MIO MiVue 792 WiFi Pro: Vynikající kamera za rozumné peníze | FotoŠkoda
Recenze

Recenze MIO MiVue 792 WiFi Pro: Vynikající kamera za rozumné peníze

Dušan Vybíral
20. 5. 2021 | 6 minut čtení

Autokamera Mio MiVue 792 WIFI Pro je velmi dobrý pomocník nejen při nečekaných událostech na pozemních komunikacích. Bezpečně vám pomůže při případném sporu s jiným účastníkem silničního provozu a všechna pořízená videa lze navíc jak přehrávat přímo v kameře, tak následně jednoduše třídit a ukládat v PC/Mac. Poskytuje kvalitní záznam, snadno se ovládá a disponuje integrovanou GPS, WiFi a řadou dalších funkcí, které řidiči ocení - např. upozornění na úseková měření nebo parkovací režim.

Hodnocení odborníka 98%

 • čeština
 • skutečný úhel záběru 140°
 • full HD 1080p@60 FPS
 • volba připojení zadní kamery
 • bezpečnostní funkce ADAS (hlášení mikrospánku, detekce překážky a vybočení z pruhů)
 • skleněná optika
 • GPS modul
 • varování před rychlostními radary
 • snímač Starvis od společnosti SONY
 • Mio MiVue Manager (správce videí i fotek, a to pro Windows i Mac)
 • pevné připojení kabelu pro nabíjení v autě, který ubírá možnost nabíjení pro jiná zařízení
 • v balení chybí kabel pro připojení kamery k PC, resp. USB A/USB mini
 • starší USB mini
 • na displeji chybí ukazatel stavu nabití baterie

Popis

Mio MiVue 792: Šikovný pomocník do auta

Recenze Mio MiVue 792 WiFi Pro

Video se nahrává ve full HD záznamu (1080 pixelů při 30 nebo 60 snímcích za vteřinu), kodek je H.264 s ukládáním na micro SD kartu do souboru do formátu MP4. Díky skleněné optice se světelností f/1,8 pořizuje kamera velmi dobré video či snímky také v šeru nebo ve tmě.

Technologie WIFI umožňuje okamžité odeslání videa do smartphonu, případně jeho sdílení na web, a to díky aplikaci, kterou si zdarma stáhnete do telefonu. Toto spojení je dle mé zkušenosti velmi stabilní.

Kamera Mio MiVue 792 WIFI Pro dále disponuje GPS čipem, bezpečnostními funkcemi ADAS, upozorněním na rychlostní radary s pravidelnou aktualizací databáze či parkovacím režimem s detektorem pohybu, což vyžaduje trvalé připojení kamery k napájení. Toto napájení kamery se zajišťuje kabelem, který má na jedné straně USB MINI port a na straně druhé pevné zapojení do auto konektoru pro napájení, tedy není zde USB "A" port.

Displej o velikosti 2,7" má velmi dobrý obraz. Kompletní menu kamery i program pro PC/Mac (MiVue Manager) může být v češtině.

Balení obsahuje kameru Mio MiVue 792 WIFI Pro, dlouhý napájecí kabel do auta a otočný držák na sklo s přísavkou. U této kamery existuje i možnost připojit zadní kameru typu Mio MiVue A30 nebo Mio MiVue A50.

Recenze Mio MiVue 792 WiFi Pro

Kapacita baterie Mio MiVue 792

Kamera Mio MiVue 792 WIFI Pro má zabudovanou baterii Li-ion 240 mA, která vydrží při zapnutém displeji natáčet bez napájení cca 15 minut.

Recenze Mio MiVue 792 WiFi Pro

Ovládání Mio MiVue 792

Ovládání menu je díky češtině a také čtyřem bočním tlačítkům uživatelsky velmi příznivé. Není problémem za pár minut nastavit jakoukoliv položku z menu podle vašich představ. Na těle kamery se pak nacházejí další dvě, tentokrát oranžová tlačítka.

První je na opačné straně navigačních tlačítek a dlouhým stiskem tohoto tlačítka se kamera vypíná/zapíná. Krátkým stiskem se vypíná displej. Druhé oranžové tlačítko umístěné vpravo od displeje slouží k okamžitému (nouzovému) spuštění nahrávání a ve videu vytvoří časovou značku.

Recenze Mio MiVue 792 WiFi Pro

Uchycení a manipulace s Mio MiVue 792

Držák kamery Mio MiVue 792 Pro Wifi se na sklo nelepí, nýbrž se připevňuje přísavkovým systémem, na kterém je umístěn držák pro kameru. Na tento držák se poté kamera jednoduše nasune. Držák i kamera jsou však plastové a vzniká zde prostor pro otázku, jak dlouho vydrží zpočátku velmi dobré až tuhé uchycení kamery. Pokud je již držák "nalepen" na skle, je manipulace při nasazování/sejmutí kamery trochu složitější. Doporučuji tedy kameru sejmout i s přísavkou.

Recenze Mio MiVue 792 WiFi Pro

Obrazová kvalita Mio MiVue 792

Skutečný úhel 140 ° velmi dobře pokrývá celé dění před vámi a společně s full HD rozlišením vám zajistí velmi kvalitní video. Případné dokoupení zadních kamer vám zajistí tentýž úhel pohledu.

Úložiště kamery Mio MiVue 792

Do kamery můžete vložit micro SD kartu o velikosti 8 – 128 GB třídy zápisu minimálně 10. Další příjemnou funkcí je členění videí rovnou do složek podle typu kamery (přední/zadní) a také typu záznamu (event, normal, parking a photo). Hledání konkrétního videozáznamu nebo fotek je tudíž o mnoho rychlejší.

Bezpečnost s Mio MiVue 792

O bezpečnost jízdy se stará systém ADAS (hlášení mikrospánku, kontrola jízdního pruhu a varování před pevnou překážkou). Po správném nastavení všechny systémy fungovaly velmi dobře, včetně varování před radary měřícími rychlost.

Recenze Mio MiVue 792 WiFi Pro

Jak Mio MiVue 792 WiFi Pro natáčí

koupit mio mivue 792

Hlavní rysy

 • kvalita obrazu full HD při 60 fps
 • snímač STARVIS CMOS
 • funkce Mio Smart Alert
 • integrovaná Wi-Fi
 • integrovaná GPS
 • funkce ECO Drive
 • připevnění na přední sklo

Shrnutí

Jedná se o uživatelsky velmi přívětivou kameru do auta, která je vybavena vším, co dnešní řidič od autokamery očekává. Bezpečnostní systém ADAS, WiFi, široké zorné pole záznamu jízdy ve vysokém rozlišení, GPS, dostatečná velikost případného paměťového média, baterie a také varování před radary. Kamera nabízí doživotní aktualizace, a to jak softwaru, tak i uvedených radarů. Vše, včetně menu v kameře, může být i v českém jazyce. Volba případného dokoupení a připojení zadní kamery je také velmi pozitivní bonus kamery. Jediné, co mě mrzí, jsou konektory USB MINI a chybějící kabel pro připojení k PC/MAC. Můžete si však (brzy i u nás) ke kameře dokoupit mini USB kabel. Kromě těchto dvou věcí, které přímo nesouvisejí s kvalitou záznamu kamery, je Mio MiVue 792 Pro Wifi vynikající kamera za rozumné peníze.

Další recenze

Recenze Sony 70-200 f/4 G OSS II aneb špičkový kompaktní teleobjektiv
Hodnocení 99%

Recenze Sony 70-200 f/4 G OSS II aneb špičkový kompaktní...

21. 9. 2023
Recenze LOWEPRO Photo Active BP 200 AW: Ideál na menší výlety
Hodnocení 92%

Recenze LOWEPRO Photo Active BP 200 AW: Ideál na menší...

7. 9. 2023
Recenze TAMRON 35-150 mm f/2-2,8 Di III VXD: první univerzální zoom s F2,0
Hodnocení 95%

Recenze TAMRON 35-150 mm f/2-2,8 Di III VXD: první...

1. 9. 2023

Diskuze

Recenze MIO MiVue 792 WiFi Pro: Vynikající kamera za rozumné peníze

Přidat příspěvek

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek.

I nás baví Instagram.
@fotoskodacz
Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...