Nový Nikkor Z 40 mm f/2 SE | FotoŠkoda
Produktové novinky

Nový Nikkor Z 40 mm f/2 SE – výkonné sklo v retro provedení

Nový Nikkor Z 40 mm f/2 SE – výkonné sklo v retro provedení
9. 11. 2022 | 2 minuty čtení

Společnost Nikon dnes představila nový základní objektiv NIKKOR Z 40 mm f/2 SE! Univerzální, kompaktní a lehké sklo s pevnou ohniskovou vzdáleností a vynikající kvalitou obrazu je navrženo v lákavém retro designu, který odkazuje na vzhled populární bezzrcadlovky Nikon Z fc. Pojďme se na tohoto nováčka v rodině Nikon podívat zblízka!

NIKKOR Z 40 mm f/2 SE – malé tělo, velký výkon

Objektiv NIKKOR Z 40 mm f/2 SE nabízí lehkou konstrukcia zároveň vynikající optickou výkonnost. Je ideální pro fotografování portrétů, produktů, krajiných detailů a dalších objektů. Vysoká světelnost f/2 umožňuje fotografům dosahovat vynikající reprodukce neostrých míst obrazu a standardní ohnisková vzdálenost 40 mm (35 mm / full frame) umožňuje působivě zdůraznit fotografovaný objekt. Rychlé a přesné automatické zaostřování a tělo odolné proti prachu a kapající vodě navíc umožňují skloubit používání objektivu s aktivním životním stylem a zvýšit tak radost z fotografování.

Design objektivu je odvozený od klasických objektivů Nikkor, které byly na trhu ve stejné době jako filmový fotoaparát Nikon FM2 – historický model, který byl inspirací pro design bezzrcadlovky Nikon Z fc. Příchod objektivu Nikkor Z 40 mm f/2 SE rozšiřuje nabídku objektivů vhodných pro vybraný retro design fotoaparátu Z fc.

 

Nikon Z 40 mm f/2 (SE)

Klíčové vlastnosti Nikkor z 40 mm f/2 SE:

  • ohnisko 40 mm (FX) / 60 mm (DX) a špičková světelnost f/2
  • atraktivní retro design inspirovaný Nikon Z fc
  • kruhová 9-lamelová irisová clona poskytne působivě jemný bokeh
  • kompaktní a lehké provedení s celkovou délkou 45,5 mm a hmotností 170 g
  • nejkratší zaostřitelná vzdálenost 29 cm umožňuje relativně těsné přiblížení k objektu
  • krokový AF motor STM umožní rychlé a přesné automatické zaostřování
  • přizpůsobitelný ovládací prstenec (nastavení clony a korekce expozice)

 

chci vědět víc o Nikkor Z 40 mm f/2 SE

NIKON Z8
NIKON Z8 tělo

Rozlišení 45,7 Mpx / skládaný CMOS full frame senzor, Video až 8,3K 60fps N-RAW / 4,1K 60fps ProRes RAW, 10-bitové interní zpracování / 8K30 a 4K120p

112 990,-
Nikon Z5
NIKON Z5

Rozlišení 24,3MP snímač CMOS formátu FX, Obrazový procesor EXPEED 6, Záznam UHD 4K a Full HD videa

36 990,-
NIKON Z7 II
NIKON Z7 II

Rozlišení 45,7 Mpx / senzor BSI CMOS formát FX, Dva obrazové procesory EXPEED 6, Video UHD 4K60; N-Log a 10-bitový HDMI výstup

85 990,-

Související články

Nový prémiový objektiv NIKON Z 135 mm f/1.8 S Plena

Nový prémiový objektiv NIKON Z 135 mm f/1.8 S Plena

Novinka: Dron DJI Mini 4 PRO

Novinka: Dron DJI Mini 4 PRO

Nový Nikon Z f je tady!

Nový Nikon Z f je tady!

I nás baví Instagram.
@fotoskodacz
Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...