CANON EOS R5c | FotoŠkoda

CANON EOS R5 C

*****
(1 recenze) | Kód produktu: 4016089 | PN: 5077C003

Canon EOS R5C koncepčně vychází z velice povedeného modelu EOS R5 ale koncovka „C“ v názvu evokuje označení „Cinema“ - tedy kino nebo film. Jde o technologicky velice zajímavé a v praxi 100% funkční spojení špičkového fotoaparátu řady EOS R s koncepcí profesionálních Cinema kamer řady C. Canon EOS R5C je spojením špičkových fotografických vlastností a vysoce kvalitního videa z profesionálních video kamer Canon. Rozlišení 45 MPix na plnoformátovém snímači, sériové snímání rychlostí až 20 sn./sek, špičkový Dual Pixel CMOS AF a EOS iTR AF X včetně Eye AF (ostření na oko), rozlišení videa až 8K a 60p, 12-bitový RAW záznam, datový tok až 810 MB/sek nebo Cinema RAW light profily. To vše doplněno aktivním chlazením přístroje s monitorem teploty a možností ovládání větrání.
Více o produktu »

 • Hybridní řešení 2v1: EOS R a Camera systém v jednom
 • Rozlišení 45 MPix, full frame senzor
 • DIGIC X obrazový procesor
222 929 020 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Hodnocení odborníka 95%

Známá a velmi populární bezzrcadlovka EOS R5 C dostala do názvu novou koncovku. Co to znamená a co nyní uživatelům nabízí? Podívali jsme se na předprodukční kousek.

 • Perfektní fotografické vlastnosti z EOS R5
 • Pokročilé funkce k natáčení videa
 • Aktivní chlazení přístroje s monitorem teploty a možností ovládání větrání
 • Nemá stabilizovaný snímač IBIS
 • U kamery chybí vestavěný ND filtr
 • Hlučný větráček

Ukázkové snímky

Základní popis

 • Hybridní řešení 2v1: EOS R a Camera systém v jednom
 • Rozlišení 45 MPix, full frame senzor
 • DIGIC X obrazový procesor
 • Citlivost až ISO 51 200
 • Rychlost sériového snímání 20 sn./sek.
 • AF Dual Pixel CMOS + EOS iTR AF X, Eye AF (ostření na oko)
 • Video s rozlišením až 8K a 60p (lze nahrávat na externí rekordér)
 • 12-bitový formát RAW / Datový tok až 810 MB/s
 • Cinema RAW Light video profily
 • Aktivní chlazení přístroje
 • Monitor teploty a možnost ovládání větrání
 • Elektronický hledáček OLED s rozlišením 5,76 mil. bodů
 • Zadní dotykový LCD HD 3,2“
 • Hmotnost 680 gramů

Videoprezentace

Popis produktu CANON EOS R5 C

Canon EOS R5 C spojuje profesionální kinematografické funkce řady Cinema EOS s fotografickými funkcemi systému EOS R. Plnoformátový snímač typu CMOS s vysokým rozlišením, procesor DIGIC X a bajonet RF umožní pořizovat vysoce kvalitní videozáznamy v rozlišení 8K i statické snímky s rozlišením 45 Mpx a rychlostí až 20 snímků za sekundu – to vše v jednom těle. Jedná se o dosud nejmenší a nejuniverzálnější přístroj řady Cinema EOS, který představuje dokonalý hybrid.

Canon EOS R5C - hybridní fotoaparát a kamera 2v1 (10)

V malém těle obrovský výkon

Kompaktní, ale všestranné tělo kamery EOS R5 C staví na revolučních filmových schopnostech modelu EOS 5D Mark II a reaguje na požadavky nastupující generace tvůrců obsahu a nového přístupu filmařů. Neustále inovující systém Cinema EOS bude nově k dispozici i s novou verzí firmwaru a s tím dozná též významného vylepšení schopností proslulého modelu EOS C70. EOS R5C byl navržen s ohledem na samostatné kameramany – mimořádně lehké tělo o hmotnosti pouhých 680 g je aktuálně nejmenším a nejlehčím přístrojem řady Cinema EOS. I přesto má tělo robustní rám z hořčíkové slitiny a je odolný vůči prachu a povětrnostním vlivům, přičemž promyšlené vnitřní uspořádání odděluje proudění chladicího vzduchu od elektrických obvodů. 

Canon EOS R5C - hybridní fotoaparát a kamera 2v1 (8)

Fotoaparát a profi kamera v jednom

Skvělé schopnosti systému Cinema EOS byly rozšířeny mimo jiné o 12-bitový záznam ve formátu Cinema RAW Light. EOS R5 C je současně prvním modelem systému Cinema EOS, podporující interní záznam ve formátu 8K / 30p RAW a až 60p při použití externího zdroje napájení. Díky tomu lze dosáhnout mimořádné čistoty obrazu a získat takřka neomezené možnosti postprodukce. Nově přidaný aktivní interní chladicí systém umožňuje filmovat dlouhé hodiny ve vysokém rozlišení 8K. Díky podpoře HDR podle standardů PQ a HLG spolu s populární gama křivkou Canon Log 3 mohou filmaři zachytit působivé, realistické záběry a využít širší možnosti tvůrčího vyjádření. 

