NIKON 8x42 Monarch HG - dalekohled
Recenze Doprava zdarma
NIKON 8x42 Monarch HG - dalekohledNIKON 8x42 Monarch HG - dalekohledNIKON 8x42 Monarch HG - dalekohledNIKON 8x42 Monarch HG - dalekohledYouTube video - NIKON 10x42 HG

NIKON 8x42 Monarch HG - dalekohled

Nikon
*****
4.9 1 (1 recenze) | Kód produktu: 1081434

Ať už sledujete ptáky nebo stopujete divokou zvěř, máte díky optické konstrukci s korekcí zklenutí pole a optickým sklům s extrémně nízkým rozptylem světla (ED) široké zorné pole a vysoký optický výkon s obrazem, který je ostrý až do krajů. Vysoce kvalitní vícenásobné antireflexní vrstvy a dielektricky pokovené antireflexní vrstvy s vysokou odrazivostí umožňují vidět každý detail s ostrou jasností a zajišťují výjimečný jas a přirozenou reprodukci barev.
Více o produktu »

 • Rozměry v mm: 145 x 131 x 56
 • Hmotnost: 665 g
 • Vodotěsnost: 5m
Zjistit dostupnost Doprava zdarma
24 990,-
24990 CZK
20 652,- bez DPH
222 929 021 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Hodnocení odborníka 98%

Pro profesionálního fotografa přírody je samozřejmostí v kitu dalekohled. Musíte mít neustále kompletní přehled o scéně. Abyste určil druh, vyžaduje to proostření a kvalitní obraz z rohu do rohu. To řada MONARCH HG nabízí, jak se ale chová v praxi?

 • výtečná optika
 • kvalitní dílenské zpracování
 • jemné ostření
 • pro opravdu velké ruce je dalekohled malý

Ukázkové snímky

Základní popis

 • Rozměry v mm: 145 x 131 x 56
 • Hmotnost: 665 g
 • Vodotěsnost: 5m
 • Průměr čočky: 42 mm
 • Průměr pupily: 5,3 mm
 • Zvětšení: 8 x
 • Zorné pole na 1000m: 145 m
 • Nejkratší ostřící vzdálenost: 2 m

Videoprezentace

Popis produktu NIKON 8x42 Monarch HG - dalekohled

Nikon Monarch HG 10×42VYSOKÝ OPTICKÝ VÝKON

Díky vynikajícímu optickému výkonu získejte brilantní obraz, když ho skutečně potřebujete. Široké zorné pole vám umožní rychle vyhodnotit celou krajinu a optická konstrukce s korekcí zklenutí pole zajistí ostrý a brilantní obraz až do krajů. Optická skla s extrémně nízkým rozptylem světla (ED) korigují projevy barevné vady, takže uvidíte vysoce kontrastní pohled s vysokým rozlišením a přirozenou reprodukcí barev. U všech čoček a hranolů jsou použity vysoce kvalitní vícenásobné antireflexní vrstvy, které zlepšují přenos světla, a na střechových hranolech jsou navíc použity vícenásobné dielektricky pokovené antireflexní vrstvy zvyšující odrazivost. Díky tomu lze dosáhnout výjimečně jasného zorného pole až do 92 % nebo vyšší propustnosti světla.

Nikon Monarch HG 10×42ŠTÍHLÁ, LEHKÁ A ODOLNÁ KONSTRUKCE

Ve stylovém designu dalekohledů MONARCH HG můžete kvalitu přímo cítit. Nejenže vypadají dobře, jsou také kompaktní a lehké, díky čemuž je s sebou můžete snadno vzít kamkoli půjdete. Tělo z hořčíkové slitiny je pevné, lehké a odolné, čočky opatřené vrstvou odolnou proti poškrábání současně vašemu dalekohledu zajišťují dlouhodobý jasný obraz a bezstarostné použití.

Nikon Monarch HG 10×42DOSTATEČNÁ ROBUSTNOST PRO KAŽDOU VENKOVNÍ AKTIVITU

Dusíkem plněné tělo umožňuje vynikající vodotěsnost až do hloubky 5 metrů po dobu až 10 minut, takže můžete být klidní a věnovat se svým koníčkům v každém počasí. Uvnitř optické konstrukce je zabráněno vnitřnímu zamlžování i v prostředí s nízkým tlakem až do nadmořské výšky rovnající se 5 000 m, takže vždy uvidíte naprosto čistě.

Nikon Monarch HG 10×42PŘÍJEMNÝ OBRAZ PRO VŠECHNY

Dalekohledy MONARCH HG vám vždy poskytnou příjemný obraz. Velké předsunutí výstupní pupily zajišťuje jasný zorný úhel i při nošení brýlí a otočné a výsuvné gumové očnice umožňující snadné umístění oka do optimální pozorovací pozice. Kroužek dioptrické korekce s aretací zabraňuje neúmyslné rotaci, takže po nastavení, které vyhovuje vašim osobním potřebám, budete vždy mít perfektní vyvážení pro svůj zrak. K dispozici je také volitelný adaptér, díky kterému můžete dalekohledy připevnit ke stativu, který vám umožní delší sledování vašich objektů.

Nikon Monarch HG 10×42?PŘESNÉ ZPRACOVÁNÍ NABÍZEJÍCÍ NEJVYŠŠÍ KVALITU

Tyto dalekohledy, které jsou ve všech ohledech vyrobené, aby splňovaly nejvyšší kvalitu, nabízejí vynikající zpracování zajišťující bezkonkurenční brilantní obraz. Funkčnost není snížena kvůli formě, takže v kompaktním těle získáte vysoký výkon. Kromě vynikajícího jasu u dalekohledů také najdete praktické prvky, jako jsou integrované krytky objektivů, takže se nebudete muset obávat, že je ztratíte.

Parametry produktu

Zvětšení
Zoomne
Provedenívoděodolný
Další podobné produkty

Podobné produkty

NIKON 10x70 IF HP WP - dalekohled

NIKON 10x70 IF HP WP - dalekohled

NIKON 10x70 IF HP WP - dalekohled
Doprava zdarma

Tento dalekohled je volbou špičkového výkonu v námořním prostředí. Poskytuje bilantní, ostrý obraz.

29 490,-
NIKON 10x42 Monarch HG - dalekohled

NIKON 10x42 Monarch HG - dalekohled

*****
(1 recenze)
NIKON 10x42 Monarch HG - dalekohled
Recenze Doprava zdarma
 • Rozměry v mm: 145 x 131 x 56
 • Hmotnost: 680 g
 • Vodotěsnost: 5m
25 990,-
Poslední kus
ZEISS CONQUEST HD 8x42 T dalekohled

ZEISS CONQUEST HD 8x42 T dalekohled

ZEISS CONQUEST HD 8x42 T dalekohled
Novinka Doprava zdarma
 • Zvětšení: 8x
 • Průměr čoček: 42 mm
 • Průměr výstupní pupily: 5,25 mm
29 590,-
ZEISS CONQUEST HD 10x42 T dalekohled

ZEISS CONQUEST HD 10x42 T dalekohled

ZEISS CONQUEST HD 10x42 T dalekohled
Novinka Doprava zdarma
 • Zvětšení: 10x
 • Průměr čoček: 42 mm
 • Průměr výstupní pupily: 4,2 mm
30 890,-

Hodnocení odborníka 98%

Pro profesionálního fotografa přírody je samozřejmostí v kitu dalekohled. Musíte mít neustále kompletní přehled o scéně. Abyste určil druh, vyžaduje to proostření a kvalitní obraz z rohu do rohu. To řada MONARCH HG nabízí, jak se ale chová v praxi?

 • výtečná optika
 • kvalitní dílenské zpracování
 • jemné ostření
 • 100% spolehlivost v terénu
 • pro opravdu velké ruce je dalekohled malý

Ukázkové snímky

Hlavní rysy

 • ED členy
 • Field Flattener členy
 • Speciální ochranné vrstvy proti poškrábání
 • Utěsnění pro pohyb v náročném terénu
 • vynikající optická kvalita
 • Kompaktní rozměry

Videoprezentace

Popis

Co můžeme od Nikon Monarch HG očekávat

Dalekohledy řady MONARCH HG stojí v systému Nikon sportovní optiky v samém středu. Aby mohl produkt naplnit postavení v tzv. “zlatém středu”, musí tomu jeho specifikace odpovídat. Tento dalekohled se dělá, podobně jako další modely, ve více verzích. Já jsem si na testování vybral verzi 8x42, protože aktuálně na pozorování ptáků používám stejnou specifikaci rozsahu v řadě ACULON. 

Produkt je dodáván společně s brašnou, krytkami a popruhem přes krk. Jeho čočky, mezi nimiž najdeme i ED členy (odstraňují chromatickou aberaci, tedy zabarvení kontrastních hran do zelena až fialova), sedí pevně v těle ze slitin hořčíku s hliníkem. To dodává dalekohledu lehkost, ale i tvrdou konstrukci. Ta je podtržena voděodolností do 5m po dobu 10 minut. Převážná většina těla je pak osazena gumovým gripem pro perfektní držení a další ochranu. Plnění dusíkem pomáhá jak v místech s vyšším tlakem (i pod vodou), tak v místech, kde je tlak nižší. K zamlžení tedy nedojde. Dodávám opět specifikaci - 5000 metrů nad mořem. Nechybí dioptrická korekce ani tzv. Field Flattener členy, jejichž přítomností dosahuje výrobce ostrostí z rohu do rohu (zjednodušeně řečeno tento člen srovnánává zakřivení zorného pole). Staráte se tak jen o ostření, které se provádí tradičně ve středu a je velmi jemné. 

recenze dalekohledu, nikon dalekohledy

Používání dalekohledu v praxi

Nemám rád číselné specifikace. Nic mi neřeknou. Důležité je “jak to kouká” v terénu. Dalekohled jsem protáhl Šumavou, Bavorským lesem i rybníky nedaleko mého rodiště, protože jsem ho měl půjčený v zimě a potom na nedávný jarní tah ptáků, dobře jsem ho vyzkoušel. 

Dalekohled váží 665 gramů a někdy v batohu, někdy na krku se mi nosil v pohodě. Guma na tubusu a její tvarování jsou příjemné do ruky. S čím jsem měl trochu problém jsou mé extrémně velké ruce, dalekohled se mi pro ně zdál malý. Ten pocit mám ale i u mého ACULONU. Gumové očnice příjemně jedním pohybem vytočíte a dobře sedí na oku.  

První byl test v ostrém lednovém slunku. Kdo trochu pozoruje ptáky ví, že v korunách šumavských smrků lze v tomto období pozorovat křivku obecnou, která je prvním hnízdícím ptákem v roce. Důležitý je přitom pohled přímo ze země, kdy koukáte na kontrastní hranu ptáka a za ním přesvícenou oblohu. Scéna je jako stvořená pro přítomnost chromatické aberace. Ikdyž jsem se hodně snažil, hledal jsem ji marně. Tedy první pozorování v pořádku. 

Tu a tam jsem se vyválel ve sněhu, přeci jen, těžký terén v neobrabaných sněžnicích. Rozhodně jsem v tu chvíli neřešil, že mi dalekohled spadl do sněhu. Podobně i fakt, že na něm po příchodu do chaty sníh roztál a došlo ke kondenzaci z velké změny teploty. Toto mohu potvrdit i s deštěm na jaře. Za mě je to tak, že když už výrobce o odolnosti píše a zmiňuje ji, má to ověřené a já se prostě nebojím. Opět jsem tedy zamlžení nebo snad vodu v optice hledal zbytečně. 

Na jarním pozorování už jsem svůj ACULON, bohužel pro něj, nechával doma a jen těžko jsem zapůjčený MONARCH HG vracel zpátky do Nikonu.

Pro koho se dalekohled Monarch HG hodí?

Toto je profesionální optika pro aktivní uživatele. Pokud chodíte pozorovat zvířata i několikrát za týden, je tento dalekohled právě pro vás. Ideální nástroj pro přírodovědce, myslivce a zapálené amatéry. Rozsah 8x42 je “tak akorát”, jedná se o velmi univerzální ohnisko. Pokud se věnujete čistě jen ornitologii, pak bych spíše bral 10x42

Shrnutí modelu Nikon MONARCH HG

Vydrží dlouhé treky na lokaci i změny počasí v průběhu dne. Vydrží zkrátka pracovní zacházení se zprostředkováním ostrého a jasného obrazu za každé situace. Srovnání s ACULONEM, který nosím běžně, není vůbec na místě. Né, že by nesloužil dobře, ale obraz z “hágéčka” je zkrátka výborný. Recenzoval Václav Křížek

Fotogalerie

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/250 s - Clona: 2,8 - ISO: 1000 - Ohnisko: 85 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: Canon - Model: Canon EOS 6D Mark II - Model objektivu: EF85mm f/1.8 USM

1/3

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/400 s - Clona: 2,5 - ISO: 800 - Ohnisko: 85 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: Canon - Model: Canon EOS 6D Mark II - Model objektivu: EF85mm f/1.8 USM

2/3

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/320 s - Clona: 3,2 - ISO: 640 - Ohnisko: 85 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: Canon - Model: Canon EOS 6D Mark II - Model objektivu: EF85mm f/1.8 USM

3/3

Podobné produkty produktu NIKON 8x42 Monarch HG - dalekohled

NIKON 10x70 IF HP WP - dalekohled

NIKON 10x70 IF HP WP - dalekohled

NIKON 10x70 IF HP WP - dalekohled
Doprava zdarma

Tento dalekohled je volbou špičkového výkonu v námořním prostředí. Poskytuje bilantní, ostrý obraz.

29 490,-
NIKON 10x42 Monarch HG - dalekohled

NIKON 10x42 Monarch HG - dalekohled

*****
(1 recenze)
NIKON 10x42 Monarch HG - dalekohled
Recenze Doprava zdarma
 • Rozměry v mm: 145 x 131 x 56
 • Hmotnost: 680 g
 • Vodotěsnost: 5m
25 990,-
Poslední kus
ZEISS CONQUEST HD 8x42 T dalekohled

ZEISS CONQUEST HD 8x42 T dalekohled

ZEISS CONQUEST HD 8x42 T dalekohled
Novinka Doprava zdarma
 • Zvětšení: 8x
 • Průměr čoček: 42 mm
 • Průměr výstupní pupily: 5,25 mm
29 590,-
ZEISS CONQUEST HD 10x42 T dalekohled

ZEISS CONQUEST HD 10x42 T dalekohled

ZEISS CONQUEST HD 10x42 T dalekohled
Novinka Doprava zdarma
 • Zvětšení: 10x
 • Průměr čoček: 42 mm
 • Průměr výstupní pupily: 4,2 mm
30 890,-

Poradna k produktu

NIKON 8x42 Monarch HG - dalekohled

Přidat příspěvek
 • Franjo Boroš
  Odpovědět

  Doporučení

  Franjo Boroš před 23 dny

  Dobrý den, zvažuji koupi tohoto binokuláru, NIKON Monarch HG 8x42, nebo od Meopty, MeoStar B1 10x42 HD. Máte zkušenosti, případně můžete doporučit, který by byl pro pozorování přírody, ptactva vhodnější? Osobně se stále přikláním k Nikonu, i když na Meoptu slýchám také dost pozitiv. Děkuji, Boroš.

  • Poradce Fototechnika
   Odpovědět

   RE:Doporučení

   Poradce Fototechnika před 23 dny

   Dobrý den, v případě pozorování ptactva bych se raději klonil k dalekohledu se zvětšením 8x42 z důvodu širšího zorného pole (v praxi se tak lépe orientuje v prostoru pokud pták například přelétne z větve na větev) co se týče optockých vlastností budou na tom oba dalekohledy dost podobně. U Nikonu může hrát roli ještě prodloužená záruka na 10let. Hezký den

Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací