Ve stopě predátora | FotoŠkoda
Aktuality z fotosvěta

Ve stopě predátora

15. 5. 2016 | 3 minuty čtení

Filmová série o dobrodružstvích fotografa během jeho putování za největšími suchozemskými predátory planety se začala natáčet v loňském roce v brazilském Pantanalu. Čtyřčlenný štáb pod režijním vedením Petra Kašpara se vypravil natočit příběh o cestě za vysněnou fotografií největší šelmy kontinentu, o životě místních farmářů a přírodě, která svou krásou bere dech.

O filmu

V prvním díle má divák možnost sledovat práci fotografa a zároveň trochu nahlédnout pod pokličku života rančerů a rybařů. Po dlouhých dnech hledání se společně s hlavními hrdiny podívá do očí největší šelmě kontinentu – jaguárovi.

Druhý díl s názvem Kalahari, který vznikal už za technické podpory Centra FotoŠkoda, dotočil štáb na konci letošního března ve snad nejkrásnějších lokalitách subsaharské Afriky – v deltě Okavanga a na pláních centrální Kalahari. Fotograf Petr Slavík a herečka Bára Mottlová se vydávají po stopách zlatých stínů africké buše. Ocitají se tak v těsné blízkosti největších afrických koček – lvů, levhartů a gepardů.

Natáčení třetí epizody je naplánováno na červen tohoto roku a jeho cílem jsou tentokrát velehory a jejich mocní vládcové!

Autoři

Petr Slavík

autor námětu/producent

Fotograf divočiny, který cestuje, aby pozoroval a fotografoval zvířata v jejich přirozeném prostředí. Životní prostor pro divoká zvířata se vlivem člověka stále ztenčuje, proto vedou jeho expedice především za ohroženými druhy. Horské gorily v Ugandě, sněžní levharti v Himálajích, nártouni v zelené džungli Bornea, harpyje, mystičtí dravci Venezuely… Petr je autorem několika publikací, držitelem mezinárodních ocenění za své snímky a organizátorem expedic za faunou z celého světa.


Petr Kašpar

scénář/režie/kamera

Režisér a kameraman Petr Kašpar se věnuje filmům s tématikou extrémních sportů. S kamerou se pohybuje po zemi, ve vzduchu i pod vodou. Více než deset let se podílí na realizaci expedicí sportovců do extrémních prostředí Himalájí, Afriky a do dalších lokalit po celém světě.

HASSELBLAD X2D 100c tělo

Hasselblad X2D 100C – středoformát 43,8 x 32,9 mm, Rozlišení 100 Mpx BSI CMOS senzor, ISO 64 – 25 600, série až 3,3 obr./s

213 990,-
HASSELBLAD XCD 55 mm f/2,5 V

Systém Hasselblad X, 43,5 mm (ekvivalent 35 mm), Rozsah clony: f/2,5 až f/32

103 290,-
PEAK DESIGN Mobile - Everyday Case - iPhone 14 Pro Max Charcoal

Určeno pro: Apple iPhone 14 Pro Max, Výrobce: Peak Design, Kompatibilní s širokou škálou mobilního příslušenství

1 090,-

Související články

DSLR vs. CSC: Král je mrtev (?) Ať žije král!

DSLR vs. CSC: Král je mrtev (?) Ať žije král!

Sony FX3 nově na seznamu schválených kamer pro Netflix

Sony FX3 nově na seznamu schválených kamer pro Netflix

Sony přichází s technologií proti padělání

Sony přichází s technologií proti padělání

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...