VýstavyVýstavy

V Czech Photo Centre vystavují porotci Czech Nature Photo

Termín: 5. 3. - 5. 4. 2020
V Czech Photo Centre vystavují porotci Czech Nature Photo
| 2 minuty čtení

Od 5. 3. do 5. 4. si můžete v Czech Photo Centre prohlédnout tvorbu zahraničních porotců soutěže Czech Nature Photo 2020 Petera Delaneyho a Roba Cottlea. Současně běží také měsíc přírody, během něhož se uskuteční přednášky a další akce na téma příroda.

Březen patří zahraničním porotcům Czech Nature Photo

Příspěvky v soutěži Czech Nature Photo hodnotí nejen čeští porotci, ale také fotografové ze zahraničí. Právě jejich tvorbě je věnovaná současná výstava v Czech Photo Centre. Od 5. března. do 5. dubna si můžete prohlédnout snímky zachycující divokou krásu Afriky od Petera Delaneyho a fotografie zvířat ve Walesu od Roba Cottlea.

Peter Delaney opustil finančnictví a uskutečnil si sen o cestování po Africe v Land Cruiseru. Fotografování Afriky se věnuje posledních 15 let a nyní trvale žije v Jihoafrické republice. Celkem třikrát si odnesl prestižní ocenění BBC fotografa divočiny roku (BBC Wildlife Photographer of the Year) a patří mezi X-Photographers společnosti Fujifilm.

Rob Cottle se zaměřuje na focení divočiny a etickou stránku fotografie. Proto upřednostňuje komfort zvířat před zmáčknutím spouště:

Zvířata nejsou na této planetě pro naše potěšení, abychom si s nimi dělali, co chceme, ale proto, aby žila vedle nás a byla respektována. Naše divoká zvířata a životní prostředí musíme chránit a milovat – nečinnost není možností.

Cottle je mentorem značky Olympus a obdržel několik ocenění z mezinárodních soutěží. Na workshopech a přednáškách učí další fotografy, píše příspěvky do časopisů, novin a knih - mezi nimi najdeme např. Photographers United a knihu Remembering Wildlife.

IRIX 45 mm f/1,4 pro Nikon F

Clona F / 1,4, Vnitřní zaostřování, Konstrukce odolná proti povětrnostním vlivům

19 690,-
MANFROTTO Element MII Aluminium modrý 4 Sec BH

Kulová hlava, Systém Arca + RC2, Nosnost: 8 kg

2 990,-
NANLITE PavoTube 15C RGB LED trubice

RGB+WW LED trubice, Velikost: 60 cm, Barevná teplota: 2700K - 6500K

9 590,-

Související články

Můj otec Antonín Kratochvíl v Leica Gallery Prague

Můj otec Antonín Kratochvíl v Leica Gallery Prague

Kevin V. Ton: Mlčenlivá krajina - Moldavský zápisník 2019–2020

Kevin V. Ton: Mlčenlivá krajina - Moldavský zápisník...

Podpultovky VII - 1. část

Podpultovky VII - 1. část

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím