Průvodce fotoprodukty: Jak vytvořit fotoknihu z fotek vašich dětí | FotoŠkoda
FotoslužbyVidea

Průvodce fotoprodukty: Jak vytvořit fotoknihu z fotek vašich dětí

6. 1. 2021 | 6 minut čtení

Máte rádi knihy? A co takhle ty, které vyprávějí váš vlastní příběh? Nebo příběh vašich dětí? Nic není nemožné, vytvořte si fotoknihu! Uchovejte vzpomínky na uplynulé časy a šťastné zážitky. Fotoknihy vyrábíme z kvalitního fotografického papíru a vážeme ručně s láskou tak, aby se z nich mohlo těšit několik generací.

Život ve fotoknize

Děti rostou jako z vody a než se nadějete, z malého batolete máte doma školáka, nebo dokonce maturanta, který se chystá vyletět z hnízda. Teď je možná ten pravý čas shrnout jejich dětství ve fotoknize, kterou budou pyšně ukazovat i svým dětem a vnoučatům. Jak na to?

Fotokniha s knižní vazbou - Centrum FotoŠkoda

Jak vybrat ty nejlepší fotky

 • Základem všeho je vybrat fotky, ze kterých budete fotoknihu skládat. Proberte se svými digitálními archivy a vyberte složky, které se týkají vašich dětí a které chcete do fotoknihy zpracovat - třeba fotky z porodnice, vítání občánků, první školní den, fotky z letního tábora a dovolených či snímky z oslav narozenin nebo fotky s babiččiným psem. Zkrátka cokoliv, co máte se svými dětmi spojené a chcete si vzpomínku uchovat ve fyzické podobě. A taky aby ji měly uchovanou i vaše děti a jejich děti. A nezapomeňte ani na analogová alba!
 • Zcela jistě budete mít řadu velmi podobných snímků, které se liší třeba jenom postojem fotografovaného či místem, kde stojí, a jsou pouze typu "postav se sem, já tě několikrát vyfotím, ať máme jistotu, že se aspoň nějaká fotka povede". Vyberte ze všech podobných tu nejlepší a pouze tu vložte do konečné kolekce. Nikoho nebude bavit dívat se na deset prakticky stejných fotek, raději si připomene co nejvíce situací.
 • Někdy se ale zadaří vyfotit opravdu vtipnou či dojemnou sérii fotek, která vypráví vlastní příběh. Povedlo se vám třeba zachytit úžas nad narozeninovou výzdobou od okamžiku, kdy ji dítě poprvé spatří, do okamžiku, kdy si uvědomí, že na něj čeká i dort a uvidí ho i s hořícími svíčkami? Nebo třeba balancuje na hraně bazénu a šup do něj hezky placákem? Nad takovou se jistě každý rád vrátí do vzpomínek, do fotoknihy s ní!
 • Pokud máte fotky ještě ve fyzické podobě, nebo se skrývají na vyvolaných negativech, rádi vám je naskenujeme! Naši kolegové jsou připravení zařídit, abyste měli ve fotoknize všechny fotky, které tam patří, takže se nemusíte vzdávat snímků z dob, kdy byl digitál ještě v plenkách. Ani s poškozenými fotkami není třeba se loučit - naši šikovní grafici jim vrátí zašlou slávu a vdechnou nový život. Pokud byste chtěli fotky naskenovat, vyretušovat či opravit, kontaktujte nás na e-mailu fotosluzby@fotoskoda.cz nebo na telefonním čísle 222 929 039, a domluvíme se s vámi na ideálním doručení i zpracování.

Tak fotky máme, co teď? Jdeme na fotoknihu!

Fotokniha s koženou vazbou - Centrