Fotografie vytištěné na Hahnemühle FineArt | FotoŠkoda
Fotoslužby

Fotografie vytištěné na Hahnemühle FineArt

Fotografie vytištěné na Hahnemühle FineArt
20. 7. 2015 | 8 minut čtení

Očekáváte od svých fotografií vysoký standard? Představte si, že je to možné, nabízíme speciální papíry pro ink-jetový tisk – Hahnemühle FineArt, které zařazujeme mezi materiály s velmi efektivní reprodukcí barev, tzn. širokým gamutem, disponující s vysokou hloubkou, širokým rozsahem kontrastu a věrným podáním polotónů. Hahnemühle je ve světě tisku, malířství a grafiky celosvětový pojem, vyzkoušejte si ho i vy, nyní s 25% slevou! Akce je platná do 31. 7. 2015.

Hahnemühle za svoji dlouhou historii opravdu urazila míle a míle dlouhou cestu

Když řeknete ve společnosti při rozhovoru Hahnemühle, může to způsobit velmi rozdílné reakce. Neználek odpoví: to bude něco o cestování, když tam jsou ty „míle“. Germanista se zamyslí a bude oponovat: i ne, to budou nějaké „mlýny“, Hahenský mlýn, Hahne + mühle = mlýn. Selfie teenager, který nepustí mobil z ruky, se možná zeptá: jestli je to na fejsu?

Ale fotografovo srdce se zachvěje štěstím, protože minimálně tuší, pokud tiskne fotky, že Hahnemühle je ve světě tisku, malířství a grafiky celosvětový pojem. S trochou nadhledu se dá říci, že všichni mají svojí pravdu. Hahnemühle za svoji dlouhou historii opravdu urazila míle a míle dlouhou cestu, papír se tradičně vyrábí v papírenských mlýnech a na facebooku je mnoho skupin, včetně oficiální stránky tohoto slovutného papírenského producenta.

Historie značky se začala psát v roce 1584, jedná se tedy společně s francouzským Cansonem (1557) o nejstarší papírny sloužící svému účelu dodnes. Abychom si dodali trochu té národní cti, v 16. století již byly papírny i v českých zemích, ale tito dva výrobci vynikali svojí kvalitou, výrobními kapacitami a možná i dobrými konexemi. Díky tomu máme dnes možnost pracovat s materiály, jejichž rodokmen má trvání přes 500 let.

Dlouhověká radost z krásné fotografie

V našem Profi Studiu jsme po zralé úvaze vybrali 4 materiály z Hahnemühle Fine Art kolekce, na kterých můžete mít tisky i vy. Stačí se jen rozhodnout, která fotografie má pro vás srdeční hodnotu a chcete si ji uchovat dlouhé desítky let jako rodinné umění.

Všechny Fine Art materiály Hahnemühle jsou vyrobeny z bavlny, hadroviny, nebo alfa-celulózy. Neobsahují žádné těkavé látky, mají většinou bavlněnou podložku, nejsou bělené a navíc obsahují tzv. Alkalickou rezervu, což je látka zaručující stálost pH a zamezující blednutí, či žloutnutí tisku. Tisky jsou velmi choulostivé na okolní prostředí, takže umístění nad sporák, kde se běžně smaží 2kg řízků není absolutně vhodné, stejně jako prostředí, kde se hodně kouří. Naprosto smrtící pro takový tisk je i použití různých PVC desek, které dokáží svým odporným složením zlikvidovat takový tisk během pouhého roku! K čemu takový tisk vůbec je?

Ke dvěma věcem: k archivaci umění a dlouhověké radosti z krásného díla!

Vaše soukromá sbírka umění „fajnovej árt“...

Pokud je chcete archivovat, ideální je papírový box a zabalení složky do hedvábného papíru. Je třeba se obloukem vyhnout barvám a různým chemickým přísadám.

Pokud je chcete obdivovat, je třeba jim vytvořit prostředí. Všechny Fine Art materiály vynikají barevnou přesností, obrovským barevným gamutem a nádhernou, přirozenou hranovou ostrostí. Díky přirozeně bílé barvě nejsou takové tisky uřvané a nemají punc pouťové atrakce. Navíc, pokud vezmete tisk do ruky (ideálně umyté ruce nebo rukavice), pocítíte hmotnost a masivnost papíru v celé jeho kráse. Nakloňte jej proti světlu a pohrajte si s jeho strukturou, od jemného pískového sametu u pololesklých barytů, přes jemnou hladkost až po výrazné žilky, či strukturované puchýřky u akvarelů, s různorodou hrubostí u fotografických pláten. Struktura papíru je zde dalším výrazovým prostředkem, kamarádem – spolutvůrcem, který vyzdvihne krásu motivu a přetaví obrázek na umělecké dílo. A je úplně jedno, jestli je to fotka vašeho jezevčíka Ferdy, nebo pohled na upravenou skalku. Portrét vašich dětí, vaší slečny, nebo první výhled z okna vašeho nového bytu. Jde o to, že věnujete trochu času a péče obrázkům, které se vryly do vaší paměti a jsou součástí vašeho příběhu, vaší soukromé sbírky umění.

V naší nabídce můžete vybírat z Hahnemühle materiálů,
nyní sleva 25 %

ceník materiálů hahnemühle  a podmínky akce

Ultra smooth 305 g/m2 - Hahnemühle photo rag ultra smooth

Materiál, který je extrémně jemnou variantou velmi oblíbeného a celosvětově preferovaného materiálu řady Photo Rag. Rag je označení pro hadrovinu, která je základním dílem celého procesu. Jedná se o materiál podobný kladívkové čtvrtce, přesto že je čistě matný, máte pocit jemného lesku, což je dáno jeho extrémní hladkostí. Hodí se všude tam, kde toužíte po měkkém kontrastu, jeho hluboká čerň dá vyniknout kontrastním barvám, jemné portréty budou vypadat velmi vznešeně, krajiny budou plné čitelných detailů a architektura ohromí přesnou hranovou ostrostí, která však nepořeže vaše oči.

William Turner 310 g/m2 - Hahnemühle William Turner

William Turner byl romantický krajinář, tvořící na přelomu 18 a 19 století. Jeho díla jsou mnohdy označována za předchůdce impresionismu, což je směr, který lze velmi dobře využít k představení tohoto materiálu. Matný papír s bohatou strukturou vycházející z materiálů pro akvarelové techniky. Výrazná kresba jemných reliéfů schová i podtrhne vaše dramatické fotografie. Ať se bude jednat o reprodukci starého obrazu nebo černobílý portrét vrásčitého muže, vždy bude výsledek velmi působivý. Ale s ohledem na impresionistický odkaz dávných malířů nemusí být všechny tisky ostré a realistické, použijte tento papír klidně k uměleckým experimentům, nebo třeba pro tisky fotek pořízených s Lensbaby. Ukažte světu, že jste také umělci!

Baryta 315 g/m2 - Hahnemühle photo rag baryta

Kdo měl starou červenou občanku vydanou na Národním výboru, ví co je baryt. Kdo viděl někdy svého dědu, či otce sušit válečkem klasické fotografie na skle, zná i jeho vůni a kdo nezažil ani jedno, zeptá se u nás! Jedinečný materiál kombinující luxusní podklad na bavlněné bázi s lesklým potahem, odvolávajícím ke klasickému barytu. Vysoký lesk v souladu s jemnou podložkou přináší široký gamut, obrovskou tonalitu a hodí se pro ostré, barevné i černobílé snímky.

Malířské plátno Monet 410 g/m2- Hahnemühle Monet canvas

Pevné a hutné plátno s vysokým stupněm přírodní bělosti, bez jakýchkoliv optických zjasňovačů. Vynikající kresba nepravidelně rozbíjená nopy ve tkaném materiálu a trvanlivost ho vyzdvihují v poli reprodukcí uměleckých artefaktů. Vaše rodinné fotografie budou vypadat honosně, ovšem s jedinou podmínkou – nesmíte se bát velikosti. Pak teprve poznáte sílu Monetova plátna v celé kráse. Vaše rodinné portréty napnuté na slepém rámu přečkají desítky až stovku let, zachovávající vaše vzpomínky pro budoucí generace.

Prohlédněte si vzorník a fotoobrazy na prodejně

Doporučujeme dotknout se materiálů, fotografie na těchto podložkách poskytují nezaměnitelný zážitek a úžasnou historicko - moderní atmosféru. Fotografie vytištěné na tyto materiály, ať už extrémně hladké či naopak zajímavě strukturované, je vhodné kombinovat s klasickým adjustováním pod muzeální sklo, paspartou a následným zarámováním. Samozřejmě ve spojení s vhodným bezkyselnatým lepidlem se dají aplikovat i na moderní podložky typu Alu Dibond.

Autor: Boris Stojanov a Centrum FotoŠkoda

PANASONIC Lumix DC-G100
PANASONIC Lumix DC-G100

Ultrakompaktní bezrcadlovka, Výkonný pětiosý hybridní stabilizátor, Vlogovací kamera

13 990,-
CANON AD-P1 ADAPTER PRO ANDROID TELEFONY

pro Android telefony s 5G signálem, rychlý přenos dat, využívá aplikaci Mobile File Transfer

2 490,-
VFFOTO magnetický POLARIZAČNÍ NANO PRO filtr 72 mm

Vysoce kvalitní optické sklo, Světelná ztráta 1 EV, Nejnovější nanovrstvy

2 595,-

Související články

Rozhovor - Lucie Bártová: Vzpomínkám dáváme nový život

Rozhovor - Lucie Bártová: Vzpomínkám dáváme nový život

Do našeho týmu hledáme nové kolegy

Do našeho týmu hledáme nové kolegy

Potěšte sebe nebo své blízké krásným velkým fotodárkem

Potěšte sebe nebo své blízké krásným velkým fotodárkem

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...