650 let ,, Zlatá stezka z Norimberka do Prahy"

650 let ,, Zlatá stezka z Norimberka do Prahy"

650 let ,, Zlatá stezka z Norimberka do Prahy"

Rádi fotografujete a zajímáte se o historii? K výročí 650 let "Zlaté stezky z Norimberka do Prahy" hledáme její nejlepší fotografie. Mezinárodní soutěže se mohou zúčastnit všichni od profesionálů po hobby fotografy či fotokluby. Vítězové obdrží zajímavé ceny a vítězné fotografie budou prezentovány na výstavách v Německu a v České Republice.

Zapojte se do mezinárodní fotosoutěže!

Zlatá stezka slaví 1. ledna 2017 své 650. výročí. V roce 2016 připomene německo-česká zemská výstava 700. výročí narození Karla IV.

Tato dvě jubilea chtějí ocenit Lions Club Weiden Goldene Straße ( zastoupený všeobecně prospěšným spolkem ,, Lions Hilfswerk Weiden Goldene Straße e.V.") a Förderverein Goldene Straße e.V. Altenstadt/WN.

Společně s mediálním domem ,, Der Neue Tag" se pořádá fotosoutěž, která se zaměřuje na profi-a volnočasové fotografy a rovněž na fotokluby podél Zlaté stezky mezi Norimberkem a Prahou. Na fotosoutěž navazuje výstava v Německu a v Čechách. Tímto způsobem má být zviditelněno bezprostřední nadšení pro historicky významnou obchodní a císařskou stezku.

U obou iniciátorů se jedná o všeobecně prospěšné spolky, které jsou podporovány mediálním domem der Neue Tag a sponzory Brenner Foto Versand GmbH (Weiden)  a také Centrem FotoŠkoda (Praha).

přihlásit se do fotosoutěže

O fotosoutěži

Soutěž bude uskutečněna ve dvou kategoriích. V jedné bude zjištěno online hlasováním pět oceněných  hlasy publika a ve druhé bude porotou vybráno 5 vítězů. Jako výhra budou darovány četné atraktivní ceny, které daly k dispozici oba fotodomy. Všechny zaslané fotografie budou prezentovány na internetových stránkách Onetz.de. Vítězné fotografie obou soutěžních kategorií budou ukázány na výstavách pro veřejnost v Německu a v České republice.

Jaké fotografie se hledají?

Fotografie musí mít vztah ke „Zlaté stezce“. Vedle fotografií vázaných k místu mohou být zasílány také fotografie, které se vztahují tématem k tradicím a zvykům těchto míst podél Zlaté stezky nebo které jsou motivem tématu. Geografickým podkladem pro motivy fotografii je oficiální mapa „Zlaté stezky“ http://media05.onetz.de/2016/03/16/538225_orig.jpg . Zde lze najít všechna místa, která připadají v úvahu na trase dlouhé kolem 300 km. Připouštějí se jak aktuální snímky, tak historické obrazové dokumenty, pokud účastník vlastní užívací práva.

O fotosoutěži a podmínky účasti

Líbil se vám článek? Sdílejte jej!

Podobné články

Přihlaste své fotky do Czech Press Photo 2018
Přihlaste své fotky do Czech Press Photo 2018

18. 9. - Prestižní soutěž Czech Press Photo opět otevírá dveře všem talentům fotožurnalistického řemesla. Přihlašovat můžete...

Letošní ženskou fotoreportérkou Canon se stala Laura Mortonová
Letošní ženskou fotoreportérkou Canon se stala Laura...

31. 8. - Letošním vítězným návrhem soutěže Canon Female Photojournalist Award se stal projekt University Avenue Laury...

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • poukázka na fotoslužby

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací