Barbora Reichová: Sport hledáčkem fotografky | FotoŠkoda
Výstavy

Barbora Reichová: Sport hledáčkem fotografky

Termín: 19. 4. - 7. 5. 2022
12. 4. 2022 | 2 minuty čtení

Barboru Reichovou jistě netřeba dlouze představovat. Je to etablovaná sportovní fotografka, která dokumentovala nespočet menších i větších akcí a byla svědkem šesti největších sportovních událostí. Ve svých fotografiích spojuje nejen sport, ale také umělecký pohled a často i vtip a neotřelý nápad. Výstavu jejích tří souborů včetně oceněného projektu Nezlomní olympionici si můžete prohlédnout v minigalerii Centra FotoŠkoda od 19. 4. do 7. 5. 2022.

Sport provázaný s uměním

Barbora Reichová je etablovanou sportovní fotografkou, která se tomuto odvětví věnuje již více než 16 let. Vystudovala střední fotografickou školu, v loňském roce dokončila také bakalářské studium na Institutu tvůrčí fotografie v Opavě.

Jako fotografka začínala v deníku Sport, nyní již druhým rokem působí pod záštitou Českého olympijského výboru. Se svým fotoaparátem zdokumentovala nespočet menších i větších sportovních klání a šest olympijských her, stojí také za projektem Nezlomní olympionici, který začal vznikat v první vlně pandemických opatření a který získal několik ocenění. K tomuto projektu Barbora říká:

Pro mě to byl nejúspěšnější projekt. Do té doby jsem fotky nikam do soutěží neposílala. Mám z něj i zážitky a spojení se sportovci, kteří mě často pustili k sobě domů. Možná i oni cítili, že je to výjimečný okamžik, a ačkoliv to pro ně neskončilo medailí, tak je to pořád dokumentace doby. Vážím si toho, že mi dali důvěru a pustili mě k sobě blíž.

Na výstavě můžete zhlédnout jak snímky z tohoto projektu, tak z posledních dvou olympijských soutěží v Tokiu a Pekingu.

Barbora do svých fotografií vkládá jedinečný rukopis a propojuje sport s uměleckým pojetím. Jejím cílem jsou snímky, které mohou obstát i samy o sobě bez doplňujících titulků.

NIKON Z6 II
NIKON Z6 II

Rozlišení 24,5 Mpx snímač BSI CMOS formátu FX, 2× obrazový procesor EXPEED 6, Video UHD 4K/30 N-Log a 10-bit HDMI výstup

54 990,-
NIKON D7500
NIKON D7500 tělo

DX CMOS snímač s rozlišením 20,9 MPx, RGB snímač 180K (180 000 pixelů) umožňuje přesnější měření expozice, AF modul MultiCam 3500 II s fázovou detekcí – 51 bodů, 15 křížových

28 490,-
Nikon Z5
NIKON Z5

Rozlišení 24,3MP snímač CMOS formátu FX, Obrazový procesor EXPEED 6, Záznam UHD 4K a Full HD videa

36 990,-

Související články

Plechová abstrakce v galerii Czech Photo Centre

Plechová abstrakce v galerii Czech Photo Centre

Emil Fafek v Leica Gallery Prague

Emil Fafek v Leica Gallery Prague

Soutěž FOTOSTART: 8. ročník - vítězné práce

Soutěž FOTOSTART: 8. ročník - vítězné práce

Diskuze

Barbora Reichová: Sport hledáčkem fotografky

Přidat příspěvek

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek.

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...