Produktové novinkyProduktové novinky

Nový Fujifilm X100V: Představujeme 5. generaci fotoaparátů X100

Nový Fujifilm X100V: Představujeme 5. generaci fotoaparátů X100
| 3 minuty čtení

Fujifilm představuje novinku! Je jí pátá generace ikonického digitálního fotoaparátu X100, Fujifilm X100V, který oproti svým předchůdcům přichází s řadou zásadních vylepšení. Namátkou jmenujme odolnost vůči povětrnostním vlivům, moderní snímač nebo nově navržený objektiv. Pojďme se společně podívat, co všechno se v něm skrývá!

5. generace populárního fotoaparátu Fujifilm X100

Fujifilm představuje nový přírůstek do produktové řady X100! Stejně jako jeho předchůdci je X100V lehký, designový a snadno přenosný, dočkal se však zásadních vylepšení. Pojďme se společně podívat na to, co nám nabízí!

Design

Začněme od toho nejviditelnějšího. Spodní a horní část těla jsou vyrobené z jednoho kusu hliníku, díky čemuž se můžete těšit na čisté hrany. Eloxovaný povrch má saténový vzhled a příjemnější úchop, díky němuž se snáze ovládá. Vylepšený byl i grip, ISO ovladače a pláště objektivu.

Jako vůbec první model z této řady je X100V odolný vůči povětrnostním vlivům - pokud na něj připevníte adaptérový kroužek a ochranný filtr. Ve dvou směrech výklopný dotykový LCD displej nabízí intuitivní dotykové ovládání.

Nový objektiv a moderní snímač a procesor

Nový objektiv 23 mm f/2 zajišťuje vyšší rozlišení a menší obrazové zkreslení než jeho předchůdci. Nijak ovšem nenarostl, takže je stejně kompaktní jako předchozí modely a jako ony je i kompatibilní s konverzními objektivy a disponuje 4 EV ND filtrem.

Uvnitř se nachází nejmodernější snímač X-TransTM CMOS 4 a X-Processor 4. Snímač má rozlišení 26,1 Mpx a díky back-illumanated designu jsou kvalita obrazu a dynamický rozsah maximalizované a barevná odchylka a moaré efekt minimalizované. Ostřit je možné už od -5 EV.

Hybridní hledáček

S hybridním hledáčkem můžete snadno a rychle vybírat mezi zvětšením optického hledáčku, který nabízí 95% pokrytí záběru a opravu paralaxních linek, nebo 3,69 miliony bodů elektronického hledáčku, který zobrazuje snímek tak, jak bude skutečně vypadat. Fotoaparát disponuje i funkcí elektronického měřiče vzdálenosti.

Videa ve 4K kvalitě a další funkce

X100V není jen fotoaparát, využijí ho také videonadšenci. Můžete natáčet videa ve 4K kvalitě, ve formátu 10 bit a 4:2:2 externě prostřednictvím HDMI portu. Můžete také využít kreativních funkcí jako simulace filmu, "monochromatická barva" či "efekt chromové barvy".

Shrnutí inovací

  • nový objektiv 23 mm f/2
  • vylepšený hybridní hledáček
  • výklopný LCD displej
  • odolnost vůči povětrnostním vlivům
  • nejmodernější snímač X-TransTM CMOS 4

Pokud se chcete dozvědět ještě víc, podívejte se na produktové karty. Model bude dostupný v černé a stříbrné barvě a můžete si ho předobjednat už nyní!

chci X100V v černém     chci X100V ve stříbrném

B+W Polarizační cirkulární filtr BASIC MRC 55 mm

Odstraňuje opar ve vzdálené krajině a poskytuje sytější a živější barvy, Snižuje odrazy a odlesky světla, které se polarizuje v důsledku odrazu od nekovového povrchu, Filtruje směrově polarizované světlo kolmo na odražené světlo

2 380,-
VFFOTO magnetický filtr UV GS 58 mm

lze na něj vrstvit další magnetické filtry, neovlivňuje elektroniku fotoaparátu ani data na kartě, výška mosazného rámečku 3,8 mm, tloušťka skla 1,4 mm

995,-
VFFOTO magnetický ND filtr 64x GS 86 mm

prvotřídní optické sklo, minimální barevný posun, nejnovější nanovrstvy

2 925,-

Související články

Sony ZV-E10: První vlogovací fotoaparát s výměnnými objektivy

Sony ZV-E10: První vlogovací fotoaparát s výměnnými...

PANASONIC 25-50 mm f/1,7 LEICA DG: novinka pro bajonet MFT

PANASONIC 25-50 mm f/1,7 LEICA DG: novinka pro bajonet MFT

Canon EOS R5, R6 a 1D X Mark III nyní s novým firmwarem

Canon EOS R5, R6 a 1D X Mark III nyní s novým firmwarem

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím