O soutěžích, charitě, malém FeiyuTech Pocekt a velkém Phase One | FotoŠkoda
Aktuality z fotosvěta

O soutěžích, charitě, malém FeiyuTech Pocket a velkém Phase One

O soutěžích, charitě, malém FeiyuTech Pocket a velkém Phase One
6. 4. 2020 | 4 minuty čtení

14. týden roku 2020 nám přinesl začátek měsíce dubna a s ním i náznaky jara. A proto je fajn poohlédnout se po inspiraci na focení, rozšířit si trochu obzory a podívat se, jak to dělá, někdo kdo “umí”.

 

Soutěž Pink Lady® Food Photographer of the Year má užší výběr

Pink Lady® FPY je globální soutěž, která příští rok slaví desátý rok, nabízí exkluzivní vhled do univerzálního jazyka potravinářské kultury. Vzhledem k vyhlášeným kategoriím jde o žánr, který se netočí pouze kolem “produktovky”, ale nabízí neuvěřitelně rozmanitý přesah do spousty fotografických disciplín. Užší výběr z více než 9 000 obrázků, které byly odeslány z více než 70 zemí po celém světě bude znát své vítěze 28. dubna. Ceny budou výjimečně udělovány “digitálně” na sociálních sítích -  vyhlášeny budou současně na Facebooku  a na Youtube. (zdroj a galerie: pinkladyfoodphotographeroftheyear)

 

FeiyuTech 4K Feiyu Pocket

Společnost FeiyuTech představila nový produkt Feiyu Pocket 4K. Ten je vizuálně silně podobný Dji OSMO Pocket. Můžete se těšit na 4K v v 60 sn/s, podobné rozlišení, vlastnosti objektivu, systém stabilizace atd. Takže i v parametrech jde skutečně o kosmetické rozdíly, tedy až na cenu, ta má být v případě Feiyu Pocket o ⅓  nižší. (zdroj: dpreview)

 

 

 

Sony a globální pomocný fond

Tématu COVID-19 se v letech fotosvětem snažíme zbytečně nevěnovat. Ale v tomto případě můžeme klidně udělat výjimku. Sony Corporation je nejnovější značkou, která oznamuje novou charitativní iniciativu. Společnost Sony zřídila Globální pomocný fond pro boj s COVID-19. Tento fond je ve výši 100 milionů dolarů a poskytuje podporu ve třech oblastech: pomoc jednotlivcům, kteří se zabývají bojem proti viru v tzv. první linii, podporuje děti a pedagogy, a třetí část je určena pro členy tvůrčí komunity v zábavním průmyslu.(zdroj: sony

 

Zeiss Photography Award

Doposud neznámý sedmadvacetiletý korejský fotograf KyeongJun Yang se stal letošním vítězem Zeiss Photography Award. S prvenstvím je spojena i finanční odměna určená logicky k nákupu techniky Zeiss. KyeongJun Yang uspěl z užšího výběru deseti fotografů s černobílou sérií Metamorfóza. Tu tvoří kombinace portrétů a zátiší a zobrazuje pocit osamělosti a izolace přistěhovalce v USA. (rozhovor, zdroj a glarie: lenspire.zeiss)

 

Fotograf z Bílého domu Pete Souza

Trochu známější jméno už je Pete Souza. Co by bývalý oficiální hlavní fotograf Bílého domu a dvorní fotograf Ronalda Reagana a Baracka Obamy. Pete Souza v minulém týdnu na svém Instagramu zveřejnil  12minutové video, kde podrobně popisuje používanou fototechniku. Vedle výbavy Canon  je zmíněn napříkadi I Fuji X-Pro. A objeví se celá řada více či méně známých fotek a příběhů. Ty jsou mimochodem k vidění i na na Suzeově webových stránkách nebo na archivovaném účtu Flickr Bílého domu. (zdroj: dpreview)

 

Takový (ne)malý foťáček

Phase One produkuje středoformátové stěny a kamery. Méně známou divizí této společnosti jsou ještě větší formáty pro fotogrametrii. A právě takový nový přírůstek se objevil v minulém týdnu. Phase One 280MP Aerial Solution ledacos prozrazuje názvem. Komerční fotoaparát je určen pro leteckou fotogrametrii. Disponuje rozlišením 280 MPX, snímá do TIFF a JPG v 4-pásmu RGB + NIR (RGBN) a dokonce infra v 3-pásmu CIR. Cena včetně periferií a příslušenství jako gyroskopický stabilizátor, přijímač, sw atd. je kolem 455 tisíc dolarů.(zdroj: phaseone)

 

 

fotosvětem prolétl: Bohuslav Brož

LOWEPRO PhotoSport BP 15L AW III - černý

možnost vložení hydrovaku až 2 l, vychytaný systém popruhů, vcelku lehká konstrukce 1 kg

3 990,-
PEAK DESIGN Mobile - Everyday Loop Case - iPhone 14 Pro Max Charcoal

Pouzdro s tloušťkou stěny 2,4 mm, Magnetický / mechanický zámek ho propojuje k dalšímu příslušenství PD Mobile, Funguje a podporuje příslušenství Apple Magsafe

1 390,-
FOMEI LED DMX 200B

Perfektní pro natáčení rozhovorů, Hodí se pro focení v ateliéru i na lokaci, Možnost modifikace světla prostřednictvím Bowens bajonetu

13 990,-

Související články

DSLR vs. CSC: Král je mrtev (?) Ať žije král!

DSLR vs. CSC: Král je mrtev (?) Ať žije král!

Sony FX3 nově na seznamu schválených kamer pro Netflix

Sony FX3 nově na seznamu schválených kamer pro Netflix

Sony přichází s technologií proti padělání

Sony přichází s technologií proti padělání

Diskuze

O soutěžích, charitě, malém FeiyuTech Pocket a velkém Phase One

Přidat příspěvek

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek.

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...