Fotogalerie (7)

Ve stopě predátora

Ve stopě predátora
Zobrazit fotografie v galerii (7)

Filmová série o dobrodružstvích fotografa během jeho putování za největšími suchozemskými predátory planety se začala natáčet v loňském roce v brazilském Pantanalu. Čtyřčlenný štáb pod režijním vedením Petra Kašpara se vypravil natočit příběh o cestě za vysněnou fotografií největší šelmy kontinentu, o životě místních farmářů a přírodě, která svou krásou bere dech.

O filmu

V prvním díle má divák možnost sledovat práci fotografa a zároveň trochu nahlédnout pod pokličku života rančerů a rybařů. Po dlouhých dnech hledání se společně s hlavními hrdiny podívá do očí největší šelmě kontinentu – jaguárovi.

Druhý díl s názvem Kalahari, který vznikal už za technické podpory Centra FotoŠkoda, dotočil štáb na konci letošního března ve snad nejkrásnějších lokalitách subsaharské Afriky – v deltě Okavanga a na pláních centrální Kalahari. Fotograf Petr Slavík a herečka Bára Mottlová se vydávají po stopách zlatých stínů africké buše. Ocitají se tak v těsné blízkosti největších afrických koček – lvů, levhartů a gepardů.

Natáčení třetí epizody je naplánováno na červen tohoto roku a jeho cílem jsou tentokrát velehory a jejich mocní vládcové!

Autoři

Petr Slavík

autor námětu/producent

Fotograf divočiny, který cestuje, aby pozoroval a fotografoval zvířata v jejich přirozeném prostředí. Životní prostor pro divoká zvířata se vlivem člověka stále ztenčuje, proto vedou jeho expedice především za ohroženými druhy. Horské gorily v Ugandě, sněžní levharti v Himálajích, nártouni v zelené džungli Bornea, harpyje, mystičtí dravci Venezuely… Petr je autorem několika publikací, držitelem mezinárodních ocenění za své snímky a organizátorem expedic za faunou z celého světa.


Petr Kašpar

scénář/režie/kamera

Režisér a kameraman Petr Kašpar se věnuje filmům s tématikou extrémních sportů. S kamerou se pohybuje po zemi, ve vzduchu i pod vodou. Více než deset let se podílí na realizaci expedicí sportovců do extrémních prostředí Himalájí, Afriky a do dalších lokalit po celém světě.

Galerie

Podobné články

FOTOvýlet: Mlha, déšť, duha... Nejlepší je focení na hraně
FOTOvýlet: Mlha, déšť, duha... Nejlepší je focení na hraně

18. 9. - Na vrcholu letošního léta jsem si konečně nadělil něco, co jsem měl uskutečnit už dávno. Vyrazil jsem s kamarády a...

Wildlife fotografie v podání Chrise Schmida
Wildlife fotografie v podání Chrise Schmida

17. 9. - Snímky divokých zvířat ve volné přírodě, pod nimiž je podepsaný Chris Schmid, jsou skutečně působivé. Jak postupuje...

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • poukázka na fotoslužby

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací