Fotogalerie (7)

Ve stopě predátora

Ve stopě predátora Zobrazit fotografie v galerii (7)

Filmová série o dobrodružstvích fotografa během jeho putování za největšími suchozemskými predátory planety se začala natáčet v loňském roce v brazilském Pantanalu. Čtyřčlenný štáb pod režijním vedením Petra Kašpara se vypravil natočit příběh o cestě za vysněnou fotografií největší šelmy kontinentu, o životě místních farmářů a přírodě, která svou krásou bere dech.

O filmu

V prvním díle má divák možnost sledovat práci fotografa a zároveň trochu nahlédnout pod pokličku života rančerů a rybařů. Po dlouhých dnech hledání se společně s hlavními hrdiny podívá do očí největší šelmě kontinentu – jaguárovi.

Druhý díl s názvem Kalahari, který vznikal už za technické podpory Centra FotoŠkoda, dotočil štáb na konci letošního března ve snad nejkrásnějších lokalitách subsaharské Afriky – v deltě Okavanga a na pláních centrální Kalahari. Fotograf Petr Slavík a herečka Bára Mottlová se vydávají po stopách zlatých stínů africké buše. Ocitají se tak v těsné blízkosti největších afrických koček – lvů, levhartů a gepardů.

Natáčení třetí epizody je naplánováno na červen tohoto roku a jeho cílem jsou tentokrát velehory a jejich mocní vládcové!

Autoři

Petr Slavík

autor námětu/producent

Fotograf divočiny, který cestuje, aby pozoroval a fotografoval zvířata v jejich přirozeném prostředí. Životní prostor pro divoká zvířata se vlivem člověka stále ztenčuje, proto vedou jeho expedice především za ohroženými druhy. Horské gorily v Ugandě, sněžní levharti v Himálajích, nártouni v zelené džungli Bornea, harpyje, mystičtí dravci Venezuely… Petr je autorem několika publikací, držitelem mezinárodních ocenění za své snímky a organizátorem expedic za faunou z celého světa.


Petr Kašpar

scénář/režie/kamera

Režisér a kameraman Petr Kašpar se věnuje filmům s tématikou extrémních sportů. S kamerou se pohybuje po zemi, ve vzduchu i pod vodou. Více než deset let se podílí na realizaci expedicí sportovců do extrémních prostředí Himalájí, Afriky a do dalších lokalit po celém světě.

Galerie

Líbil se vám článek? Sdílejte jej!

Podobné články

V létě na fototábor
V létě na fototábor

19. 4. - Je váš potomek nadšený fotograf? Nebo je v začátcích a rád by se o focení něco dozvěděl? Pošlete ho na fotografický...

Canon ZOOM je opět tady!
Canon ZOOM je opět tady!

18. 4. - Rok se s rokem sešel a je to opět tradiční akce pořádána Canonem v ZOO Praha. Nejenom, že si vyzkoušíte techniku...

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • poukázka na fotoslužby

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace