FotosoutěžeFotosoutěže

Soutěž Nikon kalendář 2020 startuje

Termín: 3. 6. - 15. 9. 2019
Soutěž Nikon kalendář 2020 startuje
| 3 minuty čtení

Soutěž s charitativním posláním Nikon kalendář startuje další, již 11., ročník. Letošnímu ročníku panuje motto Život je série drobných zázraků. 12 nejlepších fotografií bude následně zařazeno do Nikon kalendáře 2020 a autor nejlepšího snímku obdrží od společnosti Nikon poukaz na 50 000 Kč na nákup techniky Nikon. Přihlašovat své fotografie můžete do 15. 9. 2019.

Život je série drobných zázraků

Nikon vyhlašuje další ročník fotosoutěže s charitativním posláním Nikon kalendář - moje srdeční záležitost, která vznikla v roce 2009. Letošnímu ročníku panuje motto Život je série drobných zázraků.

Do soutěže se mohou přihlásit profesionálové i amatérští fotografové, a to až do 15. 9. do půlnoci prostřednictvím webové stránky www.nikon-kalendar.cz. Do semifinále postoupí 50 fotografií, které vybere porota v čele se Stanislavem Pokorným, a ty budete moci zhlédnout na výstavě v Místodržitelském paláci v Brně. 12 vítězných snímků vytvoří NIKON KALENDÁŘ 2020, který bude vyrobený v neprodejné limitované sérii 111 kusů. Autor vítězného snímku obdrží poukaz na zboží značky Nikon v hodnotě 50 000 Kč.

Vítězné fotografie budou následně vystavené taktéž v Místodržitelském paláci v Brně, kde 12. prosince 2019 proběhne i křest kalendáře a dražba fotografií. Výtěžek z dražby a dar společnosti Nikon ve výši 100 000 Kč bude věnován na podporu mladého Nadačního fondu Kometa, který zvyšuje povědomí o problematické autismu a pomáhá rodinám s dětmi s poruchou autistického spektra. Je k dispozici rodinám na území Jihomoravského kraje, které potřebují radu, pomoc asistenta, zapůjčit pomůčky nebo poskytnout finanční prostředky na zakoupení nových, a poskytuje služby, které na trhu chybí, jako jsou osobní asistenci nebo volnočasové aktivity.

V minulém ročníku se na projekt 1000 statečných nadace Národ dětem podařilo díky dražbě a finančnímu daru vybrat 172 000 Kč. Nejlepší fotografií loňského ročníku se stal snímek Miloše Nejezchleba, který si spolu s dalšími můžete ve velkém formátu prohlédnout až do konce léta v naší Maxigalerii. Zároveň si s Milošem můžete na našem blogu přečíst rozhovor.

B+W filtr ochranný T-Pro 007 MRC nano 43 mm

14 antireflexních vrstev + 2 ochranné NANO vrstvy, nepřilnavý povrch odolný proti poškrábání, titanová povrchová úprava mosazných obrouček

1 820,-
VOIGTLÄNDER 90 mm f/2,8 Apo-Skopar pro M-bajonet černý

Apochromatický designeliminuje chromatickou aberaci, Optická konstrukce optimalizovaná pro digitální obrazové snímače, Vysoce pevný a odolný celokovový tubus objektivu

18 590,-
SIGMA 18-50 mm f/2,8 DC DN Contemporary pro L-mount

Objektiv pro Leica L-bajonet / APS-C formát, Univerzální sklo s 3× zoomem, Ekvivalent 35 mm = 27–75 mm

13 490,-

Související články

Sníh a mráz - fotografická soutěž na instagramu

Sníh a mráz - fotografická soutěž na instagramu

Módní portrét a nová soutěž na instagramu

Módní portrét a nová soutěž na instagramu

Kevin V. Ton získal hlavní cenu Prahy fotografické 2021

Kevin V. Ton získal hlavní cenu Prahy fotografické 2021

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím