650 let ,, Zlatá stezka z Norimberka do Prahy"

650 let ,, Zlatá stezka z Norimberka do Prahy"

650 let ,, Zlatá stezka z Norimberka do Prahy"

Rádi fotografujete a zajímáte se o historii? K výročí 650 let "Zlaté stezky z Norimberka do Prahy" hledáme její nejlepší fotografie. Mezinárodní soutěže se mohou zúčastnit všichni od profesionálů po hobby fotografy či fotokluby. Vítězové obdrží zajímavé ceny a vítězné fotografie budou prezentovány na výstavách v Německu a v České Republice.

Zapojte se do mezinárodní fotosoutěže!

Zlatá stezka slaví 1. ledna 2017 své 650. výročí. V roce 2016 připomene německo-česká zemská výstava 700. výročí narození Karla IV.

Tato dvě jubilea chtějí ocenit Lions Club Weiden Goldene Straße ( zastoupený všeobecně prospěšným spolkem ,, Lions Hilfswerk Weiden Goldene Straße e.V.") a Förderverein Goldene Straße e.V. Altenstadt/WN.

Společně s mediálním domem ,, Der Neue Tag" se pořádá fotosoutěž, která se zaměřuje na profi-a volnočasové fotografy a rovněž na fotokluby podél Zlaté stezky mezi Norimberkem a Prahou. Na fotosoutěž navazuje výstava v Německu a v Čechách. Tímto způsobem má být zviditelněno bezprostřední nadšení pro historicky významnou obchodní a císařskou stezku.

U obou iniciátorů se jedná o všeobecně prospěšné spolky, které jsou podporovány mediálním domem der Neue Tag a sponzory Brenner Foto Versand GmbH (Weiden)  a také Centrem FotoŠkoda (Praha).

přihlásit se do fotosoutěže

O fotosoutěži

Soutěž bude uskutečněna ve dvou kategoriích. V jedné bude zjištěno online hlasováním pět oceněných  hlasy publika a ve druhé bude porotou vybráno 5 vítězů. Jako výhra budou darovány četné atraktivní ceny, které daly k dispozici oba fotodomy. Všechny zaslané fotografie budou prezentovány na internetových stránkách Onetz.de. Vítězné fotografie obou soutěžních kategorií budou ukázány na výstavách pro veřejnost v Německu a v České republice.

Jaké fotografie se hledají?

Fotografie musí mít vztah ke „Zlaté stezce“. Vedle fotografií vázaných k místu mohou být zasílány také fotografie, které se vztahují tématem k tradicím a zvykům těchto míst podél Zlaté stezky nebo které jsou motivem tématu. Geografickým podkladem pro motivy fotografii je oficiální mapa „Zlaté stezky“ http://media05.onetz.de/2016/03/16/538225_orig.jpg . Zde lze najít všechna místa, která připadají v úvahu na trase dlouhé kolem 300 km. Připouštějí se jak aktuální snímky, tak historické obrazové dokumenty, pokud účastník vlastní užívací práva.

O fotosoutěži a podmínky účasti

Líbil se vám článek? Sdílejte jej!

Podobné články

Sony World Photography Awards 2018 zná vítěze
Sony World Photography Awards 2018 zná vítěze

21. 3. - Stovky tisíc přihlášených fotografií, 63 národních cen, 10 otevřených kategorií. To jsou čísla, k nimž od včerejška...

Fotostart 4. ročník - výsledky 7. kola
Fotostart 4. ročník - výsledky 7. kola

21. 3. - Fotostart je celoroční fotografická soutěž pořádaná Školou kreativní fotografie v Praze, která je otevřená pro...

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • poukázka na fotoslužby

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace