Produktové novinkyProduktové novinky

Panasonic Post Focus: „doostřím i to, co je neostrý“

Panasonic Post Focus: „doostřím i to, co je neostrý“
| 3 minuty čtení

Na to, že společnost Panasonic přichází s fotoaparáty, které příjemně překvapí, jsme si již mohli zvyknout, ale funkce Post Focus překvapí i ty, co se jen tak nedají. Oč jde? Post Focus umožňuje pořídit snímek a teprve poté zaostřit na libovolné místo v záběru. Stačí jeden dotyk a na fotografii bude ostré právě to místo, které se vám líbí nejvíc. Funkci Post Focus se stane součástí aktualizovaného firmwaru koncem roku 2015 nebo začátkem roku 2016. Nejdříve bude dostupná pro fotoaparáty Panasonic Lumix DMC-GX8 a DMC-FZ300, ale uvažuje se i o zpřístupnění pro další modely.

Praha 16. července 2015 – Společnost Panasonic vyvíjí novou technickou funkci s názvem „Post Focus“, díky níž si fotografové budou moci snadno a rychle vybrat libovolnou část již hotové fotografie, kterou chtějí zaostřit. Nová funkce se vyvíjí v souvislosti s vylepšováním technologie 4K Photo. Díky ní už se uživatelé nebudou muset obávat špatně zaostřených záběrů, systém navíc výrazně rozšiřuje kreativní svobodu při fotografování všeho druhu.

Nová technologie společnosti Panasonic „Post Focus“ umožňuje pořídit snímek a teprve poté zaostřit na libovolné místo v záběru. Stačí jeden dotyk a na fotografii bude ostré právě to místo, které se vám líbí nejvíc.

Za novou funkcí stojí kombinace rychlé a přesné technologie automatického ostření DFD (Depth From Defocus) a již zmíněný systém 4K Photo. Díky výkonnému obrazovému procesoru Venus Engine se fotografie v rozlišení 4K (cca 8 megapixelů) ukládají rychlostí 30 snímků za vteřinu a objektiv přitom přeostřuje do přibližně 501 různých oblastí v záběru.

Díky technologii Post Focus si fotografové mohou ze všech těchto záběrů pořízených v rychlé sekvenci vybrat ten, který jim svým zaostřením vyhovuje nejvíc. Funkci lze navíc využít i pro kreativní účely v nejrůznějších fotografických žánrech, třeba v krajinářské nebo portrétní fotografii. Když se v jednom záběru vystřídá několik rovin ostření, může být výsledkem velmi originální a působivý snímek.

Použití funkce Post Focus je velmi jednoduché. Při prohlížení snímků se fotograf prostě jen dotkne oblasti, na níž by chtěl zaostřit (ačkoli na tomto záběru ostrá být nemusí), a na displeji se objeví snímek, který jeho volbě odpovídá.

Funkce Post Focus se stane součástí aktualizovaného firmwaru pro modely LUMIX DMC-GX8 a LUMIX DMC-FZ300 koncem roku 2015 nebo začátkem roku 20162. Uvažuje se i o jejím zpřístupnění pro další fotoaparáty.

(toliko tisková zpráva)

B+W Polarizační cirkulární filtr BASIC MRC 55 mm

Odstraňuje opar ve vzdálené krajině a poskytuje sytější a živější barvy, Snižuje odrazy a odlesky světla, které se polarizuje v důsledku odrazu od nekovového povrchu, Filtruje směrově polarizované světlo kolmo na odražené světlo

2 380,-
KODAK 3,5" x 4,25" Zink papíry - 20 ks

Fotografický papír, Rozměr 8,9×10,8 cm, Počet 20 archů (28 Kč/1 ks)

560,-
VFFOTO magnetický ND filtr 2000x GS 95 mm

prvotřídní optické sklo, minimální barevný posun, nejnovější nanovrstvy

3 185,-

Související články

Sony ZV-E10: První vlogovací fotoaparát s výměnnými objektivy

Sony ZV-E10: První vlogovací fotoaparát s výměnnými...

PANASONIC 25-50 mm f/1,7 LEICA DG: novinka pro bajonet MFT

PANASONIC 25-50 mm f/1,7 LEICA DG: novinka pro bajonet MFT

Canon EOS R5, R6 a 1D X Mark III nyní s novým firmwarem

Canon EOS R5, R6 a 1D X Mark III nyní s novým firmwarem

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím