PANASONIC Lumix DC-GH5S

Původní cena

64 990,-
PANASONIC Lumix DC-GH5SPANASONIC Lumix DC-GH5SPANASONIC Lumix DC-GH5SPANASONIC Lumix DC-GH5SPANASONIC Lumix DC-GH5SPANASONIC Lumix DC-GH5SYouTube video - PANASONIC Lumix DC-GH5S

PANASONIC Lumix DC-GH5S

Panasonic
*****
4 1 (1 recenze) | Kód produktu: 4015415

EVF fotoaparát Panasonic Lumix DC-GH5S je nekompromisní nástroj pro tvorbu profesionálního videa. Jako první bezzrcadlovka nabízí video s rozlišením 4K 60p/50p s obrazovou kvalitou 4:2:2 10 bit s neomezenou délkou záznamu. Oproti GH5 nabízí vylepšený systém natáčení videozáznamů s lepší kvalitou a lepším výkonem ve slabém světle. Díky 4K 60p je je možné je pořizovat vysoce kvalitní 4K videozáznamy i těch nejrychlejších akcí a možnost výsledné video 2x zpomalit, aby i blesková akce byla pro diváka detailně zobrazena. GH5S je vybavena novým 10,2 Mpx snímačem, vysokou citlivostí (51 200 ISO, po rozšíření až 204 800 ISO), 3,0" dotykovým monitorem, vestavěným stereo mikrofonem, odolným hořčíkovým tělem, displejem s vysokým rozlišením (1,6 M), hledáčkem OLED Live View (3 680 000 bodů), vstupem pro mikrofon a sluchátka a mnohým dalším.
Více o produktu »

 • 10,2 Mpx Live MOS snímač
 • čtyř jádrový procesor Venus Engine - výjimečně barevné detaily a přirozená textura
 • 3,0" otočný displej o rozlišení 1620K
222 929 020 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Hodnocení odborníka 80%

Pouze rok po představení fotoaparátu Panasonic Lumix GH5 se dostavil na svět nový model nesoucí označení GH5s. Tato novinka se zaměřuje svými vlastnostmi převážně do filmařské branže, kde se tato modelová řada proslavila velmi známým modelem pod označením GH4. Ten byl jako jeden z prvních, který...

 • Velmi kvalitní obraz do hodnot 6400 ISO
 • Přítomnost V-logL profilu
 • Neomezená doba natáčení
 • Absence mechanické stabilizace
 • Při extrémně vysokých ISO obraz už není použitelný

Ukázkové snímky

Základní popis

 • 10,2 Mpx Live MOS snímač
 • čtyř jádrový procesor Venus Engine - výjimečně barevné detaily a přirozená textura
 • 3,0" otočný displej o rozlišení 1620K
 • 10bitové interní nahrávání 4:2:2 na světě (při režimu C4K-4096x2160/4K 60p/50p 10bit pouze na výstupu, na SD - 4:2:2 8bit) a to buďto na SD kartu (pouze nebo přes HDMI připojenému rekordéru či do monitoru)
 • EVF hledáček o rozlišení 3,7 M a zvětšením 0,76x (eq. Kinofilmu)
 • citlivost v rozmezí 160 - 51 200 ISO (při rozšíření 80 - 204 800 ISO)
 • video v rozlišení 4K 4096 x 2160 (24p) a 3840 x 2160 (50/60p)
 • až 12 snímků za vteřinu v sekvenčním fotografování
 • prachu a dešti odolné magnéziové tělo
 • 4K PHOTO

Videoprezentace

Popis produktu PANASONIC Lumix DC-GH5S

Vzhled a ergonomie

Tělo fotoaparátu Panasonic DMC GH5S je vyrobené z hořčíkové slitiny, dobře sedí v ruce a přitom může svými rozměry konkurovat mnohým EVF kompaktům. Jedná se o staré známé tělo GH4, které bylo upraveno pro ještě větší dokonalost. Ovládací prvky jsou rozděleny do dvou skupin, první v níž je zahrnuta spoušť, tlačítko pro přímé nahrávání, otočné kolečko pro nastavení pro přepínání mezi expozičními režimy (najdeme, zde i několik uživatelsky definovatelných nastavení) a otočný volič pro nastavení expozice je umístěna z vrchu fotoaparátu, zatímco zbývající ovládací prvky, jež slouží k snadnému a přímému nastavení hodnot a funkcí jsou umístěny vzadu vedle velkého otočného dotykového LCD displeje. Možnost připojení systémových blesků a směrového mikrofonu činí z tohoto fotoaparátu nástroj, který splní veškeré vaše touhy ať jsou zaměřeny na fotografii nebo video. Fotoaparát je odolný proti vlhkosti, prachu i -10 mrazu.

Snímač a obrazový procesor

10,2 Mpx snímač Live MOS ve spolupráci se čtyř jádrovým obrazovým procesorem Venus Engine nabízí mimořádně vyspělý systém zpracování obrazového signálu. Procesor odděluje chromatický šum od jasového a každý z nich optimální metodou redukuje, aby byly výsledné video, fotografie zcela čisté i při vysokých citlivostech. Další předností procesoru je účinné zpracování tonálních a barevných přechodů v jednotlivých barevných RGB kanálech, což má za následek vynikající barevné podání i těch nejmenších detailů. Výsledkem jsou barevně dokonale věrné snímky.

Pořízené snímky se zapisují na paměťové karty typu SD/SDHC/SDXC v obrazovém formátu JPEG, případně v RAW podobě. Úroveň citlivosti snímače je možné navýšit z původních hodnot 160 - 51 200 ISO až na 80 - 204 800 a proto, pokud se uživatel fotoaparátu rozhodne natáčet, fotografovat v prostředí s nedostatkem světla, získá i v takto špatných podmínkách překvapivě dobré výsledky.

Přednost formátu RAW je nejen v možnosti přiřadit snímkům téměř jakoukoli podobu a snadné nápravě nedostatků, aniž by došlo ke ztrátě dat, ale také možnost konverze do 14bitového TIFFu majícího podstatně větší počet barevných odstínů než snímky v 8bitové hloubce.

Častá výměna objektivů vede k zanesení komory drobnými částečkami prachu a jinými nečistotami, což se následně projeví na vzniklých fotografiích, které jsou posety černými skvrnami. Fotoaparáty Panasonic Lumix řady G jsou vybaveny výkonným systémem ochrany proti prachu, který tomu zabraňuje pomocí ultrazvukového filtru umístěným před snímačem. Při každém zapnutí přístroje vibruje filtr cca 50 000x za sekundu a tím prach i jakékoli jiné částice spolehlivě setřese.

Vybraná specifikace 

 • PANASONIC Lumix DC-GH5SSupertichá elektromagnetická závěrka s potlačeným Shutter Shock efektem a životností 200k 
 • Až 225 ostřících zón s možností volného výběru a vytváření skupin 
 • Velký OLED hledáček s rozlišením 3680k a zvětšením 0,76x (eq. Kinofilmu) 
 • Výklopný dotykový 3.0“ LCD RGBW s rozlišením 1620k a poměrem stran 3:2 
 • Sériové snímání 12fps, RAW buffer 60 sn. v plném rozlišení 
 • 4K 400Mbps 4:2:2 10-bit a F-HD 200Mbps 4:2:2 10-bit video z celé plochy snímače bez omezení délky s přímým výstupem na HDMI monitor   
 • Obrazové profily Cinelike D, Cinelike V, Like 709 a podpora V-LogL 
 • Pokročilé režimy práce s časovým kódem SMPTE (Rec Run, Free Run) a podpora standradů SMPTE / EBU / ARIB 
 • bez omezení délky nahrávání, jeden klip může mít více než 30 min

Expoziční režimy

Fotoaparát Panasonic DMC- GH5S disponuje inteligentní automatiku iA, která v sobě zahrnuje automatickou volbu scénického režimu (Scene Detection), kontrolu optické stabilizace MEGA O.I.S. (v závislosti na objektivu), řízení expozice dle rozložení světel a stínů (Light Detection), pro předejití přeexpozice nebo nedostatečné expozice. AF zaostřování skýtá v režimu AF Tracking sledování pohybujícího se objektu, kdy si nejdříve zvolíte objekt vašeho zájmu a fotoaparát na něj pak kontinuálně doostřuje. Při portrétování osob přijde vhod rozpoznávání tváře a portrétované osoby. Poslední v řadě, nikoliv významem, rozpoznávání lidských tváří Face Dection. Fotoaparát si navíc zvládne zapamatovat vaše přátele a automaticky jim dávat ve skupině lidí přednost. Současně k nim lze přidat jméno a datum narození. Tyto užitečné informace jsou uloženy spolu se snímkem a usnadní orientaci ve vašem archivu.

Režim iA Mode je dále vybavený funkcí Inteligentní D-Range Control a rozvinutou technologií Inteligentní rozlišení, která poskytuje kombinaci funkcí, jež usnadňují pořizování zdařilých fotografií a videosekvencí. Díky rozvinuté technologii Inteligentní rozlišení jsou detekovány 3 oblasti; obrysy, oblasti s podrobnou texturou a oblasti s měkkou gradací. Kromě rovnoměrného zlepšení ostrosti provádí tato technologie přesné zpracování signálu pixel po pixelu co nejúčinnějším způsobem v souladu s oblastí. Výsledkem jsou jasné a čisté záběry.

LUMIX GH5S podporuje natáčení videozáznamů ve standardu 4K HDR (s posíleným dynamickým rozsahem) s režimem Hybrid Log Gamma (HLG). K dispozici je i režim 4K HEVC s nízkou vzorovací frekvencí pro HLG, což umožňuje přehrávání na AV zařízeních s podporou kompresního formátu HEVC (např. na nových televizích Panasonic s podporou 4K HDR).
Díky technologii VFR (Variable Frame Rate) lze natáčet zrychlený nebo zpomalený záznam v rozlišení C4K/4K (60 fps, max. 2,5x pomalejší při frekvenci 24p) a Full-HD (až 240 fps, max. 10x pomalejší při 24p). 
Lumix GH5S má přímo předinstalovaný režim V-LogL, takže si uživatelé nemusejí kupovat samostatný upgrade softwaru. Kromě toho je LUMIX GH5S kompatibilní i se systémem Time Code IN/OUT. Pokud nastavíme synchronizaci časového kódu prostřednictvím XLR synchronizačního terminálu s použitím BNC kabelu, lze pak snadno stříhat videozáznam nelineárně, případně upravovat záznam natočený více přístroji. 

Pro fotografy ze "staré školy", kteří dají přednost manuálně nastaveným hodnotám před automatickými režimy, je fotoaparát vybaven, jak programem (P), prioritou clony (A) a prioritou expozičního času (S) v rozmezí 60 sec. - 1/4000 sec. + moment Bulb (až 2 min), tak i možností volby plného manuálu (M). Synchronizační čas elektronického blesku je 1/160 sec.

Další specifikace

 • PANASONIC Lumix DC-GH5SDuální sloty pro SD karty s podporou UHS-II a Relay Rec, Backup Rec nebo Allocation Rec 
 • 4K Photo s rychlostí snímání 60fps a rozlišením 8M 
 • Post Focus s možností změny zaostření až po pořízení snímku 
 • Focus Stacking s možností nastavení libovolné hloubky ostrosti až po pořízení snímku 
 • Bracketing pro expozici, vyvážení bílé, zaostření, hloubku ostrosti 
 • Synchronizace s bleskem 1/250s nebo delší 
 • Nové režimy pro focení světelných efektů (ohňostroje) a černobílou fotografii 
 • Retušovací funkce, nastavení křivek a RAW development přímo v přístroji 
 • WiFi, Bluetooth 4.2 konektivita s QR kódy s přímým ovládáním expozice, USB 3.1 
 • Tělo z hořčíkové slitiny s profesionální certifikací odolné dešti, prachu, mrazu s podporou vertikálního gripu 

Další funkce

Výkonný obrazový procesor umožňuje záznam ozvučených videosekvencí v rozlišení 4K (4096 x 2160, 60p) a to hned ve dvou formátech. Prvním je klasický Motion Jpeg a druhým pak progresivní AVCHD, který má díky pokročilé kompresi až 4 krát menší datový tok (9-17Mbps) bez znatelné ztráty kvality. Maximální datový tok je 4K 400Mbps 4:2:2 10-bit a F-HD 200Mbps 4:2:2 10-bit video z celé plochy snímače bez omezení délky s přímým výstupem na HDMI monitor. Kreativní fotograf by neměl zapomínat ani na široké možnosti barevných nastavení a efektů. S GH5S můžete plně vládnout barvám s barevnými a černobílými režimy či kreativními efekty. Nemusíte se omezovat pouze na předvolby, ale více se přiblížit vaší představě s vlastním nastavením. Abyste mohli pořízené snímky prezentovat na úrovni je k dispozici HDMI výstup. Vaše prezentace tak může být ve vysokém rozlišení navíc s hudebním doprovodem. Z přehršle snímků lez při prezentaci vybrat žádoucí, díky rozdělení na kategorie (podle použitých scénických režimů), či s využitím rozpoznávání tváře zobrazit fotografie jen určité osoby.

Sekvenční snímání 4K - už nezmeškáte žádný záběr

Fotografujte s neomezeným sekvenčním snímáním a poté si vyberte a uložte požadované snímky. Režim 4K PHOTO podporuje fotografování s rychlostí 60 FPS s rozlišením 8 Mpx - žádná akce nebude moc rychlá!

Rozhraní, napájení a výdrž baterie

PANASONIC Lumix DC-GH5SPraktický dotykový OLED displej o úhlopříčce 3,0" (7,6 cm) s rozlišením 1620K bodů vám umožní jediným poklepem na plochu displeje vybrat oblast zaostření. Vyklopením displeje navíc získáte možnost komponovat realitu z neobvyklých a nečekaných úhlů. Panasonic DMC- GH5S je vybaven velkým a jasným elektronickým hledáčkem s rozlišením 3,7M bodů, v němž je scéna viditelná stejně dobře jako v optickém hledáčku špičkových fotoaparátů, více než použitelné je dokonce i ostření přes hledáček. To, že DMC- GH5S zachází s energií akumulátoru šetrně dokazuje schopnost zaznamenat až 410 snímků (přes zadní displej) na jedno nabití baterie. 

Panasonic LUMIX GH5S je vybaven technologiemi Bluetooth a Wi-Fi®, což znamená pohodlnější ovládání a možnost okamžitého a snadného sdílení snímků i videozáznamů. Díky podpoře Bluetooth 4.2 (BLE: Bluetooth Low Energy) může GH5S udržovat konstantní spojení s telefonem nebo tabletem a přitom spotřebovává jen minimum energie. Při připojení přes Wi-Fi lze volit mezi frekvencí 5 GHz (IEEE802.11ac) a konvenčnější 2,4 GHz (IEEE 802.11b/g/n). 

Kromě linkového vstupu je k dispozici konektor pro 3,5 mm audio jack pro mikrofon. Další konektory jsou: USB 3.1 typu C, 1/8" sluchátkový výstup, 1/8" mikrofonový výstup, 2.5 mm Sub-mini (2-Ring), HDMI A (Full Size), USB 3.1 Type-C, Viera Link, X-Sync Socket.

Rozměry a hmotnost

138,5 x 98,1 x 87,4 mm (bez výčnělků), hmotnost cca 660 g

Obsah balení

Panasonic DMC-GH5S
krytka těla
1x baterie BLF19, 7,2 V, 1 860 mAh, 14 Wh
nabíječka
krytka těla
USB kabel
ramenní popruh
CD-ROM
 

Firmware k produktu PANASONIC Lumix DC-GH5S

Nový firmware 1.2 pro Panasonic DC-GH5S je ke stažení na webové stránce výrobce:

LUMIX DC-GH5S Firmware Ver. 1.2 ke stažení zdarma


LUMIX DC-GH5S – Firmware ve verzi 1.2

 • Hlavní změna spočívá ve vylepšeném automatickém ostření. V kontinuálním ostřícím režimu se dosud mohlo stát, že systém přeostřil z hlavního motivu na pozadí, ačkoli o to uživatel neusiloval. Nový firmware tento problém řeší optimalizací ostřících algoritmů.
 • Verze 1.2 optimalizuje možné problémy se stabilitou při ukládání natáčeného záznamu přímo do počítače přes HDMI port, případné nepřesnosti v barevném podání v umělém, zejména žárovkovém světle a odstraňuje různé drobné problémy při natáčení videozáznamů.

 

 

Parametry produktu

Stabilizace obrazuoptická
Rozlišení v Mpx12
Min. citlivost v ISO80
Max. citlivost v ISO204 800
Druh pamětiSDHC | SDXC | SD/SD (dual slot)
Hledáčekelektronický
LCD obrazovka3,0" | výklopná | dotyková
Velikost snímačemicro 4/3 (crop 2×)
Druh snímačeLive MOS
BajonetMicro 4/3
Nejrychlejší čas závěrky1/16 000
Synchronizace s bleskem1/250
Záznam videaFull HD (1920 x 1080) | HD (1280 x 720) | 4K (4096 x 2160)
NapájeníBLF19
Vlastnosti tělakovové | vestavěný blesk | 100% hledáček | živý náhled | připojení gripu | náhled hloubky ostrosti
Zaostřovací body (křížové)225 (49)
Scénické režimyHDR | ano | 3D
Rozhranísystémový blesk | HDMI | mikrofonní vstup | A/V výstup | Wi-Fi
Rozlišení LCD (px)1 620 000
Počet fotografií za vteřinu11
Časosběrne
Další doporučené příslušenství

Doporučené příslušenství

PANASONIC 45 mm f/2,8 ASPH LEICA DG MACRO-ELMARIT MEGA O.I.S pro MICRO 4/3

PANASONIC 45 mm f/2,8 ASPH LEICA DG MACRO-ELMARIT MEGA O.I.S pro MICRO 4/3

PANASONIC 45 mm f/2,8 ASPH LEICA DG MACRO-ELMARIT MEGA O.I.S pro MICRO 4/3
 • Ohnisková vzdálenost 45 mm
 • Světelnost f/2,8
 • Zvětšení obrazu 2:1
20 490,-
Skladem 2 - 3 ks
VOIGTLÄNDER 25 mm f/0,95 Nokton II pro Olympus/Panasonic MFT

VOIGTLÄNDER 25 mm f/0,95 Nokton II pro Olympus/Panasonic MFT

VOIGTLÄNDER 25 mm f/0,95 Nokton II pro Olympus/Panasonic MFT
 • určeno pro M4/3
 • ohnisková vzdálenost 25 mm
 • světelnost f/0,95
19 290,-
LENSBABY Composer pro MFT s TILT adaptérem pro objektivy Nikon D

LENSBABY Composer pro MFT s TILT adaptérem pro objektivy Nikon D

LENSBABY Composer pro MFT s TILT adaptérem pro objektivy Nikon D
 • Tilt shift transformer
4 890,-
Poslední kus
SAMYANG 7,5 mm f/3,5 UMC Fish-eye pro MFT černý

SAMYANG 7,5 mm f/3,5 UMC Fish-eye pro MFT černý

SAMYANG 7,5 mm f/3,5 UMC Fish-eye pro MFT černý
 • Fisheye objektiv s 180 ° zorným úhlem
 • 7,5 mm ohnisková vzdálenost
 • f/3,5 světelnost
7 490,-
Skladem 2 - 3 ks
LOWEPRO Dashpoint 20 - pouzdro

LOWEPRO Dashpoint 20 - pouzdro

*****
(2 recenze)
LOWEPRO Dashpoint 20 - pouzdro
 • Funkční design a dokonalá ergonomie vnějšího tvaru
 • Praktické je reverzní otevírání pouzdra „od těla“
 • Kapacita: „profi“ kompaktní fotoaparát, CSC (kompaktní systémový fotoaparát) s „pancake“ objektivem nebo výměnný objektiv k CSC
450,-
Poslední kus
CRUMPLER Quick Delight Pouch 200 - brašna

CRUMPLER Quick Delight Pouch 200 - brašna

*****
(1 recenze)
CRUMPLER Quick Delight Pouch 200 - brašna
 • Rozměry vnější: 11 × 14,5 × 7,5 cm
 • Rozměry vnitřní: 7,5 × 12,5 × 6 cm
 • Hmotnost: 108 g
590,-
Skladem > 5 ks
THINK TANK Mirrorless Mover 30i - fotobrašna

THINK TANK Mirrorless Mover 30i - fotobrašna

THINK TANK Mirrorless Mover 30i - fotobrašna
 • Pojme bezzrcadlovku s 2–4 objektivy nebo malou DSLR s 1–3 objektivy
 • Vnitřní kapsa se telefon, iPad a další příslušenství
 • Flip-víko s magnetickým uzávěrem
1 890,-
Poslední kus
LOWEPRO Photo Sport BP 300 AW II - fotobatoh modrý

LOWEPRO Photo Sport BP 300 AW II - fotobatoh modrý

LOWEPRO Photo Sport BP 300 AW II - fotobatoh modrý
 • Sportovní fotobatoh pro všechny aktivní fotografy
 • Do fotokomory se pohodlně vejde DSLR, CSC fotoaparát s nasazeným objektivem, další dva objektivy, popř. blesk a další příslušenství
 • Ergonomicky tvarovaná a polstrovaná záda z pěnového materiálu se zabudovanými vzduchovými kanálky
3 990,-
Skladem 2 - 3 ks
SANDISK SDHC 32GB EXTREME PRO 95MB/s

SANDISK SDHC 32GB EXTREME PRO 95MB/s

*****
(5 recenzí)
SANDISK SDHC 32GB EXTREME PRO 95MB/s

Nová řada paměťových karet SanDisk Extreme SDHC Pro představuje technologie, které byly dříve dostupné pouze u profesionálních CompactFlash paměťových karet. Kromě...

750,-
Skladem > 5 ks
INLINE OTG čtečka SD/microSD + 3x USB pro telefony a tablety

INLINE OTG čtečka SD/microSD + 3x USB pro telefony a tablety

INLINE OTG čtečka SD/microSD + 3x USB pro telefony a tablety
 • v balení je i redukce z USB na micro USB
 • rozměry (dx š xv): cca. 98x17x17mm
 • kompatibilní s paměťovými kartami: SD, SDHC, SDXC, microSD, michroSDHC, microSDXC
490,-
Skladem > 5 ks
SANDISK SDHC 32GB EXTREME PRO 300 MB/s UHS II

SANDISK SDHC 32GB EXTREME PRO 300 MB/s UHS II

*****
(1 recenze)
SANDISK SDHC 32GB EXTREME PRO 300 MB/s UHS II
 • SDXC karta s kapacitou 32 GB
 • Maximální rychlost čtení: 280 MB/s
 • Maximální rychlost zápisu: 250 MB/s
1 590,-
Skladem > 5 ks
SANDISK SDXC 128GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II

SANDISK SDXC 128GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II

SANDISK SDXC 128GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II
 • SDXC karta s kapacitou 128 GB
 • Maximální rychlost čtení: 300 MB/s
 • Maximální rychlost zápisu: 250 MB/s
5 990,-
Skladem > 5 ks
OLYMPUS blesk FL300R

OLYMPUS blesk FL300R

OLYMPUS blesk FL300R
 • Směrné číslo: 20 (100 ISO)
 • Externí systémový blesk je především určen pro fotoaparáty Olympus PEN
 • Kromě automatiky (TTL-Auto) a manuálního nastavení disponuje i bezdrátovým systémem (RC Data Transfer System), který přenáší veškerá data opticky
4 290,-
Skladem 2 - 3 ks
OLYMPUS blesk FL600R

OLYMPUS blesk FL600R

OLYMPUS blesk FL600R
 • výkonný blesk pro systém Olympus PEN a OM-D
 • LED dioda (1Watt/100lux) pro možnost přisvětlení natáčeného videa
 • TTL řízení
8 490,-
Poslední kus
METZ MB 52 AF-1 pro Olympus/Panasonic/Leica

