NIKON D7500 tělo | FotoŠkoda

NIKON D7500 tělo

*****
(1 recenze) | Kód produktu: 4015294 | PN: VBA510AE

Nikon D7500 je "odlehčenou" verzí nejlepšího současného DSLR D500 s APS-C čipem. D7500 stejně jako D500 nabízí snímač o rozlišení 20,9 MPx se špičkovým AF a bleskovými rychlostmi, které se projevují například ve schopnosti 8 sn./s při sériovém snímání. Není to ovšem „pouze“ velmi výkonný fotoaparát, ale i videokamera schopná zachytit 4K video. Brzdit vás nebude ani buffer (vyrovnávací paměť), která pojme až 50 RAWů za sebou nebo 100 JPEGů. To vše v kompaktnějším a lehčím provedení.
Více o produktu »

 • DX CMOS snímač s rozlišením 20,9 MPx
 • RGB snímač 180K (180 000 pixelů) umožňuje přesnější měření expozice
 • AF modul MultiCam 3500 II s fázovou detekcí – 51 bodů, 15 křížových
222 929 020 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Hodnocení odborníka 95%

Nikon D7500 se dostal do prodeje zhruba v polovině června 2017 a jeho označení napovídá, že by se mělo jednat o nejvýkonnější amatérskou zrcadlovku. Ale není to úplně přesné. D7500 nabízí zajímavější parametry než Nikon D7200, ale ne ve všech ohledech. Proto jsou v současnosti v nabídce oba dva...

 • špičkový obrazový výkon
 • minimální šum na vysokých citlivostech
 • rozsah ISO až 51 200 (po rozšíření až 1 640 000)
 • pouze jeden slot na kartu
 • nemá prstenec pro přenos clony u manuálně ostřených objektivů
 • nebude k dispozici originální bateriový grip

Ukázkové snímky

Základní popis

 • DX CMOS snímač s rozlišením 20,9 MPx
 • RGB snímač 180K (180 000 pixelů) umožňuje přesnější měření expozice
 • AF modul MultiCam 3500 II s fázovou detekcí – 51 bodů, 15 křížových
 • standardní rozsah citlivosti je 100–51 200 ISO a s rozšířením 50–1 640 000 ISO
 • utěsněné tělo proti vodě a prachu, kovová konstrukce
 • výklopný dotykový displej a 100% hranolový hledáček
 • 4K video, Wi-Fi a NFC
 • 8 sn./s sériové snímání
Specifikace od výrobce

Videoprezentace

Popis produktu NIKON D7500 tělo

Výkon nejvyšší úrovně – hbitost formátu DX v ještě kompaktnějším provedení

Přístroj D7500 jako menší sourozenec fotoaparátu Nikon D500, vlajkové lodi fotoaparátů formátu DX, nabízí fenomenální výkon a přesnost. Systém automatického zaostřování Nikon nové generace se 51 zaostřovacími poli poskytuje výjimečně široké pokrytí obrazového pole. Nový obrazový snímač a snímač měření expozice zajišťují fenomenálně přesné rozpoznání objektu a vysokou úroveň detailů. Fotoaparát umožňuje fotografovat frekvencí až 8 sn./s a výkonná vyrovnávací paměť dovoluje pořídit až 50 snímků NEF (RAW) a až 100 snímků JPEG v jedné rychlé sérii. Filmovým tvůrcům jdoucím do extrémů umožňuje funkce D-Movie zaznamenávat videosekvence s vysokým rozlišením 4K/UHD v délce až 29 minut a 59 sekund přímo ve fotoaparátu.

Automatické zaostřování špičkové úrovně: záruka extrémní přesnosti

Nikon D7500Fotoaparát D7500 je vybaven systémem automatického zaostřování vestavěným modulem MultiCam 3500 II s fázovou detekcí, zaostřuje s velmi přesně přesností i za velmi špatných světelných podmínek. Tento výkonný systém automatického zaostřování nabízí 51 zaostřovacích polí včetně 15 křížových snímačů a zajišťuje pokrytí téměř celé šířky obrazového pole hledáčku - nabízí přesnou funkci až do - 3 EV. Malé objekty, které se pohybují vysokou rychlostí, lze nyní sledovat s novou úrovní přesnosti a objekty na okrajích obrazového pole jsou snáze rozpoznány.

Pokročte dále: rychlost definující obraz

Extrémně vysoký výkon fotoaparátu D7500 snadno zachytí rozhodující okamžiky. Přístroj umožňuje fotografovat frekvencí až 8 sn./s (pouze o 2 sn./s méně než špička mezi APS-C DSLR D500) s využitím měření expozice a AF sledování nebo se zrcadlem v horní poloze. AF sledování a viditelnost obrazu v hledáčku jsou nyní značně lepší při fotografování rychlých sportů a libovolných scén s objekty, které často náhle mění směr svého pohybu. Nový obvod ASIC automatického zaostřování poskytuje za všech okolností maximální výpočetní výkon výhradně automatickému zaostřování. Rychlejší sekvenční mechanismy závěrky a zrcadla výrazně zkracují dobu ztemnění hledáčku během rychlého sériového snímání. Výkonná vyrovnávací paměť fotoaparátu umožňuje pořídit až 50 snímků NEF (RAW) nebo 100 velkých snímků JPEG v jedné sérii. Oproti D500 je zde jeden slot na SD UHS II karty. Port USB 3.0 umožňuje rychlý přenos velkých množství dat a vestavěné připojení SnapBridge zajišťuje bezdrátový přenos snímků. 

Získejte technicky perfektní snímky: výkonný obrazový snímač a snímač měření expozice

Bez ohledu na to, jestli budete fotografovat běžícího geparda nebo klíčové okamžiky u extrémních sportů, fotoaparát D7500 zachytí vše. A ne na ledajakých snímcích. Obrazový snímač CMOS formátu DX s 20,9 milionu pixelů a RGB snímač měření expozice 180K (180 000 pixelů) společně zajišťují perfektně přesné rozpoznání objektu a detailní zachycení obrazu s bohatou tonální gradací. Fotoaparát D7500 je vybaven rovněž rychle reagujícím 8cm (3,2˝) výklopným dotykovým monitorem LCD s 922 000 pixely, který poskytuje vysokou míru svobody při fotografování z nadhledu a podhledu. Monitor umožňuje snadno procházet a vybírat klíčové snímky a zadávat informace o autorovi, poloze a síti, informace IPTC a informace o autorských právech. Při fotografování v režimu živého náhledu lze využívat dotykové ovládání pro nastavení zaostřovacích polí, spuštění závěrky nebo manuální změření a nastavení dat bodového vyvážení bílé barvy ve zvoleném místě obrazového pole. Pro ještě vyšší míru kontroly jsou k dispozici předvolby Picture Control pro snadné definování parametrů obrazu při pořizování statických snímků i videosekvencí. Předvolba Ploché usnadňuje postprodukci a získání maximálního dynamického rozsahu a umožňuje jemné vyvážení úrovně detailů s využitím parametru Zřetelnost.

Žádný strach ze tmy: získejte snímky objektů, které ostatní ani nezpozorují

Nikon D7500Fotoaparát D7500 nemá strach z obtížných světelných podmínek. Díky výjimečně širokému rozsahu citlivostí ISO nabízí přístroj nové fotografické příležitosti za nízké hladiny osvětlení a velmi dobře zvládá i nejvyšší jasy. Nový systém zpracování obrazu Nikon EXPEED 5 zaručuje nedostižně vysokou kvalitu obrazu v rámci celého standardního rozsahu citlivostí ISO 100 až 51 200. Jemný šum je dramaticky redukován a svou vysokou kvalitu si uchovávají i výřezy ze snímků pořízených při vysokých citlivostech ISO. Rozsah citlivostí ISO lze dále rozšířit směrem dolů na hodnotu ekvivalentní ISO 50 prostřednictvím nastavení Lo 1 nebo na působivou hodnotu ekvivalentní ISO 1 640 000, a to prostřednictvím nastavení Hi 5. V kombinaci se systémem automatického zaostřování fotoaparátu, který pracuje ve velmi špatném světle (-3 EV), umožňuje nastavení Hi 5 fotografovat v situacích, ve kterých byste se o to dříve vůbec nepokusili. Neuvěřitelně vysoké hodnoty ISO, které umožňují pořizovat barevné snímky bez blesku, jsou vhodné rovněž pro specializované použití, jako je sledování nebo bezpečnostní aplikace.

Kinematografický výkon 4K/UHD

Přístroj D7500 nabízí možnost záznamu videosekvencí s vysokým rozlišením 4K/UHD ve fotoaparátu a poskytuje tak zcela novou úroveň všestrannosti při natáčení filmů. Videosekvence 4K/UHD (3 840 × 2 160 pixelů) v délce až 29 minut a 59 sekund lze zaznamenávat frekvencí 30p/25p/24p s využitím nativního výřezu s daným počtem pixelů, což zaručuje nejvyšší možnou kvalitu obrazu. Záznam Full HD videosekvencí (1 080p) je k dispozici při snímací frekvenci až 50p/60p v kombinaci s různými formáty obrazového pole, rovněž včetně volitelného nativního výřezu s rozlišením Full HD. Elektronická redukce vibrací Nikon dramaticky potlačuje účinky chvění fotoaparátu při záznamu Full HD videosekvencí z ruky. Při filmování v expozičním režimu M lze nastavovat citlivost pro veškerá volitelná rozlišení a formáty obrazového pole od hodnoty ISO 100 až do maximální hodnoty Hi 5. Automatická regulace citlivosti ISO umožňuje využívat citlivosti v rozmezí ISO 200 až Hi 5 a dovoluje předvolit maximální hodnotu ISO, se kterou budete chtít pracovat. Fotoaparát nabízí čistý výstup HDMI: videosekvence včetně režimu 4K/UHD lze zaznamenávat na paměťovou kartu. Mezi další vybavení patří vestavěný intervalový spínač a funkce kvalitních časosběrných videosekvencí 4K/UHD.

Hbitost formátu DX: a odolnost jakou potřebujete

Na fotoaparát D7500, který je menším sourozencem přístroje D500, se můžete spolehnout i tehdy, pokud vás vaše fotografie zavede do extrémních snímacích prostředí. Pevné kovové tělo přístroje kombinuje součásti z tvrdé hořčíkové slitiny a uhlíkových vláken pro získání lehké a odolné konstrukce. Všechny spoje, tlačítka a voliče jsou plně utěsněny proti klimatickým vlivům. Energeticky úsporná konstrukce poskytuje maximální počet snímků na jedno nabití baterie.

Objektivy NIKKOR: výhoda formátu DX při fotografování teleobjektivy

Nikon D7500Legendární objektivy Nikon NIKKOR poskytují nedostižnou brilanci obrazu a všestrannost. Fotoaparát D7500 je kompatibilní s kompletní řadou objektivů NIKKOR formátu DX a prodlužovací faktor 1,5× obrazového snímače formátu DX poskytuje účinek prodloužení ohniskové vzdálenosti oproti fotografování objektivy se stejnými ohniskovými vzdálenostmi na formátu FX. Stačí zkombinovat fotoaparát D7500 s objektivem AF-S NIKKOR 80–400 mm f/4,5–5,6G ED VR a obrazový úhel objektivu při použití nejdelší ohniskové vzdálenosti bude ekvivalentní obrazovému úhlu objektivu 600 mm na digitální jednooké zrcadlovce formátu FX. Při porovnání této kombinace s možnostmi u formátu FX získáváte výhodu přibližně poloviční hmotnosti a délky použitých teleobjektivů – výrazná výhoda v situacích, kdy chcete cestovat nalehko. Nyní se můžete sami přenést do srdce každé akce nebo zaostřit přesně na okraj obtížně dostupného ptačího hnízda bez problematické manipulace s vybavením, která se vyskytuje při použití těžších profesionálních komponent.

Vyjasnění všech stínů

Fotoaparát D7500 je plně kompatibilní s osvědčeným systémem i-TTL/systémem kreativního osvětlení Nikon a s novým systémem rádiového pokrokového bezdrátového osvětlení. To znamená, že jej můžete snadno používat s blesky, jako je profesionální model SB-910, kompaktní model SB-700 nebo model SB-5000, který je vybaven technologií rádiového ovládání. V kombinaci s volitelným vysílačem/přijímačem WR-R10 může fotoaparát D500 ovládat a dálkově odpalovat až šest skupin blesků SB-5000 z jiné místnosti, zpoza rohu nebo venku na jasném slunečním světle.

Udržujte fotoaparát trvale spojený s chytrými zařízeními s pomocí funkce SnapBridge

D7500 je, stejně jako D500, kompatibilní s aplikací SnapBridge. Tato chytrá aplikace od společnosti Nikon využívá úspornou technologii Bluetooth Low Energy (BLE) a udržuje neustálé spojení mezi vaším fotoaparátem a chytrým telefonem nebo tabletem, a to s minimální spotřebou. Můžete automaticky synchronizovat fotografie do svého chytrého zařízení během fotografování, aniž byste tím vyčerpávali baterii fotoaparátu. Snímkům synchronizovaným během fotografování je automaticky změněna velikost, takže je můžete snadno prohlížet a nahrávat na sociální média. Můžete také ovládat klíčové funkce fotoaparátu ze svého chytrého zařízení a snadno přidávat do snímků geografické značky. Kromě toho vám aplikace SnapBridge pokaždé, když přistanete na novém místě, automaticky aktualizuje místní čas a čas UTC ve fotoaparátu pomocí informací GPS na vašem chytrém zařízení. Vaše snímky budou vždy správně uspořádány podle data a času, ať už přeletíte jakýkoli počet časových pásem. A díky funkci NFC (Near Field Communication) vestavěné ve fotoaparátu D7500 připojíte fotoaparát ke svému chytrému zařízení velmi snadno, až budete chtít poprvé aktivovat aplikaci SnapBridge.

Nikon D7500

Rozměry a hmotnost

135,5 × 104 × 72,5 mm
720 g včetně baterie a paměťové karty, ale bez krytky těla; cca 640 g (pouze tělo fotoaparátu)

Obsah balení

tělo D7500
očnice
baterie EN-EL15
nabíječka MH-25a
kabel USB UC-E20
popruh AN-DC3
?kratka těla

 

Parametry produktu

Stabilizace obrazuoptická (v objektivu)
Rozlišení v Mpx21
Min. citlivost v ISO100
Max. citlivost v ISOrozšířená až 1,62 mil
Druh pamětiSDHC | SDXC | SD
LCD obrazovkadotyková | 3,2"
Velikost snímačeAPS-C (crop 1,5×)
Druh snímačeCMOS
BajonetNikon F
Nejrychlejší čas závěrky1/8 000
Synchronizace s bleskem1/250
Záznam videaFull HD (1920 x 1080) | 4K (4096 x 2160)
NapájeníEN-EL15
Vlastnosti tělakovové | vestavěný blesk | 100% hledáček | živý náhled | připojení gripu | stavový displej | náhled hloubky ostrosti
Zaostřovací body (křížové)51 (15)
Scénické režimyano
Rozhraníkabelová spoušť | HDMI | mikrofonní vstup | Wi-Fi | sluchátkový výstup (3,5 mm) | USB 3.0 | bluetooth
Rozlišení LCD (px)922 000
Barvačerná
Počet fotografií za vteřinu8
Časosběrano
Režimy zaostřovacích políFace detection | Jednotlivý AF bod | Automatický výběr AF bodu | Sledování objektu | Skupiny bodů | Skupiny bodů - volitelný počet bodů
Formát snímkuRAW | JPEG
Hmotnost (g)720
Další doporučené příslušenství

Doporučené příslušenství

NIKON 12-24 mm f/4 G IF AF-S DX

NIKON 12-24 mm f/4 G IF AF-S DX

NIKON 12-24 mm f/4 G IF AF-S DX
 • DX objektiv s 2× zoomem 12–24 mm
 • Světelnost f/4
 • Asférické a ED členy
34 990,-
NIKON 14-24 mm f/2,8 G ED AF-S

NIKON 14-24 mm f/2,8 G ED AF-S

*****
(3 recenze)
NIKON 14-24 mm f/2,8 G ED AF-S
Recenze testcentrum

původní cena

48 490,-
 • Profesionální extrémně širokoúhlý objektiv NIKKOR se zoomem 14-24 mm
 • Světelnost f/2,8
 • Antireflexní vrstvy Nano Crystal Coat
43 990,-
Poslední kus
NIKON 50 mm f/1,4 G AF-S

NIKON 50 mm f/1,4 G AF-S

*****
(4 recenze)
NIKON 50 mm f/1,4 G AF-S
Recenze
 • 50 milimetrové ohnisko
 • Světelnost f/1,4
 • Tichý SWM AF motor
12 490,-
NIKON 85 mm f/3,5 G ED VR AF-S DX Micro

NIKON 85 mm f/3,5 G ED VR AF-S DX Micro

*****
(3 recenze)
NIKON 85 mm f/3,5 G ED VR AF-S DX Micro
Recenze
 • Kompaktní a lehký makroobjektiv formátu DX s ohniskovou vzdáleností 85 mm (35 mm...
 • Reprodukční poměr 1:1 nabízí makrosnímky v životní velikosti.
 • Nejkratší zaostřitelná vzdálenost: 0,286 m.
12 990,-
HAMA šňůrka na krytku 5899

HAMA šňůrka na krytku 5899

*****
(7 recenzí)
HAMA šňůrka na krytku 5899

Hama poutko + držák víčka objektivu kamery. Samolepící držáček krytky objektivu, uchycení na očku kamery či fotoaparátu.

120,-
Skladem > 5 ks
FOTOSPEED F4 rychloupínací popruh Fox

FOTOSPEED F4 rychloupínací popruh Fox

FOTOSPEED F4 rychloupínací popruh Fox
 • Fotoaparát drží vždy pevně u těla bez přidržování rukou
 • Inovativní konstrukce připevňovací destičky
 • Bezpečné nošení
TAMRAC Apache 4.2 - fotobrašna

TAMRAC Apache 4.2 - fotobrašna

TAMRAC Apache 4.2 - fotobrašna
 • Kapacita: DSLR fotoaparát s nasazeným objektivem max. délky 11.5 cm, 1-2 přídavné...
 • Vnitřní rozměry [cm] 26 x 18 x 11
 • Vnější rozměry [cm] 29 x 20 x 13
2 590,-
Skladem 2 - 3 ks
LOWEPRO NOVA 170 AW II černá

LOWEPRO NOVA 170 AW II černá

LOWEPRO NOVA 170 AW II černá
 • nízká hmotnost: 0,54 kg
 • pevná konstrukce
 • sofistikované dělení a možnost individuálního uspořádání pomocí odnímatelných přepážek
1 590,-
Skladem 4 - 5 ks
NIKON SB-R1C1 Macro zábleskový kit s SU-800

NIKON SB-R1C1 Macro zábleskový kit s SU-800

*****
(1 recenze)
NIKON SB-R1C1 Macro zábleskový kit s SU-800

Nikon R1C1 = unikátní sada bezdrátově ovládaných blesků pro makrofotografii. Sada obsahuje dva dálkově ovládané blesky SB-R200, upevňované na objektiv a spouštěné...

20 990,-
NIKON SB-R1 Macro zábleskový kit

NIKON SB-R1 Macro zábleskový kit

NIKON SB-R1 Macro zábleskový kit
 • Unikátní sada bezdrátově ovládaných blesků pro makrofotografii
 • Obsahuje dva dálkově ovládané blesky SB-R200, difuzéry pro frontální osvětlení, filtry...
 • Plně automatické TTL řízení zábleskové expozice
14 990,-
NIKON SB-700 Blesk

NIKON SB-700 Blesk

*****
(9 recenzí)
NIKON SB-700 Blesk
 • výkonný blesk disponující inteligentním systémem i-TTL komunikace umožňuje všestranné...
 • vylepšení oproti modelu SB-600: větší rozsah zoomu (24 - 120 mm), inovované obvody...
NIKON SB-500 Blesk

NIKON SB-500 Blesk

NIKON SB-500 Blesk
 • Kompaktní blesk s i-TTL řízením záblesku
 • Směrné číslo 24 (m; ISO 100) při nastavení hlavy blesku na 24 mm (formát FX)
 • Vestavěné LED světlo s intenzitou 100 lx pokrývá široký obrazový úhel objektivu 24 mm
6 490,-
Skladem 2 - 3 ks
VANGUARD ALTA PRO 263AB100 stativ + kulová hlava

VANGUARD ALTA PRO 263AB100 stativ + kulová hlava

*****
(6 recenzí)
VANGUARD ALTA PRO 263AB100 stativ + kulová hlava
 • maximální výška s vytaženým střed. sloupcem: 165 cm
 • transportní výška: 63 cm
 • hmotnost: 2,0 kg
3 990,-
Skladem > 5 ks
MANFROTTO MK190X3-2W stativ s hlavou

MANFROTTO MK190X3-2W stativ s hlavou

MANFROTTO MK190X3-2W stativ s hlavou
 • Nohy Manfrotto MT190X3
 • Dvoucestá hlava MHXPRO-2W
 • Průměr nohou 26, 22 a 19 mm
7 090,-
Skladem 2 - 3 ks
SANDISK SDXC 64GB ULTRA

SANDISK SDXC 64GB ULTRA

*****
(2 recenze)
SANDISK SDXC 64GB ULTRA
 • základní řada karet od Sandisku
 • klasické rozměry SD
 • rychlost čtení až 80 MB/s
460,-
Skladem > 5 ks
SANDISK SDHC 16GB EXTREME

SANDISK SDHC 16GB EXTREME

*****
(8 recenzí)
SANDISK SDHC 16GB EXTREME
 • výkonná řada karet od Sandisku - zvládne 4K video (rychlost třída U3)
 • klasické rozměry SD
 • rychlost čtení až 90 MB/s, zápis až 40 MB/s
210,-
Skladem > 5 ks
SANDISK SDHC 32GB EXTREME

SANDISK SDHC 32GB EXTREME

SANDISK SDHC 32GB EXTREME
Sleva
 • výkonná řada karet od Sandisku - zvládne 4K video (rychlost třída U3)
 • klasické rozměry SD
 • rychlost čtení až 90 MB/s, zápis až 40 MB/s
350,-
Skladem > 5 ks
SANDISK SDHC 32GB EXTREME PRO 95MB/s

SANDISK SDHC 32GB EXTREME PRO 95MB/s

SANDISK SDHC 32GB EXTREME PRO 95MB/s

Nová řada paměťových karet SanDisk Extreme SDHC Pro představuje technologie, které byly dříve dostupné pouze u profesionálních CompactFlash paměťových karet. Kromě...

390,-
Skladem > 5 ks
AVACOM AV-MP nabíjecí plato Nikon EN-EL15

AVACOM AV-MP nabíjecí plato Nikon EN-EL15

AVACOM AV-MP nabíjecí plato Nikon EN-EL15

Nabíjecí plato Avacom pro Nikon EN-EL15 je určené k nabíječkám AVACOM AV-MP.

80,-
Skladem > 5 ks
AVACOM Nikon EN-EL15

AVACOM Nikon EN-EL15

*****
(2 recenze)
AVACOM Nikon EN-EL15

Baterie Avacom Nikon EN-EL15 je vyrobena ze špičkových článků, které jí zaručují dlouhou životnost a vysokou spolehlivost. Dokáže plně nahradit originální typy...

790,-
Skladem > 5 ks
LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL

LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL

LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL
Sleva
 • čisticí médium - suchý karbon, nehrozí zatečení vody do přístroje jako v případě...
 • životnost pera je cca 500 použití
 • velmi jednoduché použití
269,-
Skladem > 5 ks
GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010

GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010

GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010
 • Utěrky na čištění optiky systém suchá-mokrá
 • Vhodné na objektivy, dalekohledy, optické přístroje, mikroskopy atd.
 • Balení obsahuje 1ks utěrku mokrou a 1ks utěrku suchou
20,-
Skladem > 5 ks
ZEISS čisticí set na optiku s balónkem (2390-186)

ZEISS čisticí set na optiku s balónkem (2390-186)

ZEISS čisticí set na optiku s balónkem (2390-186)
 • Kompletní kvalitní čistící sada pro objektivy
1 190,-
Skladem > 5 ks
HOODMAN očnicová mušle HEYEN22R pro Nikon D500/D810/D5

HOODMAN očnicová mušle HEYEN22R pro Nikon D500/D810/D5

HOODMAN očnicová mušle HEYEN22R pro Nikon D500/D810/D5

Očnicová mušle Hoodman H-EYEN22R s pryžovou clonou umožňuje lepší vnímání obrazu v hledáčku i při fotografování v prostředí s výrazným bočním světlem. Očnice je určena...

590,-
Skladem 2 - 3 ks
RODE VideoMic RYCOTE mikrofon

RODE VideoMic RYCOTE mikrofon

*****
(2 recenze)
RODE VideoMic RYCOTE mikrofon

Rode VideoMic je špičkový mikrofon, určený pro použití s širokou škálou různých videokamer.

2 690,-
Skladem 4 - 5 ks
NIKON ME-1 STEREO mikrofon pro P7000/D7000/D300s/D3s/V1

NIKON ME-1 STEREO mikrofon pro P7000/D7000/D300s/D3s/V1

*****
(1 recenze)
NIKON ME-1 STEREO mikrofon pro P7000/D7000/D300s/D3s/V1

Speciální stereofonní mikrofon Nikon ME-1 vytvořený pro rozšíření možností záznamu zvuku u kompatibilních fotoaparátů Nikon. Inteligentní alternativa k vestavěnému...

RODE Stereo Video Mic PRO Rycote

RODE Stereo Video Mic PRO Rycote

*****
(1 recenze)
RODE Stereo Video Mic PRO Rycote

Stereo VideoMic Pro není jen nějakou evolucí Stereo VideoMic nebo stereo verzí VideoMic Pro. SVMP je konstrukčně zcela nový mikrofon a poskytuje díky páru 1/2"...

5 190,-
Skladem 2 - 3 ks
TASCAM TM-2X stereo mikrofon, orientace XY, 125 dB SPL

TASCAM TM-2X stereo mikrofon, orientace XY, 125 dB SPL

*****
(1 recenze)
TASCAM TM-2X stereo mikrofon, orientace XY, 125 dB SPL
 • Směrový stereo kondenzátorový mikrofon v konfiguraci XY
 • Navrženo zvládnout vysoký zvukový tlak až 120 dB SPL
 • Plovoucí nosná konstrukce používají ke snížení hluku vznikajícího při manipulaci
3 290,-
Poslední kus
Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Hodnocení odborníka 95%

Nikon D7500 se dostal do prodeje zhruba v polovině června 2017 a jeho označení napovídá, že by se mělo jednat o nejvýkonnější amatérskou zrcadlovku. Ale není to úplně přesné. D7500 nabízí zajímavější parametry než Nikon D7200, ale ne ve všech ohledech. Proto jsou v současnosti v nabídce oba dva modely a každý je určen pro jiné zákazníky.

 • špičkový obrazový výkon
 • minimální šum na vysokých citlivostech
 • rozsah ISO až 51 200 (po rozšíření až 1 640 000)
 • odolnost proti prachu a stékající vodě
 • výklopný dotykový displej
 • snadné připojení k chytrému telefonu pomocí WiFi a Bluetooth
 • 4K video
 • vhodný na sport a akční focení při špatném světle
 • pouze jeden slot na kartu
 • nemá prstenec pro přenos clony u manuálně ostřených objektivů
 • nebude k dispozici originální bateriový grip

Ukázkové snímky

Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Příslušenství k produktu NIKON D7500 tělo

NIKON 12-24 mm f/4 G IF AF-S DX

NIKON 12-24 mm f/4 G IF AF-S DX

NIKON 12-24 mm f/4 G IF AF-S DX
 • DX objektiv s 2× zoomem 12–24 mm
 • Světelnost f/4
 • Asférické a ED členy
34 990,-
NIKON 14-24 mm f/2,8 G ED AF-S

NIKON 14-24 mm f/2,8 G ED AF-S

*****
(3 recenze)
NIKON 14-24 mm f/2,8 G ED AF-S
Recenze testcentrum

původní cena

48 490,-
 • Profesionální extrémně širokoúhlý objektiv NIKKOR se zoomem 14-24 mm
 • Světelnost f/2,8
 • Antireflexní vrstvy Nano Crystal Coat
43 990,-
Poslední kus
NIKON 50 mm f/1,4 G AF-S

NIKON 50 mm f/1,4 G AF-S

*****
(4 recenze)
NIKON 50 mm f/1,4 G AF-S
Recenze
 • 50 milimetrové ohnisko
 • Světelnost f/1,4
 • Tichý SWM AF motor
12 490,-
NIKON 85 mm f/3,5 G ED VR AF-S DX Micro

NIKON 85 mm f/3,5 G ED VR AF-S DX Micro

*****
(3 recenze)
NIKON 85 mm f/3,5 G ED VR AF-S DX Micro
Recenze
 • Kompaktní a lehký makroobjektiv formátu DX s ohniskovou vzdáleností 85 mm (35 mm...
 • Reprodukční poměr 1:1 nabízí makrosnímky v životní velikosti.
 • Nejkratší zaostřitelná vzdálenost: 0,286 m.
12 990,-
HAMA šňůrka na krytku 5899

HAMA šňůrka na krytku 5899

*****
(7 recenzí)
HAMA šňůrka na krytku 5899

Hama poutko + držák víčka objektivu kamery. Samolepící držáček krytky objektivu, uchycení na očku kamery či fotoaparátu.

120,-
Skladem > 5 ks
FOTOSPEED F4 rychloupínací popruh Fox

FOTOSPEED F4 rychloupínací popruh Fox

FOTOSPEED F4 rychloupínací popruh Fox
 • Fotoaparát drží vždy pevně u těla bez přidržování rukou
 • Inovativní konstrukce připevňovací destičky
 • Bezpečné nošení
TAMRAC Apache 4.2 - fotobrašna

TAMRAC Apache 4.2 - fotobrašna

TAMRAC Apache 4.2 - fotobrašna
 • Kapacita: DSLR fotoaparát s nasazeným objektivem max. délky 11.5 cm, 1-2 přídavné...
 • Vnitřní rozměry [cm] 26 x 18 x 11
 • Vnější rozměry [cm] 29 x 20 x 13
2 590,-
Skladem 2 - 3 ks
LOWEPRO NOVA 170 AW II černá

LOWEPRO NOVA 170 AW II černá

LOWEPRO NOVA 170 AW II černá
 • nízká hmotnost: 0,54 kg
 • pevná konstrukce
 • sofistikované dělení a možnost individuálního uspořádání pomocí odnímatelných přepážek
1 590,-
Skladem 4 - 5 ks
NIKON SB-R1C1 Macro zábleskový kit s SU-800

NIKON SB-R1C1 Macro zábleskový kit s SU-800

*****
(1 recenze)
NIKON SB-R1C1 Macro zábleskový kit s SU-800

Nikon R1C1 = unikátní sada bezdrátově ovládaných blesků pro makrofotografii. Sada obsahuje dva dálkově ovládané blesky SB-R200, upevňované na objektiv a spouštěné...

20 990,-
NIKON SB-R1 Macro zábleskový kit

NIKON SB-R1 Macro zábleskový kit

NIKON SB-R1 Macro zábleskový kit
 • Unikátní sada bezdrátově ovládaných blesků pro makrofotografii
 • Obsahuje dva dálkově ovládané blesky SB-R200, difuzéry pro frontální osvětlení, filtry...
 • Plně automatické TTL řízení zábleskové expozice
14 990,-
NIKON SB-700 Blesk

NIKON SB-700 Blesk

*****
(9 recenzí)
NIKON SB-700 Blesk
 • výkonný blesk disponující inteligentním systémem i-TTL komunikace umožňuje všestranné...
 • vylepšení oproti modelu SB-600: větší rozsah zoomu (24 - 120 mm), inovované obvody...
NIKON SB-500 Blesk

NIKON SB-500 Blesk

NIKON SB-500 Blesk
 • Kompaktní blesk s i-TTL řízením záblesku
 • Směrné číslo 24 (m; ISO 100) při nastavení hlavy blesku na 24 mm (formát FX)
 • Vestavěné LED světlo s intenzitou 100 lx pokrývá široký obrazový úhel objektivu 24 mm
6 490,-
Skladem 2 - 3 ks
VANGUARD ALTA PRO 263AB100 stativ + kulová hlava

VANGUARD ALTA PRO 263AB100 stativ + kulová hlava

*****
(6 recenzí)
VANGUARD ALTA PRO 263AB100 stativ + kulová hlava
 • maximální výška s vytaženým střed. sloupcem: 165 cm
 • transportní výška: 63 cm
 • hmotnost: 2,0 kg
3 990,-
Skladem > 5 ks
MANFROTTO MK190X3-2W stativ s hlavou

MANFROTTO MK190X3-2W stativ s hlavou

MANFROTTO MK190X3-2W stativ s hlavou
 • Nohy Manfrotto MT190X3
 • Dvoucestá hlava MHXPRO-2W
 • Průměr nohou 26, 22 a 19 mm
7 090,-
Skladem 2 - 3 ks
SANDISK SDXC 64GB ULTRA

SANDISK SDXC 64GB ULTRA

*****
(2 recenze)
SANDISK SDXC 64GB ULTRA
 • základní řada karet od Sandisku
 • klasické rozměry SD
 • rychlost čtení až 80 MB/s
460,-
Skladem > 5 ks
SANDISK SDHC 16GB EXTREME

SANDISK SDHC 16GB EXTREME

*****
(8 recenzí)
SANDISK SDHC 16GB EXTREME
 • výkonná řada karet od Sandisku - zvládne 4K video (rychlost třída U3)
 • klasické rozměry SD
 • rychlost čtení až 90 MB/s, zápis až 40 MB/s
210,-
Skladem > 5 ks
SANDISK SDHC 32GB EXTREME

SANDISK SDHC 32GB EXTREME

SANDISK SDHC 32GB EXTREME
Sleva
 • výkonná řada karet od Sandisku - zvládne 4K video (rychlost třída U3)
 • klasické rozměry SD
 • rychlost čtení až 90 MB/s, zápis až 40 MB/s
350,-
Skladem > 5 ks
SANDISK SDHC 32GB EXTREME PRO 95MB/s

SANDISK SDHC 32GB EXTREME PRO 95MB/s

SANDISK SDHC 32GB EXTREME PRO 95MB/s

Nová řada paměťových karet SanDisk Extreme SDHC Pro představuje technologie, které byly dříve dostupné pouze u profesionálních CompactFlash paměťových karet. Kromě...

390,-
Skladem > 5 ks
AVACOM AV-MP nabíjecí plato Nikon EN-EL15

AVACOM AV-MP nabíjecí plato Nikon EN-EL15

AVACOM AV-MP nabíjecí plato Nikon EN-EL15

Nabíjecí plato Avacom pro Nikon EN-EL15 je určené k nabíječkám AVACOM AV-MP.

80,-
Skladem > 5 ks
AVACOM Nikon EN-EL15

AVACOM Nikon EN-EL15

*****
(2 recenze)
AVACOM Nikon EN-EL15

Baterie Avacom Nikon EN-EL15 je vyrobena ze špičkových článků, které jí zaručují dlouhou životnost a vysokou spolehlivost. Dokáže plně nahradit originální typy...

790,-
Skladem > 5 ks
LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL

LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL

LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL
Sleva
 • čisticí médium - suchý karbon, nehrozí zatečení vody do přístroje jako v případě...
 • životnost pera je cca 500 použití
 • velmi jednoduché použití
269,-
Skladem > 5 ks
GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010

GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010

GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010
 • Utěrky na čištění optiky systém suchá-mokrá
 • Vhodné na objektivy, dalekohledy, optické přístroje, mikroskopy atd.
 • Balení obsahuje 1ks utěrku mokrou a 1ks utěrku suchou
20,-
Skladem > 5 ks
ZEISS čisticí set na optiku s balónkem (2390-186)

ZEISS čisticí set na optiku s balónkem (2390-186)

ZEISS čisticí set na optiku s balónkem (2390-186)
 • Kompletní kvalitní čistící sada pro objektivy
1 190,-
Skladem > 5 ks
HOODMAN očnicová mušle HEYEN22R pro Nikon D500/D810/D5

HOODMAN očnicová mušle HEYEN22R pro Nikon D500/D810/D5

HOODMAN očnicová mušle HEYEN22R pro Nikon D500/D810/D5

Očnicová mušle Hoodman H-EYEN22R s pryžovou clonou umožňuje lepší vnímání obrazu v hledáčku i při fotografování v prostředí s výrazným bočním světlem. Očnice je určena...

590,-
Skladem 2 - 3 ks
RODE VideoMic RYCOTE mikrofon

RODE VideoMic RYCOTE mikrofon

*****
(2 recenze)
RODE VideoMic RYCOTE mikrofon

Rode VideoMic je špičkový mikrofon, určený pro použití s širokou škálou různých videokamer.

2 690,-
Skladem 4 - 5 ks
NIKON ME-1 STEREO mikrofon pro P7000/D7000/D300s/D3s/V1

NIKON ME-1 STEREO mikrofon pro P7000/D7000/D300s/D3s/V1

*****
(1 recenze)
NIKON ME-1 STEREO mikrofon pro P7000/D7000/D300s/D3s/V1

Speciální stereofonní mikrofon Nikon ME-1 vytvořený pro rozšíření možností záznamu zvuku u kompatibilních fotoaparátů Nikon. Inteligentní alternativa k vestavěnému...

RODE Stereo Video Mic PRO Rycote

RODE Stereo Video Mic PRO Rycote

*****
(1 recenze)
RODE Stereo Video Mic PRO Rycote

Stereo VideoMic Pro není jen nějakou evolucí Stereo VideoMic nebo stereo verzí VideoMic Pro. SVMP je konstrukčně zcela nový mikrofon a poskytuje díky páru 1/2"...

5 190,-
Skladem 2 - 3 ks
TASCAM TM-2X stereo mikrofon, orientace XY, 125 dB SPL

TASCAM TM-2X stereo mikrofon, orientace XY, 125 dB SPL

*****
(1 recenze)
TASCAM TM-2X stereo mikrofon, orientace XY, 125 dB SPL
 • Směrový stereo kondenzátorový mikrofon v konfiguraci XY
 • Navrženo zvládnout vysoký zvukový tlak až 120 dB SPL
 • Plovoucí nosná konstrukce používají ke snížení hluku vznikajícího při manipulaci
3 290,-
Poslední kus
Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Alternativy k produktu

Poradna k produktu

NIKON D7500 tělo

Přidat příspěvek
 • Roman Petr
  Odpovědět

  Dotaz

  Roman Petr před 29 dny
  Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, jaký typ kabelové či bezkabelové spouště lze použít na Nikon D7500. Děkuji. Roman.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Dotaz

   Jakub Valdivia před 29 dny

   Dobrý den,

   můžeme nabídnout kabelovou: https://www.fotoskoda.cz/pixel-spoust-kabelova-rc201mcdc2-pro-nikon-d3100d5100d90d7000/ , či bezdrátovou s časosběrem: https://www.fotoskoda.cz/pixel-spoust-radiova-s-casosberem-tw-283-dc2-pro-nikon/ . 

 • Pavel Lankaš
  Odpovědět

  KOMPATIBILITA

  Pavel Lankaš před 1 měsícem
  Dobrý den. Dají se k D7500 použít objektivy: EX Sigma 10-20mm 1:3,5 DC HSM a Nikon DX AF-S Nikor 1:3,5-5,6 G2 ED? A jestli se dá použít externí blesk Speedlite Di622 zoom 24-105mm?
  Děkuji za odpověď.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:KOMPATIBILITA

   Jakub Valdivia před 1 měsícem

   Dobrý den,

   objektivy jsou s fotoaparátem Nikon D7500 kompatibilní. Pokud je blesk určen pro značku Nikon, bude fungovat také. 

 • Miloslav Janovský
  Odpovědět

  Kompatibilita

  Miloslav Janovský 15.02.2022 16:08:19
  Dobrý den, je D7500 kompatibilní s objektivy Sigma 17-70mm f/2,8-4,0
  a Tamron SP 70-300mm f/4,0-5,6 ?
  Díky
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Kompatibilita

   Jakub Valdivia 15.02.2022 16:22:53

   Dobrý den,

   uvedené objektivy jsou kompatibilní s fotoaparátem Nikon D7500. 

 • Peter B.
  Odpovědět

  Kompatibilita

  Peter B. 30.11.2021 23:03:43
  Dobrý den, dokáže toto tělo samostatně ovládat blesk Metz 15 MS-1? Děkuji.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Kompatibilita

   Jakub Valdivia 01.12.2021 10:33:22

   Dobrý den,

   fotoaparát Nikon D7500 umí pracovat s bleskem Metz 15 MS-1. 

 • Miroslav E.
  Odpovědět

  Vykup

  Miroslav E. 16.10.2021 12:37:08
  Dobry den chci dat na protiucet nikon d3400 a koupit nikon d7500.muzete mi poradit kam se obratit dekuji
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Vykup

   Jakub Valdivia 18.10.2021 10:51:29

   Dobrý den,

   prosím obraťte se na našeho kolegu z oddělení výkupu: vykup@fotoskoda.cz. 

 • Martin F.
  Odpovědět

  Nikon D7500 nebo Z50

  Martin F. 16.05.2021 01:44:52
  Dobrý den, rozhoduji se nahradit starší digitální zrcadlovku D3100 a rozhoduji se mezi výše zmíněnými fotoaparáty. Ponechal jsem si objektiv Nikon 18-105 F3,5-5,6. U D7500 se mi líbí expoziční čas 1/800, u Z50 mě znervózňuje nízká světelnost setovych objektivů a nízká výdrž baterie. Fotím převážně děti v pohybu a přírodu a samozřejmě vše na dovolené, občas video. Více než polovinu se snímků fotografuji na režim priorita clony nebo manuální. Teď se nějak nemohu rozhodnout jestli tělo D7500 nebo Z50 s redukcí nebo Z50 se setovým objektivem. S dvěma setovými objektivy nebo 1+redukce už si dovolit nemohu. A který fotoaparát je teoreticky odolnější. A jak je to opravdu s zanesením senzoru prachem u Z50, často slyším, že je potřeba celkem často čistit.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Nikon D7500 nebo Z50

   Jakub Valdivia 17.05.2021 08:54:56

   Dobrý den,

   model Nikon D7500 nabídne utěsnění vůči nepřiznivým vlivům a je odolnější i mechanicky v porovnání s modelem Z50. Zase je větší a těžší, byť s lepší výdrží baterie.Nikon Z50 má výhodu v menších rozměrech a lepším ostření i natáčení. Snímač u bezzrcadlovek je více exponován a může se snáze znečistit. Pokud máte více objektivů na zrcadlovku Nikon, tak určitě pro začítek doporučím model Z50 s redukcí, ať využijete objektivy Nikon bez omezení. 

 • Miroslav M.
  Odpovědět

  Dotaz na kompatibilitu objektivů Nikkor 16-85 mm AF-S 3,5-5,6 ED DX VR a objektivu Nikon 18-200 mm f/3,5-5,6 G AF-S DX NIKKOR ED VR II

  Miroslav M. 20.02.2021 22:12:17
  Dobrý den, jsou výše uvedené objektivy kompatibilní s tělem Nikon D7500. Pokud ne, jsou zcela nekompatibilní, nebo jsou tam jen určitá omezení. Děkuji.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Dotaz na kompatibilitu objektivů Nikkor 16-85 mm AF-S 3,5-5,6 ED DX VR a objektivu Nikon 18-200 mm f/3,5-5,6 G AF-S DX NIKKOR ED VR II

   Jakub Valdivia 21.02.2021 09:12:23

   Dobrý den,

   uvedené objektivy jsou plně kompatibilní s fotoaparátem Nikon D7500. 

 • Nika B.
  Odpovědět

  Clona

  Nika B. 19.01.2021 22:29:21
  Co to pro mě jako uživatele znamená, že nemá prstenec pro přenos clony u manuálně ostřených objektivů? Prosím o vysvětlení pro člověka, který ještě zrcadlovku neměl. Bude mě to nějak omezovat? Chci si fotoaparát pořídit se setovým objektivem, ale časem budu chtít i další objektivy, třeba Nikon vyráběné v posledních 10letech. A objektivy se dají, myslím, přepínat na manuální ostření, což mám v plánu využívat také. Děkuji
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Clona

   Jakub Valdivia 20.01.2021 10:45:25

   Dobrý den, 

   existují starší objektivy Nikon s označením "D" , kde je historicky clonový kroužek pro změnu clony. U nových fotoaparátů je na těchto objektivech clonový kroužek zaaretován na maximální hodnotě a clona se ovládá z těla fotoaparátu. Žádné omezení to v praxi pro Vás neznamená. 

 • Roman Š.
  Odpovědět

  D 7500

  Roman Š. 03.01.2021 16:54:54
  Dobry den, jsem nadseny amater fotograf. Fotim vse od prirody, architekturu, oslavy po sport. Je Nikon 7500 pro mne dobra volba? A pokud ano, ktere objektivy bych si mel poridit. Dekuji za odpoved.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:D 7500

   Jakub Valdivia 04.01.2021 09:23:20

   Dobrý den,

   model Nikon D7500 je vynikající volbou pro náročnější uživatele a dokáže splnit všechny Vyše požadavky. Pro začátek je vhodná kombinace s objektivem 18-140 mm: https://www.fotoskoda.cz/nikon-d7500-18-140-mm-vr/ . 

 • Petr D.
  Odpovědět

  WiFi a D7500

  Petr D. 02.10.2020 16:55:56
  Dobrý den, dá se propojit D7500 a počítač se systémem Windows X ? Měl jsem D7200 tam to šlo. Tady se mi to nedaří. Dík za odpověď.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:WiFi a D7500

   Jakub Valdivia 04.10.2020 19:25:40

   Dobrý den,

   fotoaparát je kompatibilní se systémem Windows 10. Doporučujeme aktualizovat firmware fotoaparátu. 

 • Tomáš
  Odpovědět

  D500 nebo D7500

  Tomáš 19.08.2020 13:54:06
  Dobrý den, nemohu se rozhodnou mezi tímto fotoaparátem tj. Nikon 7500 a D500, jednalo by se především o fotografování krajiny a zvířat.
  Děkuji Tomáš
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:D500 nebo D7500

   Jakub Valdivia 19.08.2020 15:18:10

   Dobrý den,

   model D500 nabídne větší hledáček, rychlejší sériové snímání a odolnější konstrukci těla s vylepšenou ergonomii prefesionálního těla s DX snímačem. Pro náročnějšího uživatele je to jasná volba a pro méně náročného uživatele je tu právě model D7500. 

 • Jarda
  Odpovědět

  Bluetooth

  Jarda 13.07.2020 20:39:57
  Dobrý den nejde mi zapnout bluetooth, kde by mohl bát problém mimo klávesnice a židlí? :-)
  Děkuji Jarda
 • Jarda
  Odpovědět

  Bluetooth

  Jarda 13.07.2020 20:39:14
  Dobrý den nejde mi zapnout bluetooth, kde by mohl bát problém mimo klávesnice a židlí? :-)
  Děkuji Jarda
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Bluetooth

   Jakub Valdivia 14.07.2020 10:43:36

   Dobrý den,

   není ve fotoaparátu zapnutý režim "letadlo"? 

   • Jarda
    Odpovědět

    Letadlo

    Jarda 19.07.2020 11:34:10
    Není, jen mi to hlásí, že při stávajícím nastavení není možné zapnout. baterie jsou nabité :-(
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:Letadlo

     Jakub Valdivia 27.07.2020 09:52:10

     Dobrý den,

     už jste předtím zkoušel spárovat telefon s fotoaparátem? Pokud ano, vymažte prosím z chytrého zařízení fotoaparát a znovu jej zkuste propojit. Když se totiž nepovede dodržet správný postup, poté je bluetooth vypnutý. Posílám návod k propojení: https://nikonblog.cz/snapbridge-bez-problemu-jak-sparovat-fotoaparat-s-chytrym-zarizenim/ . 

 • milan
  Odpovědět

  D7500 , zaostřovací políčko

  milan 09.07.2020 10:34:08
  Dobrý den, mám spolu s D7500 ještě D5500, u které, pokud někam "odcestuji" v Live View s zaostřovacím políčkem a potřebuji ho rychle vycentrovat, stačí mi stisknout OK na joysticku a jsem uprostřed. U D7500 to nefunguje a musím vždycky pracně políčko joystickem "odkrokovat" a strefovat se na střed. Je to mnohdy hodně otravné. Mám něco jen špatně nastavené? U D5500 to bylo, domnívám se defaultně.
  Děkuji za trpělivost,
  milan
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:D7500 , zaostřovací políčko

   Jakub Valdivia 10.07.2020 10:32:07

   Dobrý den,

   v menu uživatelských funkcí je položka "f2" tlačítko OK, kde se dá nastavit v živém náhledu reset. 

 • Eduard M.
  Odpovědět

  Náhrada za dodávaný objektiv

  Eduard M. 25.03.2020 23:44:26
  Dobrý den, vlastním D7500 s objektivem 18-140. Prosím o doporučení kvalitnější náhrady zhruba k ohnisku do 200-250 mm (DX). Hlavně, aby tak výrazně nevinětoval jako uvedený téměř v celém rozsahu. V nastavení se to opravdu nedá potlačit. Hledám spíš univerzálnější cestovatelský typ objektivu. Předem děkuji.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Náhrada za dodávaný objektiv

   Jakub Valdivia 28.03.2020 21:38:01
   Dobrý den, jediná možnost je Nikon 18-300 mm: https://www.fotoskoda.cz/nikon-18-300-mm-f-3-5-6-3-g-af-s-ed-vr/ , V dané kategorii univerzálních zoomu pro DX snímač nic lepšího bohužel nebude.
 • Martin Č.
  Odpovědět

  objektiv

  Martin Č. 29.01.2020 20:55:40
  Dobrý den, mám od vás set s objektivem 18-105. Potřeboval bych doporučit větší objektiv vhodný pro focení sportu, konkrétně hokeje. děkuji
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:objektiv

   Jakub Valdivia 29.01.2020 21:00:31
   Dobrý den, pro fotografování hokeje za špatných světelných podmínek bude vhodnější teleobjektiv s lepší světelností. Mohu doporučit variantu se světelností f/4: https://www.fotoskoda.cz/tamron-70-210-mm-f-4-di-vc-usd-pro-nikon/ , případně f/2.8: https://www.fotoskoda.cz/tamron-70-200-mm-f-2-8-sp-di-vc-usd-g2-pro-nikon/ .
 • Robert K.
  Odpovědět

  Nikon D7500 vs EOS80D

  Robert K. 21.01.2020 10:35:52
  Dobrý den, zvažuji koupi fotoaparátu především na focení přírody (krajina, hory, zvířata). V velmi malé míře sport. Který z výše uvedených fotoaparátů by jste mi doporučil? Nebo by jste mi doporučil jiný v podobné cenové relaci? Děkuji za odpověď.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Nikon D7500 vs EOS80D

   Jakub Valdivia 21.01.2020 10:52:29
   Dobrý den, přiklonil bych se více k modelu Nikon D7500. Díky tomu že se jedná o novější model, tak nabídne lepší obrazovou kvalitu a mírně rychlejší autofocus. Canon 80D by měl význam v momentě když budete často natáčet video, protože díky Dual Pixel AF umí rychleji ostřit při živém náhledu.
 • Martin S.
  Odpovědět

  Uživatelské nastavení zaostřování

  Martin S. 25.11.2019 16:32:50
  Dobrý den,
  je možné u Nikonu D7500 ci D7200 uživatelsky nastavit zaostřování "na palec" na tlačítko (AE-L, AF-L)
  Nikde to nemohu dohledat.
  Díky
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Uživatelské nastavení zaostřování

   Jakub Valdivia 25.11.2019 16:36:51
   Dobrý den, v menu uživatelských funkcí lze u položky "AE-L/AF-L tlačítko" změnit funkci na AF-ON.
 • Martin H.
  Odpovědět

  Objektiv

  Martin H. 01.10.2019 20:45:09
  Předem Vás zdravím, po důkladném zvažování jsem se rozhodl koupit pro své potřeby D7500, jenom nevím, které sklo..Nikkor 18-105 nebo 18-140. Určitě si budu dokupovat penou 35 na portréty, ale fotím rybářské závody (hlavně děti), trochu od všeho kousek a také na nějaké video. Taky bych rád do začátku trochu universálnější sklo. Děkuji za odpověď. Martin.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Objektiv

   Jakub Valdivia 03.10.2019 21:34:31
   Dobrý den, v tomto případě doporučím objektiv Nikon 18-140 mm, zejména kvůli větší univezálnosti a mírně rychlejšímu ostření.
 • Aleš K.
  Odpovědět

  Dotaz

  Aleš K. 21.06.2019 01:05:07
  nemá prstenec pro přenos clony u manuálně ostřených objektivů
  Co to přesně znamená je s ním kompatibilní objektiv Nikon 50mm f/1,8 AF-S NIKKOR G bez jakéhokoliv omezení ?
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Dotaz

   Jakub Valdivia 21.06.2019 13:34:34
   Dobrý den, toto omezení se týká pouze velmi starých objektivů z dob analogové fotografie a objektiv Nikon 50/1,8 bude plně kompatibilní.
 • Jaromír N.
  Odpovědět

  Baterie

  Jaromír N. 22.05.2019 15:14:53
  Dobrý den
  funguje v D7500 bez problémů stará baterie EN-EL15 z D7200.
  Díky
  Jaromír Novák
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Baterie

   Jakub Valdivia 23.05.2019 10:10:52
   Dobrý den, baterie z Nikonu D7200 je kompatibilní i s modelem Nikon D7500.
   • Jaromír N.
    Odpovědět

    Baterie

    Jaromír N. 23.05.2019 14:07:54
    Díky
    JN
 • Jaroslav M.
  Odpovědět

  Foto batoh

  Jaroslav M. 22.05.2019 12:56:12
  Dobrý den. Mám D7500, Nikon 16-80, Nikon 70-200/2,8, Nikon 108/2,8 a SB 5000. Jaký by jste mi doporučili fotobatoh na lehký trek? Nejlépe dvoukomorový. Děkuji za Vaší odpověď Jarda
  • Poradce Brašny
   Odpovědět

   RE:Foto batoh

   Poradce Brašny 23.05.2019 11:11:58
   Dobrý den, na vaši výbavu doporučuji tyto batohy https://www.fotoskoda.cz/tamrac-corona-26-fotobatoh/ https://www.fotoskoda.cz/lowepro-powder-bp-500-aw-modry/ https://www.fotoskoda.cz/vanguard-alta-rise-48-fotobatoh/
 • Ruda
  Odpovědět

  Foto hlava

  Ruda 01.05.2019 15:13:32
  Prosím o doporučení pro Nikon D7500, stativovou hlavu se stativem pro ideální na pěší přesun, (váva, rozměry, pevnost...). Doma mám stativ Manfrotto 055 na kterém bych také tuto hlavu použít. Nebráním se i nabídkám k odkoupení.
  Má investice asi 2000 kč.
  Děkuji Ruda
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Foto hlava

   Jakub Valdivia 03.05.2019 16:41:58
   Dobrý den, pro fotoaparát Nikon D7500 bych doporučil tuto stativovou hlavu: https://www.fotoskoda.cz/manfrotto-mh494-bh/ .
 • Jaroslava M.
  Odpovědět

  výběr objektivu

  Jaroslava M. 24.04.2019 16:43:03
  Dobrý den, jaký objektiv by byl nejlepší k nikonu D7500 - v nabídce jsou
  18-105 AF-S DX EC VR
  18-140 AF-S DX EC VR
  18-200 AF-S DX EC VRII
  nebo byste doporučil něco jiného. Jsem amatér, fotím hlavně krajiny, architekturu, snažím se o manuální nastavení. Díky za pomoc
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:výběr objektivu

   Jakub Valdivia 24.04.2019 16:47:43
   Dobrý den, nejlepší setový objektiv k Nikon D7500 bude Nikon 16-80 mm: https://www.fotoskoda.cz/nikon-d7500-16-80-mm-ed-vr/ . Na druhém místě bych zvolil objektiv 18-140 mm, když budeme porovnávat obrazovou kvalitu a rychlost ostření.
 • Libor M.
  Odpovědět

  Nikon D7500

  Libor M. 13.04.2019 12:27:11
  Dobrý den,
  používám zrcadlovku Nikon D300s se "základním" objektivem 16-85 mm a uvažuji o koupi D7500. Počet bodů u 7500 je přibližně dvojnásobný proti 300s a v souvislosti s tím by mne zajímalo, jaký by byl rozdíl na výstupu u 7500 při použití starého objektivu 16-85mm ve srovnání například s objektivem 18-140mm. Děkuji.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Nikon D7500

   Jakub Valdivia 19.04.2019 14:41:27
   Dobrý den, v případě porovnání rychlosti a přesnosti automatického zaostřování na tom bude podstatně lépe model Nikon D7500 s objektivem 18-140mm.
 • Libor Z.
  Odpovědět

  Nikon D7500

  Libor Z. 27.02.2019 10:34:18
  Dobrý den. Prosím o radu. Učím se aplikovat různé nastavení těla Nikon D7500 a mám dotaz k nastavení režimů zaostřovacích polí. Pokud zvolím menší počet bodů, např. 1, 4, 9 (S, d9, Gr P), zobrazují se mi v pravé části zaostřovacího rámečku. V návodu jsou znázorněné ve středu. Je to v pořádku, nebo mám něco špatně nastavené např. v menu. Předem děkuji za odpověď.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Nikon D7500

   Jakub Valdivia 27.02.2019 11:50:58
   Dobrý den, ostřící body lze posunovat osmisměrným joystickem napravo od LCD displaye do různých směrů. Páčka okolo joysticku musí být nastavená na tečku a ne na pozici "L", což je zámek přepínání ostřících bodů.
 • Zdeněk Č.
  Odpovědět

  NIKON D7500

  Zdeněk Č. 13.02.2019 08:53:40
  Už více než půl roku používám k naprosté spokojenosti tento fotoaparát pro fotografování. Rád bych ale dále pokročil v oblasti videa, kde mám za sebou pouze první kroky. Proto se na Vás obracím s prosbou o radu, jakou byste mi doporučili pro tento fotoaparát použít hledáčkovou lupu. Mám na čtení +2,5 diopt. Děkuji
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:NIKON D7500

   Jakub Valdivia 13.02.2019 14:41:06
   Dobrý den, pro zmíněné účely mohu doporučit tuto hledáčkovou lupu: https://www.fotoskoda.cz/kamerar-qv-1-lupa-k-displeji-2-5x-3-2-lcd-s-montazi/ .
 • Libor Z.
  Odpovědět

  Objektivy pro NIKON D7500

  Libor Z. 13.01.2019 20:45:04
  Dobrý den, zvažuji koupi Nikon D7500. Bude možné k tomuto tělu použít objektivy AF Nikkor 28-70 a AF Nikkor 70-300? Předem děkuji za odpověď .
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Objektivy pro NIKON D7500

   Jakub Valdivia 14.01.2019 12:24:06
   Dobrý den, oba objektivy jsou s fotoaparátem Nikon D7500 plně kompatibilní.
 • Petr B.
  Odpovědět

  Výběr fotoaparátu

  Petr B. 15.12.2018 09:19:25
  Dobrý den. Jsem také v bludném kruhu při výběru nového fotoaparátu, jak více lidí tady a potřeboval bych převážení těch pomyslných misek vah od některého odborníka. V současné době mám Nikon D200, což už je dost veterán, i když mi stále dobře slouží, ale doba pokročila a omezují mě některé jeho limity. Nemám jednotné zaměření, ale fotím krajinu, makro, sport, portréty, svatby, rodinné fotografie, dokument a koncerty. Používám objektivy Nikon 18 - 200 mm, f3,5-5,6, Sigma 150 mm, f2,8, Sigma 70 - 200 mm, f2,8, Sigma 10 - 20 mm, f4, Sigma 50 mm, f1,4. Uvažuji o Nikonu D7500, což myslím, že bude pro mě velký skok, s ohledem na pokročilejší technologie. Potřebuji dobré a rychlé ostření a dobrou kvalitu při špatných světelných podmínkách. U toho fotoaparátu bych měl plnou využitelnost stávajících objektivů. myslíte, že je to pro mě dobrá volba, nebo už bych měl přeskočit až na plnoformát v podobě Nikona D750? Nevím jestli pro moje focení není vhodnější to prodloužení ohniskové vzdálenosti, z důvodu menšího čipu a nezanedbatelný fakt, že bych mohl využít všechny stávající objektivy. Je Nikon D750 o tolik lepší (i se starším procesorem), aby to stálo i za tento větší přechod a nutnost dokupit i objektiv? Nemohu si moc finančně vyskakovat. Nebo byste mi doporučili uplně jinou variantu? Děkuji. Petr
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Výběr fotoaparátu

   Jakub Valdivia 15.12.2018 10:37:56
   Dobrý den, ve vašem případě bych volil pragmatické řešení. Fotoaparát Nikon D750 je vynikající volbou, ale větší snímač klade větší nároky na kvalitu objektivů a nemá v takovém případě smysl šetřit. Pokud by rozpočet nebyl omezený, tak vám jej s adekvátními objektivy velmi rád doporučím. Zvolte Nikon D7500 a budete velmi spokojený i se stávajícími objektivy. Pomalu do budoucna můžete DX objektivy začít měnit, aby byly kompatibilní i s FX snímačem.
 • Jaromír
  Odpovědět

  bateriový grip alternativy?

  Jaromír 29.11.2018 14:44:01
  Dobrý den. Bohužel se nepočítá s originálním bateriovým gripem, jak píšete. Našel jsem však spousty nabídek na "alternativní" - jsou od 600,-Kč z čínských webů, kde není nikdy jistota funkčnosti po další americké či jiné weby z okolí ČR. Existuje však nějaký bateriový grip, který prodává česká firma? Osvědčený a s jistotou funkčnosti, záruky...? Foťák je menší než původní D80 a zvláště v pravé straně pro větší ruku až nepříjemný. Chci tedy hlavně zvětšit objem foťáku.
  Děkuji za pomoc.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:bateriový grip alternativy?

   Jakub Valdivia 30.11.2018 08:48:47
   Dobrý den, bohužel jsme zatím neobjevili spolehlivou alternativu chybějícího bateriového gripu.
 • Michal
  Odpovědět

  Samyang 8mm f/3,5 Nikon AE

  Michal 27.11.2018 16:47:33
  Dobrý den, uvažuji o výměně současného těla za tento model, a chci se zeptat, bude mi na D7500 fungovat přenost clony na rybím oku Samyang 8mm f/3,5 CSII pro Nikon AE? Předem děkuji za odpověď.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Samyang 8mm f/3,5 Nikon AE

   Jakub Valdivia 28.11.2018 15:32:12
   Dobrý den, přenos clony do fotoaparátu Nikon D7500 objektiv umí.
 • Tomáš
  Odpovědět

  Objektivy pro D7500

  Tomáš 12.11.2018 08:15:27
  Dobrý den, zvažujeme koupi D7500. Bude možné k tomuto fotoaparátu použít objektivy AF-S Nikor 15-55 a EX Sigma 105 F2,8 DG Macro? Za odpověĎ předem děkuji.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Objektivy pro D7500

   Jakub Valdivia 13.11.2018 12:19:04
   Dobrý den, oba uvedené objektivy jsou s fotoaparátem Nikon D7500 plně kompatibilní.
 • Jiří P.
  Odpovědět

  bateriový grip

  Jiří P. 10.11.2018 21:59:59
  Dobrý den, na D7500 nebude dodáván žádný bateriový grip, nebo nebude dodáván originální BG?
  Děkuji
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:bateriový grip

   Jakub Valdivia 15.11.2018 10:44:20
   Dobrý den, firma Nikon pro model D7500 nevyrábí bateriový grip.
 • Jiří K.
  Odpovědět

  dotaz

  Jiří K. 28.10.2018 15:52:59
  Vážení přátelé,rád bych vyměnil svůj Nikon 3100 z a NikonD 7500.Zůstala by mi možnost používat své dosavadní objektivy na novém těle?Jedná se o objektivy Nikkor AF-S 18-55 1.4-5.6G,Nikkor 55-200 1.4-5.6G ED,Nikkor DX AF-S 35 mm 1-1.8 G,Nikkor AF 50mm 1-1,8 D a Tamron AF 70-300 mm Tele-macro (1-2).Děkuji za odpověď.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:dotaz

   Jakub Valdivia 29.10.2018 12:44:37
   Dobrý den, všechny objektivy budou s fotoaparátem Nikon D7500 plně kompatibilní.
 • Helena
  Odpovědět

  Nikon D7500 nebo D750

  Helena 27.10.2018 14:12:24
  Dobrý den, jsem už rozhodnutá vyměnit svůj 8 let starý D90 a váhám mezi D7500 a nebo FX D750. Fotím převážně sport, pohyb, často za horších světelných podmínek. Co mi doporučíte? Vlastním objektivy Nikon 18-105 f3,5-5,6, Nikon 80-200 f2,8 a Nikon 50/f1,8. Jsou kompatifilní s oběma přístroji? Děkuji za radu.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Nikon D7500 nebo D750

   Jakub Valdivia 29.10.2018 13:35:31
   Dobrý den, v případě pořízení fotoaparátu Nikon D750 by se musel vyměnit základní objektiv Nikon 18-105 mm. Ten je určený pro menší "DX" snímač. S Nikonem D7500 budou kompatibilní všechny vaše objektivy. Na špatné světelné podmínky bude lepší full frame přístroj Nikon D750. Autofocus mají oba modely velmi podobný. Je rychlý a spolehlivý. Pro vaše účely je plně vyhovující.
 • rudolf D.
  Odpovědět

  Nikon 50

  rudolf D. 18.08.2018 18:03:23
  Dobrý den, odešly mi "krytky" na tělo fotoaparátu Nikon 50, např. dívám-li se zpředu, krytky na připojení NIKON 50 k PC, lze tyto věci zakoupit v Praze či v Olomouci a kde. Děkuji.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Nikon 50

   Jakub Valdivia 19.08.2018 11:36:52
   Dobrý den, tyto krytky nejsou samostatně v prodeji, jedná se o servisní díl. Obraťte se prosím na autorizovaný servis Nikon pro více informací: https://www.nikon.cz/cs_CZ/footers/contact_us.page .
 • Martin
  Odpovědět

  základní objektiv k D7500

  Martin 12.08.2018 22:54:43
  Dobrý den, rád bych si pořídil Nikon D7500 a jako základní objektiv bych rád používal současný Nikkor 18-105, který mám u dosluhujícího Nikonu D90. Bude tento objektiv k D7500 dostačující, resp. lajcky řečeno - bude výstup z D7500 oproti D90 se stejným objektivem (Nikkor 18-105) "viditelný"? Děkuji za odpověď.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:základní objektiv k D7500

   Jakub Valdivia 13.08.2018 11:19:39
   Dobrý den, přechod z modelu Nikon D90 bude znatelný. Získáte více detailů a lepší kresbu díky novějšímu snímači fotoaparátu.
 • Ruda M.
  Odpovědět

  Doporučení, rada, sklo

  Ruda M. 27.07.2018 09:35:15
  Rád bych se dozvěděl něco touto cestou o možnosti jak se hodí na Nikon D7500 a to o tento objektiv, Tamron SP 35mm f/1,8 Di VC USD pro Nikon. Dá se a je vhodné fotit tímto “sklem” tento žánr, Macro, Koncerty, Portréty, Produkty, Reportáže, Sport?
  Rád bych taky obdržel Vaši nabídku mezikroužků pro tento účel.
  Děkuji Moc Macho
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Doporučení, rada, sklo

   Jakub Valdivia 27.07.2018 11:35:00
   Dobrý den, tento objektiv je univerzální kvalitní volbou pro mnoho různých žánrů. S mezkroužky: https://www.fotoskoda.cz/kenko-mezikrouzky-set-122036-pro-nikon/ , lze i velmi obstojně fotografovat makro záběry.
 • Jarda
  Odpovědět

  D 7500 HDR

  Jarda 23.07.2018 13:02:05
  Dobrý den. Mám problém mezi klávesnicí a židlý a nejde mi zapnout HDR. Prosím Vás o radu s nastavením.
  Děkuji a přeji Vám hezký den Jarda
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:D 7500 HDR

   Jakub Valdivia 23.07.2018 13:49:52
   Dobrý den, kvalita obrazu musí být nastavená na JPEG a potom by měla funkce HDR fungovat.
 • Jarda
  Odpovědět

  Fotobatoh

  Jarda 11.07.2018 11:55:37
  Dobrý den.
  Jaký fotobatoh by jste mi doporučili pro D7500 , Nikon 18-140, nikon 70-200 /2,8 a blesk S5000 na lehký trek a kolo?
  Děkuji za vaší odpověď Jarda
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Fotobatoh

   Jakub Valdivia 11.07.2018 16:19:49
   Dobrý den, pro zmíněné účely mohu doporučit tento fotobatoh: https://www.fotoskoda.cz/lowepro-photo-sport-bp-300-aw-ii-fotobatoh-cerny/?formDiscussion=1&discussionId=108726 .
 • Ruda
  Odpovědět

  Jaká karta

  Ruda 01.07.2018 18:13:43
  Dobrý den, chci koupit kartu do fotoaparátu kamarádovi "dárek", ma fotoaparát Nikon 7500. Jakou mám pořídit stačí 64GB a jakou?
  Díky Ruda
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Jaká karta

   Jakub Valdivia 02.07.2018 10:17:15
   Dobrý den, pro fotoaparát Nikon D7500 mohu doporučit tuto paměťovou kartu: https://www.fotoskoda.cz/sandisk-sdxc-64gb-extreme-pro-95mbs/ .
 • Martin Novák
  Odpovědět

  DOTAZ

  Martin Novák 22.02.2018 00:12:24
  Dobrý den. Mohu poprosit o doporučení nějaké brašny na tento set fotoaparátu s nasazeným objektivem. Děkuji za radu.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:DOTAZ

   Jakub Valdivia 22.02.2018 11:09:06
   Dobrý den, pro fotoaparát Nikon D7500 s objektivem 16-80 mm mohu nabídnout tuto brašnu: https://www.fotoskoda.cz/lowepro-nova-140-aw-fotobrasna/ .
 • Pavel Joch
  Odpovědět

  Tamron 150-600 G1+Nikon D7500

  Pavel Joch 15.01.2018 10:58:39
  Vlastním Tamron 150-600mm první generace. V jedné ze svých odpovědí uvádíte že, objektiv Nikon 18-200 mm nebude novému AF modulu Nikon D7500 stíhat. Bude AF modulu Nikon D7500 stíhat Tamron 150-600mm G1?
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Tamron 150-600 G1+Nikon D7500

   Jakub Valdivia 15.01.2018 14:52:43
   Dobrý den, teleobjektivy mají obecně výrazně rychlejší automatické zaostřování a tak bude Tamron 150-600 mm s Nikonem D7500 velmi rychlý.
 • Vladimír Mikota
  Odpovědět

  Fotografování do RAWu

  Vladimír Mikota 11.11.2017 08:49:08
  Dobrý den,

  mám nový Nikon D7500 a nevím přesně, jak nastavir fotografování do RAWu.

  Kombinuje se mi to s JPG.

  Můžete prosím poradit ?

  Děkuji Mikota Vladimír
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Fotografování do RAWu

   Jakub Valdivia 11.11.2017 09:41:49
   Dobrý den, na zadním panelu fotoaparátu jsou nalevo od LCD displaye tlačítka. U jednoho z nich je zkratka "Qual" . Tlačítko držte a zároveň točte zadním otočným voličem, dokud se neobjeví formát RAW.
 • Pavel Hanuš
  Odpovědět

  levnější objektiv 16-80

  Pavel Hanuš 03.09.2017 22:36:22
  Dobrý den, tato kombinace těla a objektivu je velice kvalitní, bylo by možné doporučit jiný objektiv s podobným rozsahem ohniskových vzdáleností a světelností od jiného( levnějšího) výrobce? O přechodu na formát FX nepotřebuju. Děkuju za radu.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:levnější objektiv 16-80

   Jakub Valdivia 04.09.2017 15:36:39
   Dobrý den, od jiných výrobců mohu nabídnout alternativu od firmy Sigma, která je svými parametry velmi podobná objektivu Nikon 16-80 mm. Jedná se o tento objektiv: https://www.fotoskoda.cz/sigma-1770284-dc-macro-os-hsm-c-pro-nikon/ .
   • Pavel Hanuš
    Odpovědět

    levnější objektiv 16-80

    Pavel Hanuš 04.09.2017 18:29:08
    Děkuju za odpověď, také jsem o tomto objektivu uvažoval. Ten cenový rozdíl asi stojí za to, abych si zvykl i na opačný pohyb při zoomování.
 • Petr Kuba
  Odpovědět

  Nevýhoda

  Petr Kuba 16.08.2017 18:50:18
  Dobrý den

  Pro tzv "kropiče" byste měli do mínusů doplnit "nelze připojit Batery Grip". Ostatním bude asi kapacita 900 fotek na jednu baterii stačit.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Nevýhoda

   Jakub Valdivia 17.08.2017 08:47:20
   Dobrý den, máte pravdu že pro některé uživatele může být absence bateriového gripu nevýhodou. Kolegovi, který recenzi vytvářel bateriový grip nechyběl, tak to jako nevýhodu neuvedl. Recenzi upravíme a děkujeme za zpětnou vazbu.
 • Tomáš Motyčka
  Odpovědět

  D7500 + 18-200

  Tomáš Motyčka 06.06.2017 08:55:58
  dobry den, mam D90 +18-105 a chtel bych prejit na D7500+18-200 - chtel bych se zeptat zda 18-200 udrzim při plnem zoomu v ruce (bez stativu). dale zda D7500 podporuje muj stary blesk nikon SB-700.

  dekuji TM
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:D7500 + 18-200

   Jakub Valdivia 06.06.2017 11:54:58
   Dobrý den, externí blesk SB-700 je plně kompatibilní s fotoaparátem Nikon D7500. Objektiv 18-200 mm je vybaven optickou stabilizací, která výrazně napomáhá k udržení snímku z ruky. Ze by se nedalo dlouhé ohnisko udržet z ruky bych se rozhodně nebál.
 • Luboš Adamec
  Odpovědět

  Nikon 7500

  Luboš Adamec 24.05.2017 09:06:12
  Prosím pěkně mohli by jste mi rozumně vysvětlit rozdíl 11000 Kč v pořizovací ceně mezi d7200 a d7500. Má cenu čekat na d7500 a proč???
  děkuji za pomoc
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Nikon 7500

   Jakub Valdivia 24.05.2017 17:50:28
   Dobrý den, fotoaparát sdílí moderní komponenty z fotoaparátu Nikon D500. Jmenovitě snímač a obrazový procesor. Díky tomu je fotoaparát pohotovější, umožňuje díky tomu natáčet video ve 4K kvalitě a využít rychlejší sériové snímání. Navíc se zlepší výstup na vysokých hodnotách citlivosti ISO. Z výbavy mohu ještě vyzdvihnout přesnější měřící senzor a výklopný display.
 • Petr Malina
  Odpovědět

  Dotaz

  Petr Malina 20.05.2017 21:18:51
  Dobrý den, mám starší stroj Nikon D90 který jsem kdysi u Vás kupoval spolu s objektivem Nikkor 18-200 3,5-5,6 VR. Jelikož zvažuji koupi tohohle modelu D7500, měl bych jeden dotaz - vyplatí se nechat si staré sklo nebo raději se poohlédnout po novém (a kvalitnějším) s fotkami jsem spokojen ale přeci, pokud by to šlo třeba mírně posunout směrem nahoru vzal bych to i s nějakým objektivem. Fotím krajiny, a kulturní akce, takže s tímto jedním zvládnu vše. Proto tedy doporučíte mě koupit jen tělo s tím že to stačí nebo mám si to vzít i s nějakým sklem v setu? Děkuji moc za odpověď.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Dotaz

   Jakub Valdivia 22.05.2017 10:48:22
   Dobrý den, objektiv Nikon 18-200 mm bude dostačující co se obrazové kvality týče. S daným rozsahem ohniska nelze předpokládat výrazně lepší výstupy. Nelze také předpokládat rychlejší ostření,objektiv nebude novému AF modulu stíhat. Z hlediska nejlepší kvality a vyváženosti je na tom nejlépe objektiv Nikon 16-80 mm, nabízíme jej v setu: https://www.fotoskoda.cz/nikon-d7500-16-80-mm-ed-vr/ .
 • Pavel Dolanský
  Odpovědět

  Podpora starších objektivů

  Pavel Dolanský 18.04.2017 18:18:07
  Prosím pěkně podporuje ostření starších objektivů, třeba jako D 7100
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Podpora starších objektivů

   Jakub Valdivia 18.04.2017 18:52:29
   Dobrý den, dle dostupných informací fotoaparát nepodporuje objektivy bez vlastního procesoru.
   • Lukáš Zezulka
    Odpovědět

    Starší objektivy

    Lukáš Zezulka 17.08.2017 23:42:34
    DObrý den, to tedy znamená, že na něj starší objektiv, který nemá vlastní čip nelze použít? Ani na manuální režim, kdy si clonu i čas a vše potřebné nastavuji (clonu na objektivu) čas apod. na fotoaparátu. Toto je pro mě velmi důležitá věc a rozhodnu se zda ho koupím nebo ne. Děkuji
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:Starší objektivy

     Jakub Valdivia 18.08.2017 08:08:56
     Dobrý den, objektivy staršího data, bez vlastního procesoru, lze nasadit. Ale nebude fungovat měření expozice ani přenos informací. Bude to plně manuální objektiv, který bude fungovat pouze v manuálním režimu.
Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...