FotosoutěžeFotosoutěže

650 let ,, Zlatá stezka z Norimberka do Prahy"

Termín: 1. 4. - 29. 5. 2016
650 let ,, Zlatá stezka z Norimberka do Prahy"
| 3 minuty čtení

Rádi fotografujete a zajímáte se o historii? K výročí 650 let "Zlaté stezky z Norimberka do Prahy" hledáme její nejlepší fotografie. Mezinárodní soutěže se mohou zúčastnit všichni od profesionálů po hobby fotografy či fotokluby. Vítězové obdrží zajímavé ceny a vítězné fotografie budou prezentovány na výstavách v Německu a v České Republice.

Zapojte se do mezinárodní fotosoutěže!

Zlatá stezka slaví 1. ledna 2017 své 650. výročí. V roce 2016 připomene německo-česká zemská výstava 700. výročí narození Karla IV.

Tato dvě jubilea chtějí ocenit Lions Club Weiden Goldene Straße ( zastoupený všeobecně prospěšným spolkem ,, Lions Hilfswerk Weiden Goldene Straße e.V.") a Förderverein Goldene Straße e.V. Altenstadt/WN.

Společně s mediálním domem ,, Der Neue Tag" se pořádá fotosoutěž, která se zaměřuje na profi-a volnočasové fotografy a rovněž na fotokluby podél Zlaté stezky mezi Norimberkem a Prahou. Na fotosoutěž navazuje výstava v Německu a v Čechách. Tímto způsobem má být zviditelněno bezprostřední nadšení pro historicky významnou obchodní a císařskou stezku.

U obou iniciátorů se jedná o všeobecně prospěšné spolky, které jsou podporovány mediálním domem der Neue Tag a sponzory Brenner Foto Versand GmbH (Weiden)  a také Centrem FotoŠkoda (Praha).

přihlásit se do fotosoutěže

O fotosoutěži

Soutěž bude uskutečněna ve dvou kategoriích. V jedné bude zjištěno online hlasováním pět oceněných  hlasy publika a ve druhé bude porotou vybráno 5 vítězů. Jako výhra budou darovány četné atraktivní ceny, které daly k dispozici oba fotodomy. Všechny zaslané fotografie budou prezentovány na internetových stránkách Onetz.de. Vítězné fotografie obou soutěžních kategorií budou ukázány na výstavách pro veřejnost v Německu a v České republice.

Jaké fotografie se hledají?

Fotografie musí mít vztah ke „Zlaté stezce“. Vedle fotografií vázaných k místu mohou být zasílány také fotografie, které se vztahují tématem k tradicím a zvykům těchto míst podél Zlaté stezky nebo které jsou motivem tématu. Geografickým podkladem pro motivy fotografii je oficiální mapa „Zlaté stezky“ http://media05.onetz.de/2016/03/16/538225_orig.jpg . Zde lze najít všechna místa, která připadají v úvahu na trase dlouhé kolem 300 km. Připouštějí se jak aktuální snímky, tak historické obrazové dokumenty, pokud účastník vlastní užívací práva.

O fotosoutěži a podmínky účasti

SIGMA DP3 Quattro 50 mm f/2,8

29 Mpx snímač CMOS Foveon X3, Procesor True III, 50 mm objektiv se světelností f/2,8

26 990,-
LEICA M10-R black paint finish

Limitovaný design, Dálkoměr, 40 MPX snímač Full-Frame CMOS

217 990,-
CANON RF 14-35 mm f/4 L IS USM

Širokoúhlý objektiv vhodný pro krajinu, architekturu, reportáž, Rozsah ohnisek 14-35mm, Světelnost f/4 v celém rozsahu zoomu

46 990,-

Související články

Módní portrét a nová soutěž na instagramu

Módní portrét a nová soutěž na instagramu

Kevin V. Ton získal hlavní cenu Prahy fotografické 2021

Kevin V. Ton získal hlavní cenu Prahy fotografické 2021

Červnová soutěž na instagramu bude plná emocí

Červnová soutěž na instagramu bude plná emocí

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím