RozhovoryVideaRozhovory,Videa

Insight: Štěpán Hon - Dokumentující život až na dřeň!

Insight: Štěpán Hon - Dokumentující život až na dřeň!
| 3 minuty čtení

Kdy se ve Štěpánu Honovi probudila touha fotografovat? Jak se jeho fotografie dostaly na stěny moskevského hotelu? S jakou technikou začínal a s čím fotít teď? A co chystá v blízké budoucnosti? Na tyto otázky vám odpoví a mnohé další vám prozradí v rozhovoru s Honzou Kozákem v našem videu.

Nedělám plány a nechávám se vláčet životem

Štěpán Hon je fotograf mnoha tváří a projektů a věnuje se reportážní a dokumentářní fotografii. Lásku k fotografii v něm probudila netradiční cesta do Indie, od té doby procestoval řadu zemí a poznal řadu lidí, jejichž život poznal a zachytil na fotografiích. Vystudoval FAMU, získal několik ocenění Czech Press Photo, spolupracoval s řadou časopisů. Byl také prvním oficiálním hradním fotografem prezidenta Václava Klause a v této funkci působil rok. Kromě fotografování si vyzkoušel i jiné tvůrčí činnosti - psaní i režírování.

Štěpán HonV poslední době se věnuje především projektům Evropský deník a Charitativní kalendář. Ten realizuje od roku 2016 a jeho výtěžek každoročně putuje na konto některé konkrétní organizaci pomáhající lidem. V jeho rámci každý rok nafotí kalendář s 12 známými osobnostmi, které ukazuje nevyumělkovaně a v pohodlí jejich domova. Na letošních snímcích navíc nikdo z nich není sám, ale je obklopený rodinou, často také mediálně známými tvářemi.

Charitativní kalendář DOMA 2021

Kalendář DOMA 2021 můžete získat jako poděkování za podporu projektu Cesta domů, který provozuje domácí hospic a zajišťuje poradenství nevyléčitelně nemocným pacientům i jejich rodinám. Přispět organizaci můžete na této stránce.

Štěpán Hon

V rozhovoru, v němž Štěpánovi klade otázky Honza Kozák ze společnosti Nikon, se mimo jiné dozvíte, jaká zákoutí skrývala cesta, která Štěpána dovedla až tam, kde je nyní, jak se jeho fotky dostaly na stěny v hotelu v Moskvě, jak se dostal k focení závodů se psím spřežením a přiblíží vám také řadu svých projektů včetně zmíněného Charitativního kalendáře a Evropského deníku.

NIKON COOLPIX W300 žlutý

objektiv s rozsahem ohnisek 24-120 mm, 5x optický zoom a světelností f/2,8 - 4,9, 16 Mpx fotografie s frekvencí až 7 sn./s, vodotěsný do 30 m (IPX8), pádu odolný až z 2,4 m, mrazuodolnost až do -10 stupňů

11 990,-
NIKON Z6 II
NIKON Z6 II

24,5 Mpx snímač, BSI CMOS formátu FX, Duální obrazové procesory EXPEED 6

56 990,-
NIKON D850
NIKON D850

FX CMOS BSI snímač s rozlišením 45,7 Mpx, RGB snímač 180K (180 000 pixelů) umožňuje přesnější měření expozice, AF modul Nikon Multi-CAM 20K s fázovou detekcí TTL, jemným doladěním zaostření a 153 zaostřovacími poli

72 990,-

Související články

Jaromír Chalabala: Základem fotobank je pravidelnost

Jaromír Chalabala: Základem fotobank je pravidelnost

Lenka Stehnová: Práce mě nabíjí energií

Lenka Stehnová: Práce mě nabíjí energií

Jan Krejčí: Nemám snahu být influencerem, zakázky za mnou přijdou na doporučení

Jan Krejčí: Nemám snahu být influencerem, zakázky za mnou...

Další Videa

On-line stream: novinky z fotosvěta #3

On-line stream: novinky z fotosvěta #3

Videoškola - základní nastavení pro natáčení videa

Videoškola - základní nastavení pro natáčení videa

Pište nám dotazy, odpovíme v živém vysílání

Pište nám dotazy, odpovíme v živém vysílání

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...