Aktuality z fotosvětaFotokurzyAktuality z fotosvěta,Fotokurzy

Odpoledne se Sony: prezentace techniky i workshopy

Termín: 23. 9. 2021| Čas: 14:00 - 18:00| Místo: Centrum FotoŠkoda - 1. patro - oddělení fotoaparátů
Odpoledne se Sony: prezentace techniky i workshopy
| 4 minuty čtení

Sledujete, co se ve fotografickém světě šustne? Rádi zkoumáte, jak se posouvají hranice fotografické techniky? A patříte mezi fanoušky značky Sony? Potom si nenechte ujít produktovou prezentaci Sony, kterou vás 23. 9. od 14 do 18 hodin u nás na prodejně provede Sony specialista David Kašpárek! Uvidíte zde novinky, stálice i všech 64 objektivů pro bajonet E. Součástí programu jsou také workshopy s Honzou Tichým.

Specialisté a profesionální fotografové Sony jen pro vás!

23. září se ponese ve znamení značky Sony! Od 14 do 18 hodin si u nás na prodejně budete moci vyzkoušet všech 64 nativních objektivů pro bajonet E, ba co víc - celou dobu vám bude k dispozici Sony specialista David Kašpárek, který vám o technice Sony poví všechno, co budete chtít vědět.

Představí vám také aktuální novinky, mezi něž patří třeba model ZV-E10, Sony A1, A7S III, FX3 nebo objektivy řady GM - 14 mm f/1,8, 35 mm f/1,4 nebo 50 mm f/1,2 a další.

Můžete samozřejmě využít také různé akce na techniku Sony, které v září běží rovnou tři!

zajímají mě fotoaparáty sony

zajímají mě objektivy sony

Vyrazte do terénu!

Kromě techniky bude odpoledne věnované také inspiraci na workshopech s Honzou Tichým. Můžete s ním vyrazit na focení architektury i na portrét v exteriéru.

Obě akce jsou nyní již obsazené, ale třeba se ještě nějaké místečko uvolní!

O značce Sony

Pod názvem Tokyo Tsushin Kogyo si asi nikdo nepředstaví známou fotografickou značku. Jde o původní jméno dnešní společnosti Sony, založené roku 1964 v japonském Tokiu. Zakladatelé Masaru Ibuka a Akio Morita začínali s 20 zaměstnanci.

Název společnosti vznikl spojením jednoho slova a jednoho slovního spojení - latinského Sony, které je kořenem anglických sound (zvuk) či sonic (zvukový), a slovního spojení sonny boy, které v 60. letech minulého století označovalo mladého člověka volného a průkopnického ducha. Název Sony měl upozornit na to, že společnost je mladá a lidé v ní oplývají energií a vášní tvořit bez jakýchkoli bariér či omezení.

V roce 1954 Sony uvedla na trh první japonský tranzistor a v následujícím roce i první tranzistorové rádio. K dalším významným počinům patří první televizor s barevným systémem Trinitron (1968), barevný videorekordér (1971), walkman (1979), 3,5" pružný disk. Mezi fotografickými produkty vyčnívá první digitální fotoaparát (1981) a 8mm kamera (1988).

Od šedesátých let se Sony začala výrazněji věnovat i rozšiřování svých mezinárodních aktivit. Sony corporation of America vznikla v roce 1960 a o 8 let později byla založena také Sony United Kingdom Limited, první obchodní zastoupení v Evropě bylo otevřeno také v roce 1960.

Jakmile se výrobky společnosti začaly prodávat ve větší míře v zahraničí, bylo nutné postupně zakládat pobočky v jednotlivých zemích a posléze i přesouvat části výroby blíž k místům odbytu. Roku 1972 tak bylo založeno výrobní centrum v San Diegu a o dva roky později i továrna v anglickém Bridgendu, odkud směřují produkty mimo jiné i do České republiky.

 

Logo Sony

 

prozkoumat nabídku sony

SONY Alpha A7 III
SONY Alpha A7 III tělo

full frame 24 Mpx snímač, až 10 sn./s. při sekvenčním snímání s bufferem až na 177 JPEG snímků, XAVC S 4k video, 100 Mbps 8-bit 4:2:0 - interní nahrávání, přes HDMI výstup 8-bit 4:2:2, 120 FPS FHD

53 990,-
SONY CyberShot DSC-RX100 III Premium Kit

Sony Cybershot DSC-RX100 III s vestavěným EVF hledáčkem, vestavěným bleskem i podporou NFC, Snímač Exmor™ CMOS velikosti 1" (13,2 × 8,8 mm) s rozlišením 20,1 efektivních megapixelů, Rozsah ISO 125–12 800 (v rozšíření až 25 600)

16 590,-
SONY Alpha A7 II
SONY Alpha A7 II tělo

24 Mpx Exmor CMOS fullframe senzor, Pětiosá stabilizace obrazu udrží až 4,5EV, XGA OLED hledáček 2,4M

31 490,-

Související články

Olympus se mění na OM SYSTEM a vyvíjí nový fotoaparát

Olympus se mění na OM SYSTEM a vyvíjí nový fotoaparát

MFDF Ji.hlava: 25. ročník festivalu dokumentárních filmů je tu

MFDF Ji.hlava: 25. ročník festivalu dokumentárních filmů...

Od října rozšiřujeme otevírací dobu!

Od října rozšiřujeme otevírací dobu!

Další Fotokurzy

Akt a glamour v ráji: Rádi lidem předáme vše, co umíme (Rozhovor)

Akt a glamour v ráji: Rádi lidem předáme vše, co umíme...

Objevujte svět na našich fotoexpedicích!

Objevujte svět na našich fotoexpedicích!

Jedeme on-line a jsme tu stále pro vás!

Jedeme on-line a jsme tu stále pro vás!

Diskuze

Odpoledne se Sony: prezentace techniky i workshopy

Přidat příspěvek

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek.

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím