CANON EOS R5c | FotoŠkoda
​Black Friday - slevy až 40% Tato nabídka je platná už jen:

CANON EOS R5 C

*****
(1 recenze) | Kód produktu: 4016089 | PN: 5077C003

Canon EOS R5C koncepčně vychází z velice povedeného modelu EOS R5 ale koncovka „C“ v názvu evokuje označení „Cinema“ - tedy kino nebo film. Jde o technologicky velice zajímavé a v praxi 100% funkční spojení špičkového fotoaparátu řady EOS R s koncepcí profesionálních Cinema kamer řady C. Canon EOS R5C je spojením špičkových fotografických vlastností a vysoce kvalitního videa z profesionálních video kamer Canon. Rozlišení 45 MPix na plnoformátovém snímači, sériové snímání rychlostí až 20 sn./sek, špičkový Dual Pixel CMOS AF a EOS iTR AF X včetně Eye AF (ostření na oko), rozlišení videa až 8K a 60p, 12-bitový RAW záznam, datový tok až 810 MB/sek nebo Cinema RAW light profily. To vše doplněno aktivním chlazením přístroje s monitorem teploty a možností ovládání větrání.
Více o produktu »

 • Hybridní řešení 2v1: EOS R a Camera systém v jednom
 • Rozlišení 45 MPix, full frame senzor
 • DIGIC X obrazový procesor
222 929 020 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Hodnocení odborníka 95%

Známá a velmi populární bezzrcadlovka EOS R5 C dostala do názvu novou koncovku. Co to znamená a co nyní uživatelům nabízí? Podívali jsme se na předprodukční kousek.

 • Perfektní fotografické vlastnosti z EOS R5
 • Pokročilé funkce k natáčení videa
 • Aktivní chlazení přístroje s monitorem teploty a možností ovládání větrání
 • Nemá stabilizovaný snímač IBIS
 • U kamery chybí vestavěný ND filtr
 • Hlučný větráček

Ukázkové snímky

Základní popis

 • Hybridní řešení 2v1: EOS R a Camera systém v jednom
 • Rozlišení 45 MPix, full frame senzor
 • DIGIC X obrazový procesor
 • Citlivost až ISO 51 200
 • Rychlost sériového snímání 20 sn./sek.
 • AF Dual Pixel CMOS + EOS iTR AF X, Eye AF (ostření na oko)
 • Video s rozlišením až 8K a 60p (lze nahrávat na externí rekordér)
 • 12-bitový formát RAW / Datový tok až 810 MB/s
 • Cinema RAW Light video profily
 • Aktivní chlazení přístroje
 • Monitor teploty a možnost ovládání větrání
 • Elektronický hledáček OLED s rozlišením 5,76 mil. bodů
 • Zadní dotykový LCD HD 3,2“
 • Hmotnost 680 gramů

Videoprezentace

Popis produktu CANON EOS R5 C

Canon EOS R5 C spojuje profesionální kinematografické funkce řady Cinema EOS s fotografickými funkcemi systému EOS R. Plnoformátový snímač typu CMOS s vysokým rozlišením, procesor DIGIC X a bajonet RF umožní pořizovat vysoce kvalitní videozáznamy v rozlišení 8K i statické snímky s rozlišením 45 Mpx a rychlostí až 20 snímků za sekundu – to vše v jednom těle. Jedná se o dosud nejmenší a nejuniverzálnější přístroj řady Cinema EOS, který představuje dokonalý hybrid.

Canon EOS R5C - hybridní fotoaparát a kamera 2v1 (10)

V malém těle obrovský výkon

Kompaktní, ale všestranné tělo kamery EOS R5 C staví na revolučních filmových schopnostech modelu EOS 5D Mark II a reaguje na požadavky nastupující generace tvůrců obsahu a nového přístupu filmařů. Neustále inovující systém Cinema EOS bude nově k dispozici i s novou verzí firmwaru a s tím dozná též významného vylepšení schopností proslulého modelu EOS C70. EOS R5C byl navržen s ohledem na samostatné kameramany – mimořádně lehké tělo o hmotnosti pouhých 680 g je aktuálně nejmenším a nejlehčím přístrojem řady Cinema EOS. I přesto má tělo robustní rám z hořčíkové slitiny a je odolný vůči prachu a povětrnostním vlivům, přičemž promyšlené vnitřní uspořádání odděluje proudění chladicího vzduchu od elektrických obvodů. 

Canon EOS R5C - hybridní fotoaparát a kamera 2v1 (8)

Fotoaparát a profi kamera v jednom

Skvělé schopnosti systému Cinema EOS byly rozšířeny mimo jiné o 12-bitový záznam ve formátu Cinema RAW Light. EOS R5 C je současně prvním modelem systému Cinema EOS, podporující interní záznam ve formátu 8K / 30p RAW a až 60p při použití externího zdroje napájení. Díky tomu lze dosáhnout mimořádné čistoty obrazu a získat takřka neomezené možnosti postprodukce. Nově přidaný aktivní interní chladicí systém umožňuje filmovat dlouhé hodiny ve vysokém rozlišení 8K. Díky podpoře HDR podle standardů PQ a HLG spolu s populární gama křivkou Canon Log 3 mohou filmaři zachytit působivé, realistické záběry a využít širší možnosti tvůrčího vyjádření. 

Canon EOS R5C - hybridní fotoaparát/kamera 2

8K a pokročilé možnosti videa

Kamera EOS R5 C zapisuje interně ve formátu Cinema RAW Light ve 12-bitech s širokým dynamickým rozsahem a rozšířeným barevným gamutem ale současně při rozumné velikosti datových souborů. K dispozici jsou tři nově vyvinuté varianty formátu RAW, včetně RAW HQ (vysoká kvalita), RAW ST (standardní) a RAW LT (nižší). Uživatelé si tak mohou zvolit odpovídající režim podle svých potřeb a následného produkčního procesu. Vedle 12-bitového formátu Cinema RAW Light podporuje EOS R5 C též 10-bitový formát XF-AVC s datovým tokem až 810 Mb/s a všestranně použitelný formát MP4 s různými možnostmi nastavení. Díky plnoformátovému 8K snímači umožňuje EOS R5 C po interním převzorkování záznam v rozlišení 4K a Full HD s mimořádnou čistotou, vynikajícím podáním barev a nízkým šumem. To také umožňuje záznam s vysokou snímkovací frekvencí v rozlišení 4K / 120p bez ořezu a při zachování funkce automatického ostření.

Canon EOS R5C - hybridní fotoaparát a kamera 2v1 (9)

Špičkový Autofocus

Aby vám neunikl žádný rozhodující moment, EOS R5C je vybaven pokročilým systémem automatického ostření se zdvojenými body Dual Pixel CMOS AF a nabízí funkce Eye AF a EOS iTR AF X, které zajistí zcela přesné zaostření za každé situace a při každém záběru. Technologie automatického ostření v reálném čase sleduje oči osoby v záběru a dokáže dokonce sledovat i pohyb hlavy, když se odvrátí od objektivu. Kamera je vybavená elektronickou stabilizací obrazu, která spolupracuje s optickou stabilizací u kompatibilních objektivů řady RF. Řízená součinnost obou systémů zmírňuje vliv otřesů při snímání z ruky a zajišťuje plynulost a ostrost všech záběrů. 

Canon EOS R5C - hybridní fotoaparát a kamera 2v1 (9)

Ultra vysoké rozlišení a rychlý procesor

Kombinace CMOS full frame senzoru s rozlišením 45 MPix a obrazového procesoru DIGIC X zajistí špičkové fotografie s mimořádně rychlým sériovým snímáním až 20 sn./sek. Procesor DIGIC X přináší také inovace v oblasti odstraňování šumu a umožňuje pracovat s citlivostí až ISO 51 200, což oceníte při filmování a fotografování v situacích s nízkou hladinou osvětlení. Fotografové ocení také ukládání snímků do formátu HEIF s 10-bitovou barevnou hloubkou a tedy s možností rozšířeného dynamického rozsahu. Další možnosti nabízí intervalový časovač, umožňující zachycení působivých časosběrných snímků s vysokým rozlišením. 

Canon EOS R5C - hybridní fotoaparát/kamera 3

Všestranný multifunkční přístroj

Dva sloty pro paměťové karty – CFexpress 2.0 typu B a UHS-II SD – nabízí pokročilé možnosti simultánního záznamu, kde lze na jednotlivé karty současně zaznamenávat v různém formátu, rozlišení a bitové hloubce. Díky tomu dosáhnete opět větší flexibility při následném zpracování. Platí to i pro záznam zvuku při snímání v rozlišení 4K / 120p. Canon EOS R5 C využívá inovativní bajonet RF s krátkou vzdáleností příruby od roviny snímače a dvanáctipólovým konektorem pro rychlejší komunikaci mezi tělem a objektivem. Lze tedy využít objektivy řady EF a RF i kinematografické objektivy Canon, stejně jako s anamorfní objektivy jiných výrobců. Vyhovět stoupající poptávce po obsahu pro virtuální realitu umožňuje spojení 8K videa s novým stereoskopickým objektivem Canon RF 5,2mm F2,8L Dual Fisheye, což zjednoduší celý proces výroby imerzivního VR obrazu od záznamu po konečné zpracování. 

Canon EOS R5C - hybridní fotoaparát/kamera

Příslušenství

Vedle flexibility při výběru objektivů nabízí kamera i široké možnosti připojení příslušenství pomocí multifunkčních sáněk, totožných s modely EOS R3 a XF605. Lze tedy přímo připojit a napájet příslušenství jako je stereofonní mikrofon Canon DM-E1D, blesk Canon Speedlight 470EX-AI nebo XLR audio adaptér CA-XLR2d od společnosti TASCAM. Kamera EOS R5 C je také vybavená samostatným terminálem pro přenos časových značek kvůli integraci do profesionálních sestav s více kamerami. Díky pokročilé konektivitě mohou uživatelé využívat aplikaci Content Transfer Mobile k přenosu souborů přes FTP a úpravě metadat ML-G2. 

Canon EOS R5C - hybridní fotoaparát/kamera 4

Přizpůsobené menu i ovládání specifickým požadavkům

EOS R5 C má dvě samostatná menu pro fotografování a pro video – systém EOS R a rozhraní Cinema EOS. Uživatelé tak mohou pomocí třípolohového voliče mezi režimy jednoduše přepínat a přistupovat k příslušným nastavením. Díky 13 programovatelným tlačítkům a řadě profesionálních funkcí pro záznam videa nabízí EOS R5 C velmi široké možnosti přizpůsobení. Pro ještě pohodlnější ovládání je tento vysoce sofistikovaný fotoaparát/kamera vybaven také 0,5“ OLED hledáčkem s vysokým rozlišením 5,76 milionu bodů, bodovým maticovým displejem na horní straně pro rychlou kontrolu nastavení a jasným kloubovým 3,2“ HD LCD monitorem pro pohodlné sledování z různých úhlů ve dne i v noci. 

Klíčové funkce EOS R5C:

 • Perfektní fotografické vlastnosti z EOS R5
 • Pokročilé funkce k natáčení videa z řady EOS Cinema
 • Rozlišení 45 MPix, sériové snímání až 20 sn./sek.
 • Video s rozlišením až 8K 30p interně a 60p externě
 • Cinema RAW Light profily záznamu pro postproces
 • 12-bitový RAW záznam obrazu, datový tok až 810 MB/s
 • AF Dual Pixel CMOS + Eye AF + EOS iTR AF X
 • Možnost spojení EIS a optické stabilizace RF objektivů
 • Multifunkční patice blesku a příslušenství
 • Vysoký uživatelský komfort a přizpůsobení ovládání  
 • Plně profesionální hybridní stroj v kompaktním těle
 • Fotoaparát má klasické menu na focení i Cinema menu na video

Parametry produktu

Stabilizace obrazuelektronická
Rozlišení v Mpx45,7
Min. citlivost v ISO100
Max. citlivost v ISO51 200
Druh pamětiSD/CFExpress
Hledáčekelektronický
LCD obrazovka3,2"
Velikost snímačeFull Frame (24×36 mm)
Druh snímačeCMOS
BajonetCanon RF
Záznam videa8K 60p
Vlastnosti tělakovové | živý náhled | stavový displej
Barvačerná
Počet fotografií za vteřinu20
Časosběrano
Režimy zaostřovacích políDetekce oka | Face detection | Jednotlivý AF bod | Automatický výběr AF bodu | Sledování objektu | Skupiny bodů
Formát snímkuRAW | JPEG | HEIF
Hmotnost (g)600 g - 699 g
Další doporučené příslušenství

Doporučené příslušenství

CANON RF 24-105 mm f/4-7,1 IS STM

CANON RF 24-105 mm f/4-7,1 IS STM

CANON RF 24-105 mm f/4-7,1 IS STM
 • Bajonet Canon RF / full frame senzor
 • Univerzální ohniskový rozsah
 • STM tichý a rychlý krokový AF motor
12 690,-
Skladem 4 - 5 ks
CANON RF 100-500 mm f/4,5-7,1 L IS USM

CANON RF 100-500 mm f/4,5-7,1 L IS USM

*****
(4 recenze)
CANON RF 100-500 mm f/4,5-7,1 L IS USM
Recenze

cashback

6 250,-

Původní cena

77 490,-
 • Objektiv s bajonetem RF / full frame
 • Rozsah clon: f/4,5-7,1 až f/32-54
 • 20 prvků ve 14 skupinách
68 490,-
Skladem 4 - 5 ks
LAOWA 20 mm f/4 Zero-D Shift pro Canon RF

LAOWA 20 mm f/4 Zero-D Shift pro Canon RF

LAOWA 20 mm f/4 Zero-D Shift pro Canon RF
 • Laowa 20mm f/4 Zero-D Shift
 • Bajonet pro: Canon RF
 • Ohnisko 20 mm pro full frame senzory
34 390,-
Poslední kus
SIRUI 75 mm T2,9 Anamorphic Venus 1,6x pro Canon RF

SIRUI 75 mm T2,9 Anamorphic Venus 1,6x pro Canon RF

SIRUI 75 mm T2,9 Anamorphic Venus 1,6x pro Canon RF
 • SIRUI 75 mm T2.9 Anamorphic 1,6x
 • Bajonet Canon RF
 • Pro full frame senzor
35 590,-
Poslední kus
Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Hodnocení odborníka 95%

Známá a velmi populární bezzrcadlovka EOS R5 C dostala do názvu novou koncovku. Co to znamená a co nyní uživatelům nabízí? Podívali jsme se na předprodukční kousek.

 • Perfektní fotografické vlastnosti z EOS R5
 • Pokročilé funkce k natáčení videa
 • Aktivní chlazení přístroje s monitorem teploty a možností ovládání větrání
 • Rozlišení 45 Mpx na plnoformátovém snímači
 • Focení až 20 snímků za vteřinu
 • Rozlišení k nahrávání až 8K 30p interně a 60p externě
 • Cinema RAW Light profily záznamu
 • 12 bitový RAW záznam obrazu
 • Datový tok až 810 MB/s
 • Možnost spojení EIS a optické stabilizace RF objektivů
 • Multifunkční patice blesku a příslušenství
 • Vysoká uživatelská nastavitelnost
 • Plně profesionální hybridní stroj v kompaktním těle
 • Nemá stabilizovaný snímač IBIS
 • U kamery chybí vestavěný ND filtr
 • Hlučný větráček

Ukázkové snímky

Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Příslušenství k produktu CANON EOS R5 C

CANON RF 24-105 mm f/4-7,1 IS STM

CANON RF 24-105 mm f/4-7,1 IS STM

CANON RF 24-105 mm f/4-7,1 IS STM
 • Bajonet Canon RF / full frame senzor
 • Univerzální ohniskový rozsah
 • STM tichý a rychlý krokový AF motor
12 690,-
Skladem 4 - 5 ks
CANON RF 100-500 mm f/4,5-7,1 L IS USM

CANON RF 100-500 mm f/4,5-7,1 L IS USM

*****
(4 recenze)
CANON RF 100-500 mm f/4,5-7,1 L IS USM
Recenze

cashback

6 250,-

Původní cena

77 490,-
 • Objektiv s bajonetem RF / full frame
 • Rozsah clon: f/4,5-7,1 až f/32-54
 • 20 prvků ve 14 skupinách
68 490,-
Skladem 4 - 5 ks
LAOWA 20 mm f/4 Zero-D Shift pro Canon RF

LAOWA 20 mm f/4 Zero-D Shift pro Canon RF

LAOWA 20 mm f/4 Zero-D Shift pro Canon RF
 • Laowa 20mm f/4 Zero-D Shift
 • Bajonet pro: Canon RF
 • Ohnisko 20 mm pro full frame senzory
34 390,-
Poslední kus
SIRUI 75 mm T2,9 Anamorphic Venus 1,6x pro Canon RF

SIRUI 75 mm T2,9 Anamorphic Venus 1,6x pro Canon RF

SIRUI 75 mm T2,9 Anamorphic Venus 1,6x pro Canon RF
 • SIRUI 75 mm T2.9 Anamorphic 1,6x
 • Bajonet Canon RF
 • Pro full frame senzor
35 590,-
Poslední kus
Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Alternativy k produktu

Poradna k produktu

CANON EOS R5 C

Přidat příspěvek
 • Paul
  Odpovědět

  Objektiv

  Paul 02.06.2022 11:50:06
  Dobrý deň.
  Aký objektiv by ste radil k tomuto produktu, ak sa jedná o záznam videa?
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Objektiv

   Jakub Valdivia 02.06.2022 18:52:40

   Dobrý den,

   pro univerzální použití můžete zvolit objektiv: https://www.fotoskoda.cz/canon-rf-24-105-mm-f-4-l-is-usm/ , na delší vzdálenost: https://www.fotoskoda.cz/canon-rf-70-200-mm-f-2-8-l-is-usm/ , na práci s hloubkou ostrostí: https://www.fotoskoda.cz/canon-rf-50-mm-f-1-2-l-usm/ . Hodně záleží na situaci a požadavcích. 

Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...