VýstavyVýstavy

Petr Bambousek: Fascinující svět zvířat

Termín: 20. 7. - 8. 8. 2020
| 3 minuty čtení

Petr Bambousek patří k nejlepším fotografům zvířat a získal řadu prestižních světových ocenění. Na svých fotografiích zachycuje bohatý zvířecí makrosvět i velké živočichy a ukazuje tak rozmanitost přírody jako celku. Na výstavě v naší Minigalerii můžete od 20. 7. do 8. 8. obdivovat život na planetě, který Petr zachytil v různých koutech světa za poslední tři roky.

O výstavě

Naše planeta je naprosto unikátní. V celém vesmíru nevíme o žádné aspoň trochu podobné. Život zde pulzuje na každém kroku a každý z nás má příležitost nechat se pohltit rozmanitostí tvarů, barev a zvuků přírody.

Nelze však přehlédnout fakt, že nám postupně ta nádhera mizí pod rukama. Petr Bambousek se na svých fotografiích snaží zachytit fascinující svět zvířat po celém světě.

Výstavu tvoří pestrá kolekce záběrů z Kostariky, Brazílie, Malajsie, Madagaskaru, Bornea, Řecka, Shetlandských ostrovů a České republiky, které autor zachytil v posledních třech letech.

O autorovi

Petr Bambousek, *1977

Petr se zaměřuje výhradně na fotografii zvířat a přírody. Za tím účelem podniká každý rok řadu výprav zejména do tropických krajin. Snaží se lidem přiblížit rozmanitost přírody jako celku, takže se věnuje širokému spektru motivů od makra přes ptactvo až po velká zvířata.

Pro jeho tvorbu jsou typické čisté a nápadité kompozice, které získaly celou řadu mezinárodních ocenění v těch nejprestižnějších soutěžích – Willife Photographer of the Year, Nature’s Best Photography, Bird Photographer of the Year, Sony World Photo Awards a dalších.

Petrovu tvorbu můžete vidět v řadě časopisů, knižních publikací i na mnoha besedách a výstavách. Své postřehy publikuje také na svých webových stránkách a facebookovém profilu. Každoročně u nás i v zahraničí pořádá celou řadu workshopů, které pomáhají fotografům proniknout do tajů fotografie přírody. Je ambasadorem společnosti Olympus v České republice.

Výstava je prodejní, cena jedné fotografie je 2 000 Kč.

OLYMPUS E-M1 Mark III
OLYMPUS E-M1 Mark III tělo

Stabilizace obrazu až 7,5 EV, Procesor TruePic IX, High Res Shot (až 80 MPX)

42 990,-
OLYMPUS E-PL10
OLYMPUS E-PL10 - černé tělo

Mimořádně kompaktní rozměry a půvabný zaoblený PEN design s poutavými detaily, Odolné kovové tělo s příjemným ergonomickým gripem pro pohodlné držení, Vysokorychlostní 16,0 Mpx Live MOS snímač pro excelentní výkon i za špatného světla

15 990,-

Související články

Galerie WWG.CZ vystavuje XIII

Galerie WWG.CZ vystavuje XIII

Nová Sedlica očima Pavla Vavrouška v Leica Gallery Prague

Nová Sedlica očima Pavla Vavrouška v Leica Gallery Prague

Ondřej Brůha: Krajina tichá

Ondřej Brůha: Krajina tichá

Diskuze

Petr Bambousek: Fascinující svět zvířat

Přidat příspěvek

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek.

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...