METZ MB 52 AF-1 pro Olympus/Panasonic/Leica

METZ MB 52 AF-1 pro Olympus/Panasonic/Leica
 • horizontálně otočný a vertikálně výklopný reflektor
 • vybaven osvětleným dotykovým displejem, který se při naklopení blesku automaticky otočí o 90°
 • vyznačuje se pohotovými reakcemi, mnoha možnostmi nastavení, včetně aktualizace firmwaru prostřednictvím USB portu...
6 290,-
Skladem 2 - 3 ks
NISSIN i40 pro Olympus/Panasonic/Leicu (mimo E-M10 III)

NISSIN i40 pro Olympus/Panasonic/Leicu (mimo E-M10 III)

*****
(2 recenze)
NISSIN i40 pro Olympus/Panasonic/Leicu (mimo E-M10 III)
 • Směrné číslo 27 (ISO 100/35 mm), 40 (ISO 100/105 mm)
 • Světlo LED pro video
 • Pokrytí ohniskových vzdáleností 24–105 mm (16 mm při použití vestavěné širokoúhlé rozptylky)
4 990,-
Skladem 2 - 3 ks
MANFROTTO MK055XPRO3-BHQ2 - stativ s hlavou

MANFROTTO MK055XPRO3-BHQ2 - stativ s hlavou

MANFROTTO MK055XPRO3-BHQ2 - stativ s hlavou
 • max. výška s vytaženým střed. sloupkem: 181.5 cm
 • max. výška: 151,5 cm
 • min. výška: 9.0 cm
7 690,-
Poslední kus
GITZO GK1542-82QD Mountaineer - GT1542 + GH1382QD AKCE

GITZO GK1542-82QD Mountaineer - GT1542 + GH1382QD AKCE

GITZO GK1542-82QD Mountaineer - GT1542 + GH1382QD AKCE
Sleva
 • výhodný set čtyř sekčního karbonového stativu a kulové stativové hlavy
 • maximální zatížení stativu [kg] 10, hlavy 14
 • maximální výška s vysunutou středovou tyčí v [cm] 159
17 990,-
Poslední kus
GITZO GK1545T-82TQD Traveler - GT1545T + GH1382TQD AKCE

GITZO GK1545T-82TQD Traveler - GT1545T + GH1382TQD AKCE

*****
(1 recenze)
GITZO GK1545T-82TQD Traveler - GT1545T + GH1382TQD AKCE
Sleva

Původní cena

18 990,-
 • set kompaktního stativu a lehké kulové hlavy
 • ve vysunutém stavu má stativ 153 cm
 • minimální výška stativu - 42,5 cm
14 990,-
Skladem 4 - 5 ks
ROLLEI C6i karbonový stativ s kulovou hlavou

ROLLEI C6i karbonový stativ s kulovou hlavou

ROLLEI C6i karbonový stativ s kulovou hlavou
 • Vyrobeno z osmivrstvého karbonu
 • Nízká hmotnost 1,63 kg
 • Maximální výška 171,5 cm
7 990,-
Skladem 4 - 5 ks
Večerní FotoŠkola - Začátečníci

Večerní FotoŠkola - Začátečníci

Večerní FotoŠkola - Začátečníci

Večerní FotoŠkola obsahuje celkem 15 lekcí, během kterých se účastníci dozvídají základní fotografické pojmy, pravidla a osvojují si základy práce s fototechnikou....

5 890,-
Bez termínu
Večerní Fotoškola - Mírně pokročilí

Večerní Fotoškola - Mírně pokročilí

Večerní Fotoškola - Mírně pokročilí

Druhá úroveň Večerní FotoŠkoly pořádané Centrem FotoŠkoda plynule navazuje na úvodní kurz Začátečníci. Kurz předpokládá základní znalosti digitálního fotografování....

6 890,-
Bez termínu
Základy práce s digitální fotografií - Adobe Photoshop CS

Základy práce s digitální fotografií - Adobe Photoshop CS

Základy práce s digitální fotografií - Adobe Photoshop CS

Nahlédněte do tajů profesionální postprodukce a zdokonalte své znalosti v grafickém programu Adobe Photoshop CS. Workshopem vás provede módní a reklamní fotograf...

1 790,-
> 3 volných míst
Street photo

Street photo

Street photo

Každou chvíli se kolem nás odehrávají stovky příběhů, které můžeme díky své všímavosti a pohotovosti zachytit. Naučme se jak pracovat s fotoaparátem na ulici, umět...

1 590,-
Bez termínu
HAMA šňůrka na krytku 5899

HAMA šňůrka na krytku 5899

*****
(4 recenze)
HAMA šňůrka na krytku 5899

Hama poutko + držák víčka objektivu kamery. Samolepící držáček krytky objektivu, uchycení na očku kamery či fotoaparátu.

LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL

LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL

LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL
Sleva
 • čisticí médium - suchý karbon, nehrozí zatečení vody do přístroje jako v případě mokrého procesu
 • životnost pera je cca 500 použití
 • velmi jednoduché použití
249,-
Skladem > 5 ks
HAMA mikrofon klopový elektretový LM-09 Lavalier

HAMA mikrofon klopový elektretový LM-09 Lavalier

*****
(6 recenzí)
HAMA mikrofon klopový elektretový LM-09 Lavalier

Vysoce ziskový klopový mikrofon Hama LM-09 Lavalier, který jistě s úspěchem využijí amatérští i profesionální reportéři. Jeho součástí je také spona k připevnění a...

790,-
Skladem 2 - 3 ks
B+W Utěrka Photo - clear

B+W Utěrka Photo - clear

*****
(2 recenze)
B+W Utěrka Photo - clear

Utěrka z mikrovlákna od renomovaného německého výrobce filtrů B+W. Jemné mikrovlákno dovoluje s vysokou účinností vyčistit veškeré skleněné povrchy, ale i LCD monitory...

405,-
Skladem > 5 ks
DIGITÁLNÍ FOTOGRAFIE 1 - Scott Kelby

DIGITÁLNÍ FOTOGRAFIE 1 - Scott Kelby

*****
(5 recenzí)
DIGITÁLNÍ FOTOGRAFIE 1 - Scott Kelby

Digitální Fotografie - S. Kelby. Scott Kelby je jedním z nejznámějších autorů píšících o Photoshopu a také o digitální fotografii. Staví před čtenáře fakta, informace...

Fotografie v praxi ČERNOBÍLÁ FOTOGRAFIE - Michael Freeman

Fotografie v praxi ČERNOBÍLÁ FOTOGRAFIE - Michael Freeman

Fotografie v praxi ČERNOBÍLÁ FOTOGRAFIE - Michael Freeman

Černobílá fotografie byla a stále je spojována s nejvyšší fotografickou kvalitou. Kniha od renomovaného autora Michaela Freemana vám ukáže, jak převést vaše snímky do...

269,-
Skladem 2 - 3 ks
SVĚTLO VE FOTOGRAFII - Michael Freeman

SVĚTLO VE FOTOGRAFII - Michael Freeman

SVĚTLO VE FOTOGRAFII - Michael Freeman

Kniha Světlo ve fotografii autora Michaela Freemana vám prostě a jednoduše ukáže, jak správně pracovat se světlem. Čekání na správné světlo, jeho nahánění v různých...

490,-
Skladem 4 - 5 ks
OČIMA FOTOGRAFA Grafický průvodce - Michael Freeman

OČIMA FOTOGRAFA Grafický průvodce - Michael Freeman

OČIMA FOTOGRAFA Grafický průvodce - Michael Freeman

Kniha Očima fotografa – Grafický průvodce autora Michaela Freemana vás naučí principy kompozice, která je základem každé dobré fotografie.

360,-
Skladem 4 - 5 ks
Další podobné produkty

Podobné produkty

OLYMPUS E-M1 MARK II + 12-100mm

OLYMPUS E-M1 MARK II + 12-100mm

*****
(1 recenze)
73 990,-
Skladem 2 - 3 ks
SONY Alpha A7R III tělo

SONY Alpha A7R III tělo

*****
(3 recenze)
 • 42,4 Mpx snímač
 • OLED hledáček o rozlišení 3,69 miliony obrazových bodů (1280x720px)
 • 5 osá optická stabilizace (umožňuje prodloužení expozice až o 5,5 kroku)
72 990,-
Skladem > 5 ks
NIKON Z7

NIKON Z7

*****
(3 recenze)
NIKON Z7
Recenze
 • Full frame CSC (bezzrcadlovka) se snímačem o rozlišení 45,7 Mpx
 • Vestavěná 5 osá stabilizace se zkrácením času závěrky až o přibližně 5 EV
 • Robustnost a odolnost proti prachu a kapající vodě
73 990,-
Skladem 2 - 3 ks
NIKON Z7 + FTZ adaptér

NIKON Z7 + FTZ adaptér

*****
(3 recenze)
NIKON Z7 + FTZ adaptér
Recenze
77 990,-
Skladem 2 - 3 ks

Hodnocení odborníka 80%

Pouze rok po představení fotoaparátu Panasonic Lumix GH5 se dostavil na svět nový model nesoucí označení GH5s. Tato novinka se zaměřuje svými vlastnostmi převážně do filmařské branže, kde se tato modelová řada proslavila velmi známým modelem pod označením GH4. Ten byl jako jeden z prvních, který splnil nadšeným filmařům možnost natáčet ve vysokém UHD rozlišení videa za velmi dostupné peníze.

 • Velmi kvalitní obraz do hodnot 6400 ISO
 • Přítomnost V-logL profilu
 • Neomezená doba natáčení
 • Kvalitně zpracované a lehké tělo
 • 10bit záznam a C4K
 • Velký HDMI konektor
 • Absence mechanické stabilizace
 • Při extrémně vysokých ISO obraz už není použitelný

Ukázkové snímky

Hlavní rysy

 • 10,2 Mpx Live MOS snímač
 • čtyř jádrový procesor Venus Engine - výjimečně barevné detaily a přirozená textura
 • 3,0" otočný displej o rozlišení 1620K
 • 10bitové interní nahrávání 4:2:2 na světě (při režimu C4K-4096x2160/4K 60p/50p 10bit pouze na výstupu, na SD - 4:2:2 8bit) a to buďto na SD kartu (pouze nebo přes HDMI připojenému rekordéru či do monitoru)
 • EVF hledáček o rozlišení 3,7 M a zvětšením 0,76x (eq. Kinofilmu)
 • citlivost v rozmezí 160 - 51 200 ISO (při rozšíření 80 - 204 800 ISO)
 • video v rozlišení 4K 4096 x 2160 (24p) a 3840 x 2160 (50/60p)
 • až 12 snímků za vteřinu v sekvenčním fotografování
 • prachu a dešti odolné magnéziové tělo
 • 4K PHOTO

Videoprezentace

Popis

Panasonic GH5s má s původní GH5 velmi mnoho společného nejen co se týká konstrukce těla, ale i nastavení. Takže nám stále zůstává malé a lehké tělo vyrobené z hořčíkové slitiny, odolné prachu, vodě a mrazu.

Rozdíl na první pohled je jen ve výraznějším označení tlačítka REC a na přepínacím prstenci. Co není již vidět na první pohled, je vylepšený sync. konektor k blesku, který ve verzi GH5s lze pomocí kabelové redukce s koncovkou BNC (dodávána přímo v balení) využít také pro Timecode vstup i výstup. To využijí především produkce, které současně natáčejí na vícekamerové systémy. Tímto způsobem lze propojit více kamer dohromady a vše jednodušeji synchronizovat. Další možností využití je synchronizace obrazu z kamery a zvuku s externím zvukovým rekordérem.

Panasonic je také skvěle vybaven možností jednoduchého přesunu kompletního vnitřního nastavení fotoaparátu z jednoho přístroje do dalšího. Stačí pouze nastavit jeden fotoaparát dle požadavků a pomocí SD karty přenést informace o nastavení do dalších fotoaparátů během chvilky. Co se dalších konektorů týče, tělo je stále vybaveno velkým HDMI výstupem, který je méně náchylnější k poškození s možností dodatečně připojit jistící držák na kabely, který také naleznete jako součást balení. (Obdobný způsob poskytují kamerové ochranné klece nebo filmové rigy).

Panasonic nezapomněl ani na externí mikrofony (i přesto že interní stereo mikrofony fungují velmi dobře). Do těla je možné přes Hot-shoe patici připojit speciální adaptér s možností připojit mikrofony vybavené XLR vstupy (s Phantom. 48V napájením). Další mikrofony lze připojit přes vestavěný 3,5mm jack konektor, který zde může také nově sloužit jako linkový vstup.  Samozřejmostí zůstává i připojení sluchátek v dalšího 3,5mm konektoru.

V čem spočívá hlavní odlišnost oproti GH5?

Hlavní myšlenkou bylo vytvořit senzor, který umožní pracovat v horších světelných podmínkách. Nový senzor se neliší jen v nepatrně větších rozměrech, ale především ve změně rozlišení. Namísto původní hodnoty 20,3 Mpx u Live MOS senzoru, kterým byla vybavena původní GH5 zde je umístěn senzor s rozlišením „pouze“ 10,2 Mpx Live MOS. Tak akorát, aby rozlišení vykrylo potřebnou hodnotu pro 4K video. A právě menší množství světlocitlivých buněk na senzoru umožnilo jednotlivé buňky zvětšit (přibližně na dvojnásobek původní velikosti). Samotné zvětšení buněk snižuje výsledné množství nežádoucího šumu i při vyšších hodnotách citlivosti a zvětšuje o kousek dynamický rozsah senzoru (samotné RAW fotografie se nyní ukládají ve 14-bit hloubce.) Panasonic tento senzor ještě podpořil novou funkcí v podobě Duální nativní citlivosti, která odečítá data ze senzoru skrze dva separátní okruhy. První slouží k vytvoření co největšího dynamického rozsahu (při použití nízkých hodnot ISO) a druhá se snaží redukovat co nejvíce šumu (při použití vyšších hodnotách ISO). 

Do hodnot citlivosti přibližně 1000 ISO se GH5s shoduje se svým předchůdcem. Na vyšších hodnotách již GH5s vede na plné čáře. Po otestování během natáčení videa lze konstatovat fakt, že velmi dobře lze využít citlivosti do hodnoty 6400 ISO. Vyprodukovaný obraz si stále zachovává velké množství detailů, přirozené barvy a nejsou patrné žádné artefakty způsobené šumem. Na hodnotě 12800 ISO lze šum (samozřejmě při správné expozici) ještě celkem dobře zredukovat. Na dalších hodnotách se šum začíná pak již viditelně projevovat především v tmavých místech a začínají se vytrácet jemné detaily. A na maximálních hodnotách (tedy ISO 204800) je obraz kvůli vysoké hladině šumu a artefaktům v praxi již nepoužitelný.

Porovnání citlivostí ISO, výřezy ze zvětšení 1:1 


Za dobrých světelných podmínek při použití C4K (4096x2160) nebo UHD (3840x2160) videa je finální obraz krásně vykreslený, plný jemných detailů s velkým dynamickým rozsahem (kolem 12 EV). Neobjevují se žádné artefakty nebo moiré ani ve velmi jemných strukturách. Nový senzor dokonce o něco lépe eliminuje problém známý jako kácející se linie způsobené elektronickou závěrkou (Rolling shutter). Je na tom ještě lépe než předchozí GH5. 

Další změnou u fotoaparát GH5s je využití multiple-aspect senzoru, který je jak jsem již zmínil o kousek větší než klasický M4/3 snímač. Využívá maximální vykreslovací plochu objektivů řady M4/3 aby se eliminoval crop-faktor při použití jiných poměrů stran pro video (17:9, 16:9, 4:3) popřípadě pro fotografii (3:2, 4:3, 1:1). To umožňuje ve výsledku použít o kus širší záběr u DCI 4K (4096x2160px) videa, které je možné natáčet nyní již ve snímkových frekvencích až 60p / 50p (oproti 24p u GH5). A když již píši o poměrech stran Panasonic Lumix GH5s  je připravena v základu se svou funkcí Cinemascope desqueeze pro normální zobrazení videa s použitím anamorfní optiky. Kdy je využita celá plocha senzoru v poměru 4:3 a následné video je na vestavěném LCD „roztaženo“ na správný poměr stran (až 2,39:1). Díky novému senzoru se také zlepšilo automatické ostření, které nyní ostří o kousek rychleji a lépe v horších světelných podmínkách (výrobce udává hodnotu až -5EV). 

 Velkou novinkou, kterou se Panasonic může chlubit oproti ostatním je video s možností až 10bitové barevné hloubky, 4:2:2 vzorkováním, All-intra kompresí a datovým tokem až 400Mb/s interně přímo na paměťovou kartu (Dual-slot). To umožní v postprodukci z natočeného materiálu získat ještě více obrazových informací a kvalitnější finální výstup bez nutnosti využití externích videorekordérů. (Nově vydaný firmware 2.xx pro GH5 umožňuje také záznam 10bit a All-intra). Na druhou stranu je zapotřebí počítat s doporučenými paměťovými kartami typu SD UHS-II s vysokou zapisovací rychlostí.

To, co ještě odlišuje GH5s oproti původnímu modelu, je nově možnost snímat videa ve C4K (4096x2160) rychlostí až 50/60 snímků za vteřinu oproti 24p, které zvládla snímat GH5. Vylepšen byl také slow-motion kde lze nyní natáčet ve FullHD (1920x1080) až 240 snímků za vteřinu oproti původním 180 snímkům. Video je možné zaznamenávat již ve známých formátech: AVCHD, MP4 (AAC), MP4 HEVC (AAC) – primárně určeno pro televize Panasonic podporující Hybrid Log Gamma, MP4 (LPCM) a MOV.

Co ale mnohé překvapilo, byla absence mechanické stabilizace senzoru, kterou klasická GH5 disponuje. Je to tím že „S“ko je směřováno převážně pro filmaře, kteří již vestavěnou stabilizaci senzoru nevyužijí z důvodu použití pokročilejších druhů stabilizace. A také větší senzor, který nyní využívá maximum z vykreslovacího pole objektivu je jednou z příčin, která neumožnila využít vestavěnou stabilizaci (mohl by nastat problém s vinětací). Na druhou stranu je to jeden z důvodů proč se zlepšila výdrž baterie, protože stabilizace v GH5 přesto že ji vypneme, stále spotřebovává k ukotvení senzoru určité množství energie. Takže pokud budete chtít natáčet videa pouze z ruky je zapotřebí využít optickou stabilizaci v některých objektivech nebo externí mechanické stabilizátory či ramenní rigy. 

Profily V-logL a HLG (Hybrid Log Gamma)

Naopak velkým plusem je V-logL a HLG (Hybrid Log Gamma) a další známé barevnými „flat“ profily nebo možnost natáčet bez časového omezení délky záznamu. GH5s je totiž již v základu těmito možnostmi vybavena. (Dříve bylo potřeba zakoupit speciální klíč k odemknutí těchto funkcí). Velmi příjemnou možností je přímá aplikace LUT (Look up table) na V-logL profil, kde lze rovnou na dotykovém LCD nebo v EVF hledáčku zobrazit přibližný náhled barevného obrazu (dokonce je možnost si přes paměťovou kartu nahrát do uživatelských pozic několik vlastních přednastavených LUT).

Nekontrastní, nebarevný, plochý (určen k barevné postprodukci) V-logL lze použít jen v rozsahu citlivostí 320 – 25600 (nativní hodnoty v Dual ISO pro Low je 800 ISO a pro High 5000 ISO). V normálním barevném režimu lze použít hodnoty ISO v plném rozsahu (od 80 – 204800).

Porovnání V-logL (vlevo) a standardní profil (vpravo)

Další pokročilé funkce

 • podpora barevných pruhů (SMPTE, EBU, ARIB)
 • nastavení externích mikrofonů s napájením, ale i bez napájení a možností zapnutí linkového vstupu (vše přes 3,5mm jack konektor na mikrofon) 
 • Noční režim, který umožní pracovat v noci a nenamáhat oči.
 • Synchro-scan, který vám pomůže s problémem blikáním světelných zdrojů, jako jsou zářivky, LED světla a další tím že umožní nastavit specifické mezikroky u rychlostí závěrky.
 • Na displeji je možné mimo histogramu zapnout ještě Vectorscope (Wave, Vector) zobrazující podrobně video signál.
 • Dále je možné nastavit zobrazení délky expozice a citlivosti nejen v hodnotách Sec / ISO tak jak je běžně u fotoaparátů známé, ale také ve stupních (Angle) / ISO, které používají především filmové kamery vybaveny sektorovou závěrkou, nebo nastavení pro televizní kamery Sec / Zisk (dB).
 • Velký a jasný OLED EVF hledáček (3,68 Mpx) běžící frekvencí 120FPS zobrazuje čistý obraz s minimálním zpožděním či trháním obrazu. Umožňuje také možnost přepínat mezi barevným a monochromatickým náhledem pro lepší manuální zaostřování.
 • Samozřejmostí je Focus Peking (v různých barvách a intenzitách), který funguje velmi spolehlivě i v horších světelných podmínkách. Vedle zvýraznění hran je také možné zapnout klasickou lupu s několikanásobným zvětšením buď přes celou plochu nebo jako PiP (okno v okně).

Shrnutí modelu Panasonic GH5S

Nové „S“ko díky svým rozměrům, novému snímači s větší citlivostí, podpory velkého množství objektivů a také příslušenství jako jsou Speedboostery, mikrofony a mnoho dalšího, bude velmi dobrým nástupcem nejen pro majitele původní GH4ky, ale také jako záložní tělo k původní GH5. Tento odolný fotoaparát je navíc velmi lehký a díky své váze nalezne také uplatnění především pro natáčení z ptačí perspektivy na všemožných dronech, nebo jako cestovní kamera pro mnoho dokumentaristů, kteří nemohou na svých cestách s sebou brát velké množství těžké osvětlovací techniky. Samozřejmě si své místo najde také na lehkých ručních, nebo větších stabilizačních systémech typu Steadicam, nebo elektronický gimbal. Přestože m4/3 snímač nemůže přímo konkurovat fullframovým snímačům v porovnání množství šumu na vysokých hodnotách ISO, Panasonic ukázal, že díky dobré podpoře všemožného nastavení a dostupného vybavení je pořád velmi dobrým konkurentem v kategorii video-fotoaparátů.

Podrobnosti o fotografii:

1/22

Podrobnosti o fotografii:

2/22

Podrobnosti o fotografii:

3/22

Podrobnosti o fotografii:

4/22

Podrobnosti o fotografii:

5/22

Podrobnosti o fotografii:

6/22

Podrobnosti o fotografii:

7/22

Podrobnosti o fotografii:

8/22

Podrobnosti o fotografii:

9/22

Podrobnosti o fotografii:

10/22

Podrobnosti o fotografii:

11/22

Podrobnosti o fotografii:

12/22

Podrobnosti o fotografii:

13/22

Podrobnosti o fotografii:

14/22

Podrobnosti o fotografii:

15/22

Podrobnosti o fotografii:

16/22

Podrobnosti o fotografii:

17/22

Podrobnosti o fotografii:

18/22

Podrobnosti o fotografii:

19/22

Podrobnosti o fotografii:

20/22

Podrobnosti o fotografii:

21/22

Podrobnosti o fotografii:

22/22

Příslušenství k produktu PANASONIC Lumix DC-GH5S

PANASONIC 45 mm f/2,8 ASPH LEICA DG MACRO-ELMARIT MEGA O.I.S pro MICRO 4/3

PANASONIC 45 mm f/2,8 ASPH LEICA DG MACRO-ELMARIT MEGA O.I.S pro MICRO 4/3

PANASONIC 45 mm f/2,8 ASPH LEICA DG MACRO-ELMARIT MEGA O.I.S pro MICRO 4/3
 • Ohnisková vzdálenost 45 mm
 • Světelnost f/2,8
 • Zvětšení obrazu 2:1
20 490,-
Skladem 2 - 3 ks
VOIGTLÄNDER 25 mm f/0,95 Nokton II pro Olympus/Panasonic MFT

VOIGTLÄNDER 25 mm f/0,95 Nokton II pro Olympus/Panasonic MFT

VOIGTLÄNDER 25 mm f/0,95 Nokton II pro Olympus/Panasonic MFT
 • určeno pro M4/3
 • ohnisková vzdálenost 25 mm
 • světelnost f/0,95
19 290,-
LENSBABY Composer pro MFT s TILT adaptérem pro objektivy Nikon D

LENSBABY Composer pro MFT s TILT adaptérem pro objektivy Nikon D

LENSBABY Composer pro MFT s TILT adaptérem pro objektivy Nikon D
 • Tilt shift transformer
4 890,-
Poslední kus
SAMYANG 7,5 mm f/3,5 UMC Fish-eye pro MFT černý

SAMYANG 7,5 mm f/3,5 UMC Fish-eye pro MFT černý

SAMYANG 7,5 mm f/3,5 UMC Fish-eye pro MFT černý
 • Fisheye objektiv s 180 ° zorným úhlem
 • 7,5 mm ohnisková vzdálenost
 • f/3,5 světelnost
7 490,-
Skladem 2 - 3 ks
LOWEPRO Dashpoint 20 - pouzdro

LOWEPRO Dashpoint 20 - pouzdro

*****
(2 recenze)
LOWEPRO Dashpoint 20 - pouzdro
 • Funkční design a dokonalá ergonomie vnějšího tvaru
 • Praktické je reverzní otevírání pouzdra „od těla“
 • Kapacita: „profi“ kompaktní fotoaparát, CSC (kompaktní systémový fotoaparát) s „pancake“ objektivem nebo výměnný objektiv k CSC
450,-
Poslední kus
CRUMPLER Quick Delight Pouch 200 - brašna

CRUMPLER Quick Delight Pouch 200 - brašna

*****
(1 recenze)
CRUMPLER Quick Delight Pouch 200 - brašna
 • Rozměry vnější: 11 × 14,5 × 7,5 cm
 • Rozměry vnitřní: 7,5 × 12,5 × 6 cm
 • Hmotnost: 108 g
590,-
Skladem > 5 ks
THINK TANK Mirrorless Mover 30i - fotobrašna

THINK TANK Mirrorless Mover 30i - fotobrašna

THINK TANK Mirrorless Mover 30i - fotobrašna
 • Pojme bezzrcadlovku s 2–4 objektivy nebo malou DSLR s 1–3 objektivy
 • Vnitřní kapsa se telefon, iPad a další příslušenství
 • Flip-víko s magnetickým uzávěrem
1 890,-
Poslední kus
LOWEPRO Photo Sport BP 300 AW II - fotobatoh modrý

LOWEPRO Photo Sport BP 300 AW II - fotobatoh modrý

LOWEPRO Photo Sport BP 300 AW II - fotobatoh modrý
 • Sportovní fotobatoh pro všechny aktivní fotografy
 • Do fotokomory se pohodlně vejde DSLR, CSC fotoaparát s nasazeným objektivem, další dva objektivy, popř. blesk a další příslušenství
 • Ergonomicky tvarovaná a polstrovaná záda z pěnového materiálu se zabudovanými vzduchovými kanálky
3 990,-
Skladem 2 - 3 ks
SANDISK SDHC 32GB EXTREME PRO 95MB/s

SANDISK SDHC 32GB EXTREME PRO 95MB/s

*****
(5 recenzí)
SANDISK SDHC 32GB EXTREME PRO 95MB/s

Nová řada paměťových karet SanDisk Extreme SDHC Pro představuje technologie, které byly dříve dostupné pouze u profesionálních CompactFlash paměťových karet. Kromě...

750,-
Skladem > 5 ks
INLINE OTG čtečka SD/microSD + 3x USB pro telefony a tablety

INLINE OTG čtečka SD/microSD + 3x USB pro telefony a tablety

INLINE OTG čtečka SD/microSD + 3x USB pro telefony a tablety
 • v balení je i redukce z USB na micro USB
 • rozměry (dx š xv): cca. 98x17x17mm
 • kompatibilní s paměťovými kartami: SD, SDHC, SDXC, microSD, michroSDHC, microSDXC
490,-
Skladem > 5 ks
SANDISK SDHC 32GB EXTREME PRO 300 MB/s UHS II

SANDISK SDHC 32GB EXTREME PRO 300 MB/s UHS II

*****
(1 recenze)
SANDISK SDHC 32GB EXTREME PRO 300 MB/s UHS II
 • SDXC karta s kapacitou 32 GB
 • Maximální rychlost čtení: 280 MB/s
 • Maximální rychlost zápisu: 250 MB/s
1 590,-
Skladem > 5 ks
SANDISK SDXC 128GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II

SANDISK SDXC 128GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II

SANDISK SDXC 128GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II
 • SDXC karta s kapacitou 128 GB
 • Maximální rychlost čtení: 300 MB/s
 • Maximální rychlost zápisu: 250 MB/s
5 990,-
Skladem > 5 ks
OLYMPUS blesk FL300R

OLYMPUS blesk FL300R

OLYMPUS blesk FL300R
 • Směrné číslo: 20 (100 ISO)
 • Externí systémový blesk je především určen pro fotoaparáty Olympus PEN
 • Kromě automatiky (TTL-Auto) a manuálního nastavení disponuje i bezdrátovým systémem (RC Data Transfer System), který přenáší veškerá data opticky
4 290,-
Skladem 2 - 3 ks
OLYMPUS blesk FL600R

OLYMPUS blesk FL600R

OLYMPUS blesk FL600R
 • výkonný blesk pro systém Olympus PEN a OM-D
 • LED dioda (1Watt/100lux) pro možnost přisvětlení natáčeného videa
 • TTL řízení
8 490,-
Poslední kus
METZ MB 52 AF-1 pro Olympus/Panasonic/Leica

METZ MB 52 AF-1 pro Olympus/Panasonic/Leica

METZ MB 52 AF-1 pro Olympus/Panasonic/Leica
 • horizontálně otočný a vertikálně výklopný reflektor
 • vybaven osvětleným dotykovým displejem, který se při naklopení blesku automaticky otočí o 90°
 • vyznačuje se pohotovými reakcemi, mnoha možnostmi nastavení, včetně aktualizace firmwaru prostřednictvím USB portu...
6 290,-
Skladem 2 - 3 ks
NISSIN i40 pro Olympus/Panasonic/Leicu (mimo E-M10 III)

NISSIN i40 pro Olympus/Panasonic/Leicu (mimo E-M10 III)

*****
(2 recenze)
NISSIN i40 pro Olympus/Panasonic/Leicu (mimo E-M10 III)
 • Směrné číslo 27 (ISO 100/35 mm), 40 (ISO 100/105 mm)
 • Světlo LED pro video
 • Pokrytí ohniskových vzdáleností 24–105 mm (16 mm při použití vestavěné širokoúhlé rozptylky)
4 990,-
Skladem 2 - 3 ks
MANFROTTO MK055XPRO3-BHQ2 - stativ s hlavou

MANFROTTO MK055XPRO3-BHQ2 - stativ s hlavou

MANFROTTO MK055XPRO3-BHQ2 - stativ s hlavou
 • max. výška s vytaženým střed. sloupkem: 181.5 cm
 • max. výška: 151,5 cm
 • min. výška: 9.0 cm
7 690,-
Poslední kus
GITZO GK1542-82QD Mountaineer - GT1542 + GH1382QD AKCE

GITZO GK1542-82QD Mountaineer - GT1542 + GH1382QD AKCE

GITZO GK1542-82QD Mountaineer - GT1542 + GH1382QD AKCE
Sleva
 • výhodný set čtyř sekčního karbonového stativu a kulové stativové hlavy
 • maximální zatížení stativu [kg] 10, hlavy 14
 • maximální výška s vysunutou středovou tyčí v [cm] 159
17 990,-
Poslední kus
GITZO GK1545T-82TQD Traveler - GT1545T + GH1382TQD AKCE

GITZO GK1545T-82TQD Traveler - GT1545T + GH1382TQD AKCE

*****
(1 recenze)
GITZO GK1545T-82TQD Traveler - GT1545T + GH1382TQD AKCE
Sleva

Původní cena

18 990,-
 • set kompaktního stativu a lehké kulové hlavy
 • ve vysunutém stavu má stativ 153 cm
 • minimální výška stativu - 42,5 cm
14 990,-
Skladem 4 - 5 ks
ROLLEI C6i karbonový stativ s kulovou hlavou

ROLLEI C6i karbonový stativ s kulovou hlavou

ROLLEI C6i karbonový stativ s kulovou hlavou
 • Vyrobeno z osmivrstvého karbonu
 • Nízká hmotnost 1,63 kg
 • Maximální výška 171,5 cm
7 990,-
Skladem 4 - 5 ks
Večerní FotoŠkola - Začátečníci

Večerní FotoŠkola - Začátečníci

Večerní FotoŠkola - Začátečníci

Večerní FotoŠkola obsahuje celkem 15 lekcí, během kterých se účastníci dozvídají základní fotografické pojmy, pravidla a osvojují si základy práce s fototechnikou....

5 890,-
Bez termínu
Večerní Fotoškola - Mírně pokročilí

Večerní Fotoškola - Mírně pokročilí

Večerní Fotoškola - Mírně pokročilí

Druhá úroveň Večerní FotoŠkoly pořádané Centrem FotoŠkoda plynule navazuje na úvodní kurz Začátečníci. Kurz předpokládá základní znalosti digitálního fotografování....

6 890,-
Bez termínu
Základy práce s digitální fotografií - Adobe Photoshop CS

Základy práce s digitální fotografií - Adobe Photoshop CS

Základy práce s digitální fotografií - Adobe Photoshop CS

Nahlédněte do tajů profesionální postprodukce a zdokonalte své znalosti v grafickém programu Adobe Photoshop CS. Workshopem vás provede módní a reklamní fotograf...

1 790,-
> 3 volných míst
Street photo

Street photo

Street photo

Každou chvíli se kolem nás odehrávají stovky příběhů, které můžeme díky své všímavosti a pohotovosti zachytit. Naučme se jak pracovat s fotoaparátem na ulici, umět...

1 590,-
Bez termínu
HAMA šňůrka na krytku 5899

HAMA šňůrka na krytku 5899

*****
(4 recenze)
HAMA šňůrka na krytku 5899

Hama poutko + držák víčka objektivu kamery. Samolepící držáček krytky objektivu, uchycení na očku kamery či fotoaparátu.

LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL

LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL

LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL
Sleva
 • čisticí médium - suchý karbon, nehrozí zatečení vody do přístroje jako v případě mokrého procesu
 • životnost pera je cca 500 použití
 • velmi jednoduché použití
249,-
Skladem > 5 ks
HAMA mikrofon klopový elektretový LM-09 Lavalier

HAMA mikrofon klopový elektretový LM-09 Lavalier

*****
(6 recenzí)
HAMA mikrofon klopový elektretový LM-09 Lavalier

Vysoce ziskový klopový mikrofon Hama LM-09 Lavalier, který jistě s úspěchem využijí amatérští i profesionální reportéři. Jeho součástí je také spona k připevnění a...

790,-
Skladem 2 - 3 ks
B+W Utěrka Photo - clear

B+W Utěrka Photo - clear

*****
(2 recenze)
B+W Utěrka Photo - clear

Utěrka z mikrovlákna od renomovaného německého výrobce filtrů B+W. Jemné mikrovlákno dovoluje s vysokou účinností vyčistit veškeré skleněné povrchy, ale i LCD monitory...

405,-
Skladem > 5 ks
DIGITÁLNÍ FOTOGRAFIE 1 - Scott Kelby

DIGITÁLNÍ FOTOGRAFIE 1 - Scott Kelby

*****
(5 recenzí)
DIGITÁLNÍ FOTOGRAFIE 1 - Scott Kelby

Digitální Fotografie - S. Kelby. Scott Kelby je jedním z nejznámějších autorů píšících o Photoshopu a také o digitální fotografii. Staví před čtenáře fakta, informace...

Fotografie v praxi ČERNOBÍLÁ FOTOGRAFIE - Michael Freeman

Fotografie v praxi ČERNOBÍLÁ FOTOGRAFIE - Michael Freeman

Fotografie v praxi ČERNOBÍLÁ FOTOGRAFIE - Michael Freeman

Černobílá fotografie byla a stále je spojována s nejvyšší fotografickou kvalitou. Kniha od renomovaného autora Michaela Freemana vám ukáže, jak převést vaše snímky do...

269,-
Skladem 2 - 3 ks
SVĚTLO VE FOTOGRAFII - Michael Freeman

SVĚTLO VE FOTOGRAFII - Michael Freeman

SVĚTLO VE FOTOGRAFII - Michael Freeman

Kniha Světlo ve fotografii autora Michaela Freemana vám prostě a jednoduše ukáže, jak správně pracovat se světlem. Čekání na správné světlo, jeho nahánění v různých...

490,-
Skladem 4 - 5 ks
OČIMA FOTOGRAFA Grafický průvodce - Michael Freeman

OČIMA FOTOGRAFA Grafický průvodce - Michael Freeman

OČIMA FOTOGRAFA Grafický průvodce - Michael Freeman

Kniha Očima fotografa – Grafický průvodce autora Michaela Freemana vás naučí principy kompozice, která je základem každé dobré fotografie.

360,-
Skladem 4 - 5 ks

Podobné produkty produktu PANASONIC Lumix DC-GH5S

OLYMPUS E-M1 MARK II + 12-100mm

OLYMPUS E-M1 MARK II + 12-100mm

*****
(1 recenze)
73 990,-
Skladem 2 - 3 ks
SONY Alpha A7R III tělo

SONY Alpha A7R III tělo

*****
(3 recenze)
 • 42,4 Mpx snímač
 • OLED hledáček o rozlišení 3,69 miliony obrazových bodů (1280x720px)
 • 5 osá optická stabilizace (umožňuje prodloužení expozice až o 5,5 kroku)
72 990,-
Skladem > 5 ks
NIKON Z7

NIKON Z7

*****
(3 recenze)
NIKON Z7
Recenze
 • Full frame CSC (bezzrcadlovka) se snímačem o rozlišení 45,7 Mpx
 • Vestavěná 5 osá stabilizace se zkrácením času závěrky až o přibližně 5 EV
 • Robustnost a odolnost proti prachu a kapající vodě
73 990,-
Skladem 2 - 3 ks
NIKON Z7 + FTZ adaptér

NIKON Z7 + FTZ adaptér

*****
(3 recenze)
NIKON Z7 + FTZ adaptér
Recenze
77 990,-
Skladem 2 - 3 ks

Poradna k produktu

PANASONIC Lumix DC-GH5S

Přidat příspěvek
 • Miroslav U.
  Odpovědět

  dotaz k zamyšlení...

  Miroslav U. 13.01.2019 000 21:53:44

  Dobrý den,vlastním G-9 a zatím jsem z ní dá se říct nadšený,z fotek na sto procent a s videem vlastně také.Je to v tomto ohledu,ve své třídě špička ve vyváženosti těchto dvou funkcí,což se u tohoto zařízení očekávalo a také se splnilo.Ale co přestávám chápat,je,kam až se tento vývoj v podobě GH5S dostává... To už se nebudou vyrábět klasické kamery,které byly pro tento účel vymyšleny a bude se natáčet už jen s fotoaparátem? Vždyť před pár léty se také s kamerou dalo slušně fotit,ale stále to byla kamera... ,ale toto je evidentně foťák,ale svými schopnostmi,kvalitou i svým posláním vlastně kamera.. Je to jen múj subjektivní postřeh a možná nejen můj, i když je to třeba jen dočasný trend. Děkuji za případnou reakci-Mirek Ulbert.

 • Igor M.
  Odpovědět

  Žiadna recenzia

  Igor M. 18.11.2018 000 21:16:37

  Och to je recenzia teda. Akurát tak na kliky...

 • Roman M.
  Odpovědět

  Připojení fotoaparátu a tabletu

  Roman M. 17.10.2018 000 07:44:57

  Dobrý den, vlastním fotoaparát GH5s, ale při natáčení někdy potřebuji změnit hodnoty expozice. Problém nastává v tom, že jsem většinou s tabletem v místech kam už wi-fi signál z fotoaparátu nedosáhne. Ale na druhou stranu máme v sálu skrytou wifi síť, na kterou se jde připojit. Bylo by možné, že by se fotoaparát s tablet připojily přes tuto wifi síť?

  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Připojení fotoaparátu a tabletu

   Jakub Valdivia 27.10.2018 000 13:19:02

   Dobrý den, bez úpravy programátora a specificky napsaného softwaru nelze takové propojení zkombinovat.

Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • poukázka na fotoslužby

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací