, kteří se vymanili ze systému a žijí svůj sen, a to stejně originálním způsobem, jak originální jsou sami vyfotografovaní. Jedním z důležitých aspektů Luciiny práce je totiž vystihnutí jejich osobnosti. Na její projekt se můžete v Nikon Photo Gallery podívat od 8. března do 15. dubna 2018.

Fotografka z vášně

Cesta Lucie Vysloužilové (nar. 1985) k fotografii nevedla přes fotografickou školu, ale přes volání po práci, která jí bude zároveň i koníčkem. Vystudovala Mediální a komunikační studia na Univerzitě Karlově a v roce 2011 odjela do Kalifornie na kurz instruktorky bikram jógy. Právě tento moment považuje ve své kariéře fotografky za zlomový. Během sedmi let se od rodinných a lifestyle portrétů vyprofilovala až k fashion a komerční fotografii, které se nyní věnuje. Nejvíce si cení projektů, které mají přesah za fotografii samotnou, jako bylo třeba focení kalendáře pro České dráhy, v rámci něhož zmapovala nejdůležitější události 100 let samostatného Československa.

„Při focení jsou pro mě zásadní dvě věci. První je práce s člověkem. Přijde mi extrémně důležité se na fotografovanou osobu „nacítit”, vytáhnout její osobnost a zachytit ji v nejkrásnější poloze. Druhou, neméně důležitou záležitostí, je dostat do fotky emoci, dynamiku, příběh."

Luciiny fotografie jsou charakteristické nenuceným uměleckým dojmem a důležitý prvek tvoří pohyb. Ten do nich vkládala nejprve přes jogínky, jejichž prostředí dobře znala, později se k nim přidaly i dynamičtější baletky a tanečnice. V létě 2016 tak v New Yorku, kam alespoň jednou ročně jezdí za inspirací, nafotila soubor fotografií pro svou první výstavu New York vibes. Současná výstava zachycuje výjimečné a talentované lidi, kteří žijí svůj sen.

Výstavu můžete v Nikon Photo Gallery navštívit od 8. března do 15. dubna 2018.

Galerie

Podobné články

Odhalená kabala Vladimíra Bruntona
Odhalená kabala Vladimíra Bruntona

12. 8. - Kabala, Vladimír Brunton a originální fotoobrazy, které žijí s okolím. To jsou hlavní body, které vystihují...

Ruku v ruce - touha je zázrak. Výstava Jindřicha Štreita v Praze
Ruku v ruce - touha je zázrak. Výstava Jindřicha Štreita...

31. 7. - Jindřich Štreit na svých snímcích zachytil lidi s mentálním a kombinovaným postižením, kteří pobývají v denních...

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • poukázka na fotoslužby

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací