Retro edice cestovatelského stativu Gitzo exkluzivně ve FotoŠkoda | FotoŠkoda
Produktové novinky

Retro edice cestovatelského stativu Gitzo exkluzivně ve FotoŠkoda

Retro edice cestovatelského stativu Gitzo exkluzivně ve FotoŠkoda
25. 4. 2022 | 3 minuty čtení

Extrémně lehký a stabilní a velmi skladný. A také retro! Pouze u nás můžete pořídit speciální edici perfektního cestovatelského stativu Gitzo GK-1545T s přízviskem Légende, která je vyvedená ve francouzském designu z přelomu 70. a 80. let. Spolu s ním je u nás k mání také stylový batoh, a to i ve výhodném setu.

Karbonový stativ GITZO GK-1545T-RTI Légende

O karbonovém stativu GK-1545T jste už jistě slyšeli, nebo jste si o něm přečetli v recenzi na našem blogu. Extrémně stabilní, velmi lehký a skladný, to je jen několik z jeho předností, kterými ohromí každého fotografa na cestách.

GITZO GK1545T-RTI Légende - karbonový stativ

Nyní můžete pouze u nás zakoupit speciální retro edici ve francouzském designu z přelomu 70. a 80. let. Ta funkčně vychází z nejmodernějších materiálů a oplývá stejnými vlastnostmi jako výše zmíněný stativ, má však jinou hlavu a navrch parádní stylový stříbrno-černý vzhled a hnědý kožený popruh k tomu. A protože se po více než 100 letech značka vrací k tomuto designu, dostal stativ přízvisko Légende.

Bez obav ho využijete při focení s dlouhými ohnisky, je pevný jako skála i s objektivem 200 mm. Hlava, kterou je stativ osazený, je rovněž vyvedená v retrostylu a disponuje třemi ovládacími kolečky - na panoramatickou osu, na destičku a také na frikci, ale pokud byste chtěli jinou, můžete jí stativ samozřejmě osadit.

GITZO GK1545T-RTI Légende - karbonový stativ

V konstrukci najdete uhlíkové trubky HM "CarboneXact" a sada má nosnost 8 kg, hmotnost 1,45 kg, maximální výšku 165 cm a minimální výšku 43 cm. Nohy se při skládání otočí o 180 °, a tak chrání také hlavu. S tímto systémem přišla firma Gitzo vůbec poprvé v roce 2004.

chci stativ Gitzo Légende

Spolu s tímto stativem u nás najdete také stylový batoh se stejným přízviskem, který můžete zakoupit buď zvlášť, nebo ve výhodné sadě se stativem Légende. Pyšní se nejen zajímavým designem, ale také funkčním řešením vnitřního prostoru a udržitelnými materiály.

GITZO GK1545T-RTI Légende - karbonový stativ

chci samotný batoh Gitzo Légende

chci batoh i stativ Gitzo Légende

Po online registraci na stránkách Gitzo navíc jak na stativ, tak na batoh získáte neomezenou záruku.

O značce Gitzo

Původně francouzská rodinná firma byla založená před více než 100 lety Arsenem Gitzhovenem a dnes je synonymem precizních profesionálních stativů a stativových hlav. Až do roku 1992 rodinnou firmou zůstala, posléze ji převzala mezinárodní holdingová společnost Vitec Group PLC.

Mnoho z technologií a materiálů vyvinutých firmou Gitzo se stalo průmyslovými standardy, např. karbonové stativy nebo systém Traveler, tj. otočení nohou stativu o 180 ° při skládání.

GITZO GK1545T-RTI Légende - karbonový stativ

GITZO GK2545T-82QD Traveler - GT2545T + GH1382QD

set kompaktního a dostatečně pevného stativu a lehké a přitom robustní kulové hlavy, ve vysunutém stavu má stativ 155 cm, minimální výška stativu - 22 cm

18 990,-
GITZO GK0545T-82TQD Traveler - GT0545T + GH1382TQD

set kompaktního stativu a lehké kulové hlavy, ve vysunutém stavu má stativ 133 cm, minimální výška stativu - 30,5 cm

17 990,-
GITZO GK1545T-RTI Légende karbonový stativ

limitovaná edice v retro designu z přelomu 70. a 80. let, kompaktní stativ s kulovou hlavou s ovládáním frikce, nízká hmotnost (1,45 kg)

15 990,-

Související články

Instax Mini 12: nová verze populárního fotoaparátu je zde

Instax Mini 12: nová verze populárního fotoaparátu je zde

Leica představuje nový teleobjektiv řady SL a 1,4× konvertor

Leica představuje nový teleobjektiv řady SL a 1,4× konvertor

Nový portrétní objektiv Samyang

Nový portrétní objektiv Samyang

Diskuze

Retro edice cestovatelského stativu Gitzo exkluzivně ve FotoŠkoda

Přidat příspěvek

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek.

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...