Insight: Štěpán Hon - Dokumentující život až na dřeň! | FotoŠkoda
RozhovoryVidea

Insight: Štěpán Hon - Dokumentující život až na dřeň!

Insight: Štěpán Hon - Dokumentující život až na dřeň!
13. 11. 2020 | 3 minuty čtení

Kdy se ve Štěpánu Honovi probudila touha fotografovat? Jak se jeho fotografie dostaly na stěny moskevského hotelu? S jakou technikou začínal a s čím fotít teď? A co chystá v blízké budoucnosti? Na tyto otázky vám odpoví a mnohé další vám prozradí v rozhovoru s Honzou Kozákem v našem videu.

Nedělám plány a nechávám se vláčet životem

Štěpán Hon je fotograf mnoha tváří a projektů a věnuje se reportážní a dokumentářní fotografii. Lásku k fotografii v něm probudila netradiční cesta do Indie, od té doby procestoval řadu zemí a poznal řadu lidí, jejichž život poznal a zachytil na fotografiích. Vystudoval FAMU, získal několik ocenění Czech Press Photo, spolupracoval s řadou časopisů. Byl také prvním oficiálním hradním fotografem prezidenta Václava Klause a v této funkci působil rok. Kromě fotografování si vyzkoušel i jiné tvůrčí činnosti - psaní i režírování.

Štěpán HonV poslední době se věnuje především projektům Evropský deník a Charitativní kalendář. Ten realizuje od roku 2016 a jeho výtěžek každoročně putuje na konto některé konkrétní organizaci pomáhající lidem. V jeho rámci každý rok nafotí kalendář s 12 známými osobnostmi, které ukazuje nevyumělkovaně a v pohodlí jejich domova. Na letošních snímcích navíc nikdo z nich není sám, ale je obklopený rodinou, často také mediálně známými tvářemi.

Charitativní kalendář DOMA 2021

Kalendář DOMA 2021 můžete získat jako poděkování za podporu projektu Cesta domů, který provozuje domácí hospic a zajišťuje poradenství nevyléčitelně nemocným pacientům i jejich rodinám. Přispět organizaci můžete na této stránce.

Štěpán Hon

V rozhovoru, v němž Štěpánovi klade otázky Honza Kozák ze společnosti Nikon, se mimo jiné dozvíte, jaká zákoutí skrývala cesta, která Štěpána dovedla až tam, kde je nyní, jak se jeho fotky dostaly na stěny v hotelu v Moskvě, jak se dostal k focení závodů se psím spřežením a přiblíží vám také řadu svých projektů včetně zmíněného Charitativního kalendáře a Evropského deníku.

NIKON Z9

45,7 Mpx plnoformátový skládaný CMOS snímač o rozměru 35,9 mm × 23,9 mm, Procesor EXPEED 7 s 10x rychlejším zpracováním dat než u předchozích modelů, Video v rozlišení 8K/30p interně pro více než 2 hodiny natáčení, 4K/120p zpomalené nahrávání

155 990,-
Nikon Z5
NIKON Z5

Rozlišení 24,3MP snímač CMOS formátu FX, Obrazový procesor EXPEED 6, Záznam UHD 4K a Full HD videa

29 490,-
NIKON D850
NIKON D850

FX CMOS BSI snímač s rozlišením 45,7 Mpx, RGB snímač 180K (180 000 pixelů) umožňuje přesnější měření expozice, AF modul Nikon Multi-CAM 20K s fázovou detekcí TTL, jemným doladěním zaostření a 153 zaostřovacími poli

73 490,-

Související články

Jindřich Štreit: Čekám, čím mě osloví život

Jindřich Štreit: Čekám, čím mě osloví život

Fotografka Líba Taylor na FotoŠkoda FESTu

Fotografka Líba Taylor na FotoŠkoda FESTu

Jaké materiály používáme pro velkoformátový tisk (služby #03)

Jaké materiály používáme pro velkoformátový tisk (služby...

Další Videa

Fotoškola - jak si vybrat dron

Fotoškola - jak si vybrat dron

Fotoškola - ideální ohnisková vzdálenost na portréty

Fotoškola - ideální ohnisková vzdálenost na portréty

Zaostřeno na: co si přát k Vánocům

Zaostřeno na: co si přát k Vánocům

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...