Beseda ON-LINE: Dokumentaristická cesta kolem světa | FotoŠkoda

Beseda ON-LINE: Dokumentaristická cesta kolem světa

Náročnost
Začátečník, Středně pokročilý, Pokročilý

Život bez příkras, takový je svět na fotografiích Davida Těšínského, který posledních 10 let cestuje po světě a hledáčkem svého foťáku zaznamenává příběhy lidí. Maže stereotypy a otevírá divákům oči. Ty nejpoutavější příběhy a více než 150 svých nejlepších fotografií vložil do připravované knihy Jiná krása a podělí se s vámi o ně bez cenzury také na on-line besedě.

10 let života na cestách s foťákem v ruce

Stříleli po něm v Donbasu, fotil revoluční mládež v Íránu nebo exorcismus v Etiopii, zažil skvělé časy se sériovými vrahy na Ukrajině, spal na lavičkách v Japonsku, uprostřed amazonské džungle objevil Češku vdanou za náčelníka kmene Huni Kuin, zažil seanci s medicínou Ayahuasca nebo magické okamžiky v Indii a Nepálu.

Život zavedl Davida Těšínského do různých koutů světa - do takových, kterým byste se nejraději obloukem vyhnuli, i takových, které byste sami třeba hned rádi viděli na vlastní oči. A všechny spojují silné zážitky, které David prožíval s foťákem na krku (a u obličeje) a zdokumentoval je.

Nyní všechny své nejvitpnější, nejsmutnější, nejextrémnější a nejzajímavější příběhy a setkání s lidmi, které za posledních deset let zažil, vyslechl a zaznamenal, sepsal do 13 kapitol v knize Jiná krása, kterou chce prostřednictvím sítě Hithit vydat. Doplnil je více než 150 fotografiemi a o těchto fotografiích a příbězích, z nichž můžete okusit malou ochutnávku v prvním odstavci, vám poví také na on-line besedě.

Jak to bude probíhat

 • Besedu budete moci sledovat živě na platformě ZOOM.

  Odkaz pro sledování: https://us02web.zoom.us/j/89436023255?pwd=NkxKYkNkbEVXODF5SGJIVVVtQkxkUT09

  Meeting ID: 894 3602 3255
  Heslo: dokument
   

 • Místa se předem nerezervují - kdo v den konání dřív přijde, ten se dřív kouká. Maximální kapacita je 100 účastníků.
 • Není se čeho bát, není potřeba žádných složitých instalací. Návod, jak můžete aplikaci bez obav používat, jsme pro vás připravili ZDE.
 • Během besedy je možné pokládat dotazy v chatu nebo se lze i zeptat nahlas.
 • Budete potřebovat přijímač s připojením na internet (PC, notebook, tablet, telefon...), sluchátka, nebo reproduktory, a pokud se budete chtít i zapojit do diskuze, tak mikrofon.
 • Beseda bude trvat přibližně 60 minut, zbytek času je věnován pro vaše dotazy.

Fotograf David Těšínský

David v 19 letech opustil školu a rovnýma nohama skočil do světa. Odletěl do USA a fotografie ho zavála na různá místa planety, kterou svým bystrým dokumentaristickým okem zachycoval. Své projekty si hradí sám a až následně je nabízí k publikování. Jeho fotografie byly k vidění ve velkých světových médiích (The Guardian, VANITY FAIR, The Huff Post, Le Monde, VICE, Stern, Spiegel) i na mnoha výstavách v Evropě nebo USA.

Za sovu práci získal také řadu ocenění - 6x byly jeho fotografie na Czech Press Photo, v roce 2016 se umístil v soutěži Pictures of the year international, o rok později pak v prestižní soutěži Sony World Photography Awards a na kontě má i ocenění PDN STORYTELLERS (2016) a nominaci na World Press Photo (2016).

Beseda ON-LINE: Dokumentaristická cesta kolem světa
Reportáž

Beseda ON-LINE: Dokumentaristická cesta kolem světa

Zdarma
V tuto chvíli nejsou vypsány žádné termíny.
Vyberte si z alternativ

Beseda ON-LINE: Dokumentaristická cesta kolem světa

Náročnost
Začátečník, Středně pokročilý, Pokročilý

Další kurzy

Svatební fotografie v praxi
Svatební fotografie v praxi
Reportáž Svatba

Svatební fotografie v praxi

Fotografování svateb je prestižní záležitostí. Vždyť svatební fotograf je ten, který zachycuje momenty plné emocí a uchovává vzpomínky na celý život. O fotografování svateb se s vámi...

LektorJiří Tvaroh
LokalitaZasedací místnost
Nejbližší termín18. 6. 2023
3 690,-
> 3 volných míst
Společenská fotografie
Společenská fotografie
Portrét Reportáž Svatba

Společenská fotografie

Znáte všechna pravidla společenské fotografie? A víte, kdy je můžete porušovat? Pokud je alespoň jedna odpověď negativní, tak byste neměli chybět na workshopu fotografa Jiřího Tvaroha,...

LektorJiří Tvaroh
LokalitaZasedací místnost
Nejbližší termín19. 6. 2023
1 490,-
> 3 volných míst
Fotoexpedice - New York
Fotoexpedice - New York
Architektura Reportáž

Fotoexpedice - New York

Zakousněte se do "Velkého jablka" a objevte jeho krásy pod vedením Vojty Herouta a Jaroslava Hory. Zaměříte se na ikonické lokace a památky v tom nejlepším světle a dost možná při...

LektorCzech Photo Travel
Lokalitaexterní kurz
Nejbližší termín12. 10. 2023
49 900,-
> 3 volných míst
Fotoexpedice - Indie
Fotoexpedice - Indie
Architektura Portrét Reportáž Zážitek Zvířata

Fotoexpedice - Indie

Na tomto zájezdu do Indie si splníte všechny své cestovatelské a fotografické sny. Čekají na vás památky UNESCO, divoká zvířata, místní tradice a slavnosti plné lidí i opuštěná místa s...

LektorCzech Photo Travel
Lokalita-
Nejbližší termín-
129 900,-
Bez termínu
Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...