Aktuality z fotosvětaAktuality z fotosvěta

Ve stopě predátora

| 3 minuty čtení

Filmová série o dobrodružstvích fotografa během jeho putování za největšími suchozemskými predátory planety se začala natáčet v loňském roce v brazilském Pantanalu. Čtyřčlenný štáb pod režijním vedením Petra Kašpara se vypravil natočit příběh o cestě za vysněnou fotografií největší šelmy kontinentu, o životě místních farmářů a přírodě, která svou krásou bere dech.

O filmu

V prvním díle má divák možnost sledovat práci fotografa a zároveň trochu nahlédnout pod pokličku života rančerů a rybařů. Po dlouhých dnech hledání se společně s hlavními hrdiny podívá do očí největší šelmě kontinentu – jaguárovi.

Druhý díl s názvem Kalahari, který vznikal už za technické podpory Centra FotoŠkoda, dotočil štáb na konci letošního března ve snad nejkrásnějších lokalitách subsaharské Afriky – v deltě Okavanga a na pláních centrální Kalahari. Fotograf Petr Slavík a herečka Bára Mottlová se vydávají po stopách zlatých stínů africké buše. Ocitají se tak v těsné blízkosti největších afrických koček – lvů, levhartů a gepardů.

Natáčení třetí epizody je naplánováno na červen tohoto roku a jeho cílem jsou tentokrát velehory a jejich mocní vládcové!

Autoři

Petr Slavík

autor námětu/producent

Fotograf divočiny, který cestuje, aby pozoroval a fotografoval zvířata v jejich přirozeném prostředí. Životní prostor pro divoká zvířata se vlivem člověka stále ztenčuje, proto vedou jeho expedice především za ohroženými druhy. Horské gorily v Ugandě, sněžní levharti v Himálajích, nártouni v zelené džungli Bornea, harpyje, mystičtí dravci Venezuely… Petr je autorem několika publikací, držitelem mezinárodních ocenění za své snímky a organizátorem expedic za faunou z celého světa.


Petr Kašpar

scénář/režie/kamera

Režisér a kameraman Petr Kašpar se věnuje filmům s tématikou extrémních sportů. S kamerou se pohybuje po zemi, ve vzduchu i pod vodou. Více než deset let se podílí na realizaci expedicí sportovců do extrémních prostředí Himalájí, Afriky a do dalších lokalit po celém světě.

SWAROVSKI NL PURE 8x32 Burnt Orange - dalekohled

Zorné pole (vzdálenost 1km) 150 metrů, Minimální zaostřitelná vzdálenost 2 metry, Známá optická kvalita dalekohledů Swarowski

60 990,-
NISI filtr Allure Soft pro Fujifilm X100/X100S/X100T/X100F/X100V stříbrný

změkčuje silné světlo, snový efekt, méně detailní fotografie

1 390,-

Související články

Třetí ročník Fujifilm festivalu se blíží!

Třetí ročník Fujifilm festivalu se blíží!

Fotografii je už 182 let, dnes slavíme Světový den fotografie

Fotografii je už 182 let, dnes slavíme Světový den...

Bazar FotoŠkoda v novém

Bazar FotoŠkoda v novém

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím