Art brut live – Mario del Curto

Art brut live – Mario del Curto

Art brut live – Mario del Curto

Nenechte si ujít unikátní přehlídku portrétů umělců art brut! Tyto pozoruhodné osobnosti dokumentuje od 80. let minulého století fotograf Maria Del Curto. Snímky si můžete prohlédnout až do 6. července 2015 v prostorách galerie Dox, Poupětova 1, Praha 7.

Umělci art brut

Výstava více než stovky snímků švýcarského fotografa Maria Del Curta je součástí projektu ART BRUT LIVE. Portréty umělců art brut společně s unikátními záznamy prostředí, ve kterých žijí a tvoří, jsou jedinečným klíčem k pochopení jejich tvorby. 


© Mario del Curto

Mario Del Curto (*1955)

V sedmdesátých letech dokumentoval sociální hnutí ve Švýcarsku, později se zaměřil na svět divadla a tance. Zde se začal věnovat portrétu, který dále rozvinul ve své osobní vášni – art brut. Od roku 1983 vyfotografoval desítky autorů art brut z celého světa. Jeho existenciální portréty uměleckých a často i životních outsiderů si navzdory vší bizarnosti zachovávají hlubokou lidskou důstojnost. Del Curtovy snímky jsou unikátním dokladem o komplexnosti světa tvůrců art brut, pro něž je tvorba projevem bytí a jeho hlavním smyslem, kde všechno souvisí se vším, kde umělec, jeho životní příběh, prostor a dílo tvoří jedinou entitu. Z fotografií Maria Del Curta vyzařuje okouzlení nad nesmírnou šíří lidské imaginace a tvořivosti, která nectí bariéry věku, pohlaví, vzdělání ani sociálního postavení.

(Zdroj: www.dox.cz)

Podobné články

Odhalená kabala Vladimíra Bruntona
Odhalená kabala Vladimíra Bruntona

12. 8. - Kabala, Vladimír Brunton a originální fotoobrazy, které žijí s okolím. To jsou hlavní body, které vystihují...

Ruku v ruce - touha je zázrak. Výstava Jindřicha Štreita v Praze
Ruku v ruce - touha je zázrak. Výstava Jindřicha Štreita...

31. 7. - Jindřich Štreit na svých snímcích zachytil lidi s mentálním a kombinovaným postižením, kteří pobývají v denních...

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • poukázka na fotoslužby

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací