FototipyVideaFototipy,Videa

Nejlepší aplikace pro fotografy

Nejlepší aplikace pro fotografy
| 4 minuty čtení

S Michalem Houdkem jsme si v živém streamu povídali o nejlepších foto aplikacích. Probrali jsme nejlepší aplikace na úpravu fotek, aplikace na focení, na ovládání fotoaparátu, na stahování fotek do mobilu, aplikace na noční focení hvězd, aplikace na focení krajiny, probrali jsme všechny fotografické aplikace, které používáme. Podívejte se na záznam, který je plný praktických ukázek. Pod videem také najdete odkazy na stažení všech aplikací, které byly v rozhovoru zmíněny.

Mobilní aplikace pro fotografy

Fotografické aplikace od výrobců fotografické techniky umožňují nejčastěji bezdrátové ovládání fotoaparátu přes živý náhled na displeji telefonuukládání fotek do mobilu, sdílení fotek na sociální sítě, přiřazení GPS informací, nebo také ukládání fotografií na cloud, což oceníte v situacích, kdy nemáte možnost zálohovat vaše snímky v počítači. Foto aplikace od výrobců jsou zdarma.

Aplikace na úpravu fotek jsou nejžádanější. Některé jsou zdarma, za jiné se platí, ale i to se vyplatí. :) Třeba Lightroom můžete propojit s verzí pro počítač, takže úpravy fotek provedené v mobilu vidíte i když si snímek otevřete doma v počítači a v úpravách můžete pokračovat. Nabízejí nespočet přednastavených filtrů a úpravy v mobilu jsou velice snadné a rychlé.

Nejraději mám foto aplikace, které vám při focení pomáhají. S jejich pomocí si můžete snadno spočítat hloubku ostrosti, stanovit hyperfokální vzdálenost při focení krajiny, určit vhodný expoziční čas při focení sportu a podobně. Skvělá je také funkce plánovače, tedy určení zlaté a modré hodinky pro vybrané místo a datum, ukázka vržených stínů ve stanovený čas, pozice slunce a měsíce, tohle oceníte především při focení krajiny a architektůry.
Nikdy nebylo snadnější focení noční oblohy. Aplikace vám ukáže, jak budou vypadat startrails pro váš objektiv a stanovený čas, nebo poradí, jakým časem vyfotit mléčnou dráhu (a také vám ukáže, kde se vlastně mléčná dráha nachází), aby jednotlivé hvězdy nebyly pohybově rozmazané.
Používáte při focení ND filtry? Pak už nemusíte složitě vypočítávat expoziční čas, stačí zadat filtrační faktor ND filtru a čas změřený bez filtru a aplikace spočítá, jaký expoziční čas nastavíte na fotoaparátu. 

Nejlepší aplikace pro fotografy - Android

Foto aplikace od výrobců fotoaparátů pro Android

Nejlepší aplikace na úpravu fotek pro Android                                                          

Foto aplikace - asistent a rádce pro fotografy - Android

 

Nejlepší aplikace pro fotografy - iPhone

Nejlepší aplikace na úpravu fotek pro iPhone                                                                

​Foto aplikace - asistent a rádce pro fotografy - iPhone

SONY Alpha A7 III
SONY Alpha A7 III tělo

full frame 24 Mpx snímač, až 10 sn./s. při sekvenčním snímání s bufferem až na 177 JPEG snímků, XAVC S 4k video, 100 Mbps 8-bit 4:2:0 - interní nahrávání, přes HDMI výstup 8-bit 4:2:2, 120 FPS FHD

53 990,-
CANON EOS 6D Mark II
CANON EOS 6D Mark II

Plnoformátový snímač CMOS s rozlišením 26,2 Mpx, ISO 40 000 (rozšíření na ISO 102 400), 45 křížových bodů AF (v hledáčku)

28 990,-
SONY CyberShot DSC-RX100 III Premium Kit

Sony Cybershot DSC-RX100 III s vestavěným EVF hledáčkem, vestavěným bleskem i podporou NFC, Snímač Exmor™ CMOS velikosti 1" (13,2 × 8,8 mm) s rozlišením 20,1 efektivních megapixelů, Rozsah ISO 125–12 800 (v rozšíření až 25 600)

14 490,-

Související články

Fotoškola - vyvážení bílé

Fotoškola - vyvážení bílé

Zpracování fotografií – Tisk (2): Barvy pod kontrolou

Zpracování fotografií – Tisk (2): Barvy pod kontrolou

Pište nám dotazy, odpovíme v živém vysílání

Pište nám dotazy, odpovíme v živém vysílání

Další Videa

Fotoškola - vyvážení bílé

Fotoškola - vyvážení bílé

On-line stream: novinky z fotosvěta #2

On-line stream: novinky z fotosvěta #2

Pište nám dotazy, odpovíme v živém vysílání

Pište nám dotazy, odpovíme v živém vysílání

Diskuze

Nejlepší aplikace pro fotografy

Přidat příspěvek

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek.

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...