Canon EOS R5C - hybridní fotoaparát/kamera 2

8K a pokročilé možnosti videa

Kamera EOS R5 C zapisuje interně ve formátu Cinema RAW Light ve 12-bitech s širokým dynamickým rozsahem a rozšířeným barevným gamutem ale současně při rozumné velikosti datových souborů. K dispozici jsou tři nově vyvinuté varianty formátu RAW, včetně RAW HQ (vysoká kvalita), RAW ST (standardní) a RAW LT (nižší). Uživatelé si tak mohou zvolit odpovídající režim podle svých potřeb a následného produkčního procesu. Vedle 12-bitového formátu Cinema RAW Light podporuje EOS R5 C též 10-bitový formát XF-AVC s datovým tokem až 810 Mb/s a všestranně použitelný formát MP4 s různými možnostmi nastavení. Díky plnoformátovému 8K snímači umožňuje EOS R5 C po interním převzorkování záznam v rozlišení 4K a Full HD s mimořádnou čistotou, vynikajícím podáním barev a nízkým šumem. To také umožňuje záznam s vysokou snímkovací frekvencí v rozlišení 4K / 120p bez ořezu a při zachování funkce automatického ostření.

Canon EOS R5C - hybridní fotoaparát a kamera 2v1 (9)

Špičkový Autofocus

Aby vám neunikl žádný rozhodující moment, EOS R5C je vybaven pokročilým systémem automatického ostření se zdvojenými body Dual Pixel CMOS AF a nabízí funkce Eye AF a EOS iTR AF X, které zajistí zcela přesné zaostření za každé situace a při každém záběru. Technologie automatického ostření v reálném čase sleduje oči osoby v záběru a dokáže dokonce sledovat i pohyb hlavy, když se odvrátí od objektivu. Kamera je vybavená elektronickou stabilizací obrazu, která spolupracuje s optickou stabilizací u kompatibilních objektivů řady RF. Řízená součinnost obou systémů zmírňuje vliv otřesů při snímání z ruky a zajišťuje plynulost a ostrost všech záběrů. 

Canon EOS R5C - hybridní fotoaparát a kamera 2v1 (9)

Ultra vysoké rozlišení a rychlý procesor

Kombinace CMOS full frame senzoru s rozlišením 45 MPix a obrazového procesoru DIGIC X zajistí špičkové fotografie s mimořádně rychlým sériovým snímáním až 20 sn./sek. Procesor DIGIC X přináší také inovace v oblasti odstraňování šumu a umožňuje pracovat s citlivostí až ISO 51 200, což oceníte při filmování a fotografování v situacích s nízkou hladinou osvětlení. Fotografové ocení také ukládání snímků do formátu HEIF s 10-bitovou barevnou hloubkou a tedy s možností rozšířeného dynamického rozsahu. Další možnosti nabízí intervalový časovač, umožňující zachycení působivých časosběrných snímků s vysokým rozlišením. 

Canon EOS R5C - hybridní fotoaparát/kamera 3

Všestranný multifunkční přístroj

Dva sloty pro paměťové karty – CFexpress 2.0 typu B a UHS-II SD – nabízí pokročilé možnosti simultánního záznamu, kde lze na jednotlivé karty současně zaznamenávat v různém formátu, rozlišení a bitové hloubce. Díky tomu dosáhnete opět větší flexibility při následném zpracování. Platí to i pro záznam zvuku při snímání v rozlišení 4K / 120p. Canon EOS R5 C využívá inovativní bajonet RF s krátkou vzdáleností příruby od roviny snímače a dvanáctipólovým konektorem pro rychlejší komunikaci mezi tělem a objektivem. Lze tedy využít objektivy řady EF a RF i kinematografické objektivy Canon, stejně jako s anamorfní objektivy jiných výrobců. Vyhovět stoupající poptávce po obsahu pro virtuální realitu umožňuje spojení 8K videa s novým stereoskopickým objektivem Canon RF 5,2mm F2,8L Dual Fisheye, což zjednoduší celý proces výroby imerzivního VR obrazu od záznamu po konečné zpracování. 

Canon EOS R5C - hybridní fotoaparát/kamera

Příslušenství

Vedle flexibility při výběru objektivů nabízí kamera i široké možnosti připojení příslušenství pomocí multifunkčních sáněk, totožných s modely EOS R3 a XF605. Lze tedy přímo připojit a napájet příslušenství jako je stereofonní mikrofon Canon DM-E1D, blesk Canon Speedlight 470EX-AI nebo XLR audio adaptér CA-XLR2d od společnosti TASCAM. Kamera EOS R5 C je také vybavená samostatným terminálem pro přenos časových značek kvůli integraci do profesionálních sestav s více kamerami. Díky pokročilé konektivitě mohou uživatelé využívat aplikaci Content Transfer Mobile k přenosu souborů přes FTP a úpravě metadat ML-G2. 

Canon EOS R5C - hybridní fotoaparát/kamera 4

Přizpůsobené menu i ovládání specifickým požadavkům

EOS R5 C má dvě samostatná menu pro fotografování a pro video – systém EOS R a rozhraní Cinema EOS. Uživatelé tak mohou pomocí třípolohového voliče mezi režimy jednoduše přepínat a přistupovat k příslušným nastavením. Díky 13 programovatelným tlačítkům a řadě profesionálních funkcí pro záznam videa nabízí EOS R5 C velmi široké možnosti přizpůsobení. Pro ještě pohodlnější ovládání je tento vysoce sofistikovaný fotoaparát/kamera vybaven také 0,5“ OLED hledáčkem s vysokým rozlišením 5,76 milionu bodů, bodovým maticovým displejem na horní straně pro rychlou kontrolu nastavení a jasným kloubovým 3,2“ HD LCD monitorem pro pohodlné sledování z různých úhlů ve dne i v noci. 

Klíčové funkce EOS R5C:

 • Perfektní fotografické vlastnosti z EOS R5
 • Pokročilé funkce k natáčení videa z řady EOS Cinema
 • Rozlišení 45 MPix, sériové snímání až 20 sn./sek.
 • Video s rozlišením až 8K 30p interně a 60p externě
 • Cinema RAW Light profily záznamu pro postproces
 • 12-bitový RAW záznam obrazu, datový tok až 810 MB/s
 • AF Dual Pixel CMOS + Eye AF + EOS iTR AF X
 • Možnost spojení EIS a optické stabilizace RF objektivů
 • Multifunkční patice blesku a příslušenství
 • Vysoký uživatelský komfort a přizpůsobení ovládání  
 • Plně profesionální hybridní stroj v kompaktním těle
 • Fotoaparát má klasické menu na focení i Cinema menu na video

Parametry produktu

Stabilizace obrazuelektronická
Rozlišení v Mpx45,7
Min. citlivost v ISO100
Max. citlivost v ISO51 200
Druh pamětiCF/SD (dual slot)
Hledáčekelektronický
LCD obrazovka3,2"
Velikost snímačeFull Frame (24×36 mm)
Druh snímačeCMOS
BajonetCanon RF
Záznam videa8K 60p
NapájeníAA baterie
Vlastnosti tělakovové | živý náhled | stavový displej
Barvačerná
Počet fotografií za vteřinu20
Časosběrano
Režimy zaostřovacích políDetekce oka | Face detection | Jednotlivý AF bod | Automatický výběr AF bodu | Sledování objektu | Skupiny bodů
Formát snímkuRAW | JPEG | HEIF
Hmotnost (g)600 g - 699 g
Další doporučené příslušenství

Doporučené příslušenství

LAOWA 20 mm f/4 Zero-D Shift pro Canon RF

LAOWA 20 mm f/4 Zero-D Shift pro Canon RF

LAOWA 20 mm f/4 Zero-D Shift pro Canon RF
 • Laowa 20mm f/4 Zero-D Shift
 • Bajonet pro: Canon RF
 • Ohnisko 20 mm pro full frame senzory
34 390,-
Poslední kus
Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Hodnocení odborníka 95%

Známá a velmi populární bezzrcadlovka EOS R5 C dostala do názvu novou koncovku. Co to znamená a co nyní uživatelům nabízí? Podívali jsme se na předprodukční kousek.

 • Perfektní fotografické vlastnosti z EOS R5
 • Pokročilé funkce k natáčení videa
 • Aktivní chlazení přístroje s monitorem teploty a možností ovládání větrání
 • Rozlišení 45 Mpx na plnoformátovém snímači
 • Focení až 20 snímků za vteřinu
 • Rozlišení k nahrávání až 8K 30p interně a 60p externě
 • Cinema RAW Light profily záznamu
 • 12 bitový RAW záznam obrazu
 • Datový tok až 810 MB/s
 • Možnost spojení EIS a optické stabilizace RF objektivů
 • Multifunkční patice blesku a příslušenství
 • Vysoká uživatelská nastavitelnost
 • Plně profesionální hybridní stroj v kompaktním těle
 • Nemá stabilizovaný snímač IBIS
 • U kamery chybí vestavěný ND filtr
 • Hlučný větráček

Ukázkové snímky

Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Příslušenství k produktu CANON EOS R5 C

LAOWA 20 mm f/4 Zero-D Shift pro Canon RF

LAOWA 20 mm f/4 Zero-D Shift pro Canon RF

LAOWA 20 mm f/4 Zero-D Shift pro Canon RF
 • Laowa 20mm f/4 Zero-D Shift
 • Bajonet pro: Canon RF
 • Ohnisko 20 mm pro full frame senzory
34 390,-
Poslední kus
Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Alternativy k produktu

Poradna k produktu

CANON EOS R5 C

Přidat příspěvek

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek.

Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...