Panasonic Post Focus: „doostřím i to, co je neostrý“ | FotoŠkoda
Produktové novinky

Panasonic Post Focus: „doostřím i to, co je neostrý“

Panasonic Post Focus: „doostřím i to, co je neostrý“
20. 7. 2015 | 3 minuty čtení

Na to, že společnost Panasonic přichází s fotoaparáty, které příjemně překvapí, jsme si již mohli zvyknout, ale funkce Post Focus překvapí i ty, co se jen tak nedají. Oč jde? Post Focus umožňuje pořídit snímek a teprve poté zaostřit na libovolné místo v záběru. Stačí jeden dotyk a na fotografii bude ostré právě to místo, které se vám líbí nejvíc. Funkci Post Focus se stane součástí aktualizovaného firmwaru koncem roku 2015 nebo začátkem roku 2016. Nejdříve bude dostupná pro fotoaparáty Panasonic Lumix DMC-GX8 a DMC-FZ300, ale uvažuje se i o zpřístupnění pro další modely.

Praha 16. července 2015 – Společnost Panasonic vyvíjí novou technickou funkci s názvem „Post Focus“, díky níž si fotografové budou moci snadno a rychle vybrat libovolnou část již hotové fotografie, kterou chtějí zaostřit. Nová funkce se vyvíjí v souvislosti s vylepšováním technologie 4K Photo. Díky ní už se uživatelé nebudou muset obávat špatně zaostřených záběrů, systém navíc výrazně rozšiřuje kreativní svobodu při fotografování všeho druhu.

Nová technologie společnosti Panasonic „Post Focus“ umožňuje pořídit snímek a teprve poté zaostřit na libovolné místo v záběru. Stačí jeden dotyk a na fotografii bude ostré právě to místo, které se vám líbí nejvíc.

Za novou funkcí stojí kombinace rychlé a přesné technologie automatického ostření DFD (Depth From Defocus) a již zmíněný systém 4K Photo. Díky výkonnému obrazovému procesoru Venus Engine se fotografie v rozlišení 4K (cca 8 megapixelů) ukládají rychlostí 30 snímků za vteřinu a objektiv přitom přeostřuje do přibližně 501 různých oblastí v záběru.

Díky technologii Post Focus si fotografové mohou ze všech těchto záběrů pořízených v rychlé sekvenci vybrat ten, který jim svým zaostřením vyhovuje nejvíc. Funkci lze navíc využít i pro kreativní účely v nejrůznějších fotografických žánrech, třeba v krajinářské nebo portrétní fotografii. Když se v jednom záběru vystřídá několik rovin ostření, může být výsledkem velmi originální a působivý snímek.

Použití funkce Post Focus je velmi jednoduché. Při prohlížení snímků se fotograf prostě jen dotkne oblasti, na níž by chtěl zaostřit (ačkoli na tomto záběru ostrá být nemusí), a na displeji se objeví snímek, který jeho volbě odpovídá.

Funkce Post Focus se stane součástí aktualizovaného firmwaru pro modely LUMIX DMC-GX8 a LUMIX DMC-FZ300 koncem roku 2015 nebo začátkem roku 20162. Uvažuje se i o jejím zpřístupnění pro další fotoaparáty.

(toliko tisková zpráva)

CANON EOS R10
CANON EOS R10

Canon RF bajonet APS-C, CMOS senzor s rozlišením 24,2 Mpx, Dual Pixel CMOS AF II

24 490,-
TAMRON 50-400 mm f/4,5-6,3 Di III VC VXD pro Sony E

Tamron zoom teleobjektiv, Pro bezzrcadlovky Sony FE, Rozsah ohnisek 50-400 mm

35 490,-
KODAK Ektar H35 Half Frame Camera 22 mm f/9,5 šalvějový

Filmový materiál: kinofilm 135 (2x půlsnímek na políčko), Ohnisková vzdálenost: 22 mm, Clona: f/9,5 (2-prvkové optické akrylátové sklo)

1 890,-

Související články

Nové Swarovski dalekohledy pro vaše outdoorové dobrodružství

Nové Swarovski dalekohledy pro vaše outdoorové dobrodružství

Sony Cinema řada se rozrůstá o kameru FX30

Sony Cinema řada se rozrůstá o kameru FX30

Nová instantní fototiskárna od Canonu se vejde do kapsy

Nová instantní fototiskárna od Canonu se vejde do kapsy

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...