Jsem unikát | FotoŠkoda
Výstavy

Jsem unikát

Termín: 8. 3. - 15. 4. 2018
5. 3. 2018 | 2 minuty čtení

Každý z nás je svým způsobem unikát. Soubor Jsem unikát Lucie Vyskočilové zachycuje talentované lidi, kteří se vymanili ze systému a žijí svůj sen, a to stejně originálním způsobem, jak originální jsou sami vyfotografovaní. Jedním z důležitých aspektů Luciiny práce je totiž vystihnutí jejich osobnosti. Na její projekt se můžete v Nikon Photo Gallery podívat od 8. března do 15. dubna 2018.

Fotografka z vášně

Cesta Lucie Vysloužilové (nar. 1985) k fotografii nevedla přes fotografickou školu, ale přes volání po práci, která jí bude zároveň i koníčkem. Vystudovala Mediální a komunikační studia na Univerzitě Karlově a v roce 2011 odjela do Kalifornie na kurz instruktorky bikram jógy. Právě tento moment považuje ve své kariéře fotografky za zlomový. Během sedmi let se od rodinných a lifestyle portrétů vyprofilovala až k fashion a komerční fotografii, které se nyní věnuje. Nejvíce si cení projektů, které mají přesah za fotografii samotnou, jako bylo třeba focení kalendáře pro České dráhy, v rámci něhož zmapovala nejdůležitější události 100 let samostatného Československa.

„Při focení jsou pro mě zásadní dvě věci. První je práce s člověkem. Přijde mi extrémně důležité se na fotografovanou osobu „nacítit”, vytáhnout její osobnost a zachytit ji v nejkrásnější poloze. Druhou, neméně důležitou záležitostí, je dostat do fotky emoci, dynamiku, příběh."

Luciiny fotografie jsou charakteristické nenuceným uměleckým dojmem a důležitý prvek tvoří pohyb. Ten do nich vkládala nejprve přes jogínky, jejichž prostředí dobře znala, později se k nim přidaly i dynamičtější baletky a tanečnice. V létě 2016 tak v New Yorku, kam alespoň jednou ročně jezdí za inspirací, nafotila soubor fotografií pro svou první výstavu New York vibes. Současná výstava zachycuje výjimečné a talentované lidi, kteří žijí svůj sen.

Výstavu můžete v Nikon Photo Gallery navštívit od 8. března do 15. dubna 2018.

CANON Selphy CP1500 Pink

Formát tisku 100 x 148 mm (pohlednice) až 22 x 17.3 mm, 8,9 cm LCD displej, 16,9 milionů barev

3 690,-
Kalendář 2023 TREES 60x50cm

Výška: 50 cm, Šířka: 60 cm, Typ kalendáře: měsíční

569,-
Kalendář 2023 NAMIBIA 60x50cm

Výška: 50 cm, Šířka: 60 cm, Typ kalendáře: měsíční

690,-

Související články

Plechová abstrakce v galerii Czech Photo Centre

Plechová abstrakce v galerii Czech Photo Centre

Emil Fafek v Leica Gallery Prague

Emil Fafek v Leica Gallery Prague

Soutěž FOTOSTART: 8. ročník - vítězné práce

Soutěž FOTOSTART: 8. ročník - vítězné práce

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...