Canon představuje dva nové širokoúhlé objektivy | FotoŠkoda
Produktové novinky

Canon představuje dva nové širokoúhlé objektivy

Canon představuje dva nové širokoúhlé objektivy
12. 7. 2022 | 3 minuty čtení

Canon rozšiřuje řadu RF o dva plnoformátové objektivy. Sestavu doplní pevné sklo 24 mm se světelností f/1,8 a zoom 15-30 mm se světelností f/4,5-6,3. Uživatelé ocení kompaktnost a také cenovou dostupnost objektivů, které se vyznačují jednoduchým ovládáním a pokročilou optickou technologií.

Objektivy do kapsy

S těmito novinkami můžete zapomenout na nošení velkých a těžkých objektivů. Obě skla perfektně doplňují kompaktní rozměry fotoaparátů řady R a potěší svou všestranností.

RF 24 mm f/1.8 Macro IS STM 

Objektiv RF 24 mm disponuje světelností f/1,8 a devítilamelovou kruhovou clonou. Pro video tvůrce je důležitá také stabilizace obrazu až o 5 expozičních hodnot, přičemž při použití s tělem řady EOS R s interní stabilizací se účinnost zvyšuje až na 6,5 EV. Objektiv přináší kvalitní výstup i při nízké hladině osvětlení společně s malou hloubkou ostrosti. Při použití s fotoaparátem se snímačem APS-C se ohnisková vzdálenost blíží 35 mm. 

RF 24 mm f/1.8 Macro IS STM váží 270 gramů a název již naznačuje krátkou zaostřovací vzdálenost, která je u tohoto objektivu 14 cm (zvětšení 0,5x). Ostření je zároveň velmi rychlé a tiché. RF 24 mm je vhodný pro široké spektrum uživatelů, od cestovatelů nebo street fotografů až po krajináře a event fotografy.

Canon RF 24 mm f/1,8

Chci se podívat na Canon RF 24 mm f/1,8

RF 15-30 mm f/4,5-6,3 IS STM

Hlavním znakem objektivu RF 15-30 mm je flexibilní rozsah ohniskových vzdáleností. Možnost zoomovat od 15 do 30 mm se bude hodit především při cestování, fotografování architektury, krajiny nebo natáčení vlogů, zkrátka všude, kde potřebujete široký úhel pohledu.

Objektiv disponuje proměnnou clonou f/4,5-6,3 a je vybavený optickou stabilizací obrazu o 5,5 EV, která umožňuje delší expozici při fotografování z ruky a stabilní obraz při natáčení videa. při použití s tělem řady EOS R se stabilizací IBIS se účinnost zvyšuje až na 7 EV.

Pokročilá technologie ostření zachytí i rychle se pohybující objekty a zaostří na vzdálenost 12,8 cm. Sklo váží navzdory robustní kontrukci pouze 390 gramů.

RF 15-30 mm

Chci omrknout Canon RF 15-30 mm

CANON EF-EOS R adaptér

adaptér na využití objektivů Canon EF, EF-S na fotoaparátu Canon EOS R resp. bajonetu Canon RF - seznamy kompatibilních objektivů níže, zachování vysoké kvality obrazu a vysokého výkonu, zkonstruováno pro profesionální použití

2 890,-
CANON RF 24-70 mm f/2,8 L IS USM

Univerzální profesionální objektiv - svatby, produkty, street, reportáž, IS optický stabilizátor s hodnotou až 5 EV, Motorek ostření Nano USM - perfektní pro fotky i video

52 990,-
CANON RF 24-105 mm f/4 L IS USM

5krokový stabilizátor obrazu, motor Nano USM, ovládací kroužek

33 390,-

Související články

Nové Swarovski dalekohledy pro vaše outdoorové dobrodružství

Nové Swarovski dalekohledy pro vaše outdoorové dobrodružství

Sony Cinema řada se rozrůstá o kameru FX30

Sony Cinema řada se rozrůstá o kameru FX30

Nová instantní fototiskárna od Canonu se vejde do kapsy

Nová instantní fototiskárna od Canonu se vejde do kapsy

Diskuze

Canon představuje dva nové širokoúhlé objektivy

Přidat příspěvek

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek.

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...