V našem dlouhodobém seriálu jsme se věnovali detailně tisku, předtiskové přípravě a všemu okolo toho. Ale co když už máme fotografie vytištěné? Co s nimi dále? Buďto zde naše cesta končí a fotografie zkrátka založíme do fotoalba, nebo můžeme pokračovat a naše krásné snímky dále zpracovávat, tzv. adjustovat. Jaké jsou možnosti a co všechno lze s již vytištěnými snímky dělat? Odpovědi najdete v následujícím článku.
V následující části našeho seriálu se budeme věnovat ryze praktickým věcem, tipům a trikům, které nám mohou pomoci při předtiskové přípravě i během tisku samotného. Vycházím přitom z praxe i osobních tiskařských zkušeností. Je to vlastně takové mé osobní „tiskařské desatero“ a pevně věřím, že alespoň něco ze všech níže popisovaných bodů vám bude v budoucnu k užitku.
V minulých dílech jsme si řekli dostatek informací - od předtiskové přípravy a nastavení monitoru, přes editaci fotografií nebo obrazové formáty, až třeba po barevné prostory a správnou definici výstupních obrazových dat pro tisk. Dnes přistoupíme k tisku jako takovému a přiblížíme si témata tiskových technologií, výběr vhodného papíru nebo jakou velikost vlastně vytisknout.
Byť by se na první pohled mohlo zdát, že tisk a vyvolávání obrázků je již v moderní digitální době passé, opak je pravdou. Nejen fotografové, ale i laici mají zkrátka rádi doma obrázky (fotografie) ve fyzické podobě, a to je jen dobře. Proto přicházíme s novou sérií článků, v jejímž rámci se budeme věnovat fenoménu tisku fotografií pěkně podrobně.