Aktuality z fotosvětaLeicaAktuality z fotosvěta,Leica

Za Leicou do Wetzlaru, na místo, kde se tvořily dějiny

| 3 minuty čtení

Leica je legenda a Leitz-Park ve Wetzlaru vzdává těmto slavným přístrojům hold. My jsme se tam na konci dubna jeli opět s našimi zákazník podívat a nakoukli jsme do zákulisí výroby objektivů, podívali se do muzea a stanuli jsme i na místě, kde byly pořízené vůbec první snímky Ur-Leicou!

Vítejte v Leitz-Parku!

Leica je ve fotosvětě legendou. Fotoaparáty této značky byly svědky mnoha významných událostí lidských dějin. Na konci dubna jsme se vydali podívat na místo, kde tyto přístroje vznikají, a spolu s námi vyrazilo i 9 uživatelů značky Leica z řad zákazníků.

Leitz-Park je místem, které fanoušky fotografie popadne a už nepustí. My jsme v tomto fotografickém ráji mohli strávit dva dny a během té doby jsme ve společnosti Johannese Dietricha a Simona Rudolfa nakoukli třeba do výroby legendárních objektivů, které nevyužívají jen uživatelé těl značky Leica, optických soustav i komponent.

To byl ale pouze začátek: když jsme se podívali, jak to všechno vzniká, zamířili jsme už k výsledkům - do muzea, jehož součástí je jak výstava fotografií, tak pohled na klíčové momenty technologického vývoje, Leica Store, kde zaplesá srdce každého Leicaře, i dalších míst v Leitz-Parku.

Samotný Leitz-Park ovšem není to jediné, co tady z pohledu fanoušků přístrojů Leica stojí za pozornost. Starý Wetzlar je nejen krásné historické město, je také místem, kde se tvořily dějiny. Právě tady totiž vznikly první fotografie Ur-Leicou!

Kdysi a dnes. Starý Wetzlar. © Ladislav ŠnaidaufKdysi a dnes © Ladislav Šnaidauf

Jeden z účastníků nám napsal krásné poděkování, které celou akci dokonale vystihuje:


Ještě jednou bych vám chtěl velice poděkovat za nesmírně zajímavou a velkorysou cestu do Leica Wetzlar. Ačkoli jsem čekal, že uvidíme zajímavé věci, byl jsem naprosto nadšený! Tak vypadá dokonalé snoubení tradice a moderní technologie - prostě ráj fotografie a opravdová „Továrna na sny“!
 

Pojeďte příště s námi!

Pokud jste fanoušky fotografie a značky Leica, rozhodně si nenechte ujít další příležitost navštívit Leitz-Park. Wetzlar navštěvujeme pravidelně a velice rádi vás vezmeme s sebou. Pokud máte o návštěvu Wetzlaru a Leitz-Parku zájem, napište nám na leica@fotoskoda.cz.

LAOWA 15 mm f/4,5 Zero-D Shift pro Nikon F

Pro formát FF - kruh obrazu o průměru 65 mm, Rozsah clony: f / 4,5 až f / 22, Posun +/- 11 mm

33 190,-
B+W Polarizační cirkulární filtr BASIC MRC 37 mm

Odstraňuje opar ve vzdálené krajině a poskytuje sytější a živější barvy, Snižuje odrazy a odlesky světla, které se polarizuje v důsledku odrazu od nekovového povrchu, Filtruje směrově polarizované světlo kolmo na odražené světlo

1 990,-
VFFOTO magnetický filtr polarizační cirkulární GS 72 mm

lze na něj vrstvit další magnetické filtry, neovlivňuje elektroniku fotoaparátu ani data na kartě, ovlivnění expozice -1 EV

2 235,-

Související články

Jednorázové foťáky Lomography: Jednoduchost a kreativita

Jednorázové foťáky Lomography: Jednoduchost a kreativita

Letem fotosvětem #24 : Veselý Polaroid Keith Haringa

Letem fotosvětem #24 : Veselý Polaroid Keith Haringa

První mobilní telefon Leica - Leitz Phone 1

První mobilní telefon Leica - Leitz Phone 1

Další Leica

Leica adaptér M/L k vybraným fotoaparátům zdarma

Leica adaptér M/L k vybraným fotoaparátům zdarma

Limitovaná edice Leica: Model M10-R obléká nový kabát

Limitovaná edice Leica: Model M10-R obléká nový kabát

Letem fotosvětem #24 : Veselý Polaroid Keith Haringa

Letem fotosvětem #24 : Veselý Polaroid Keith Haringa

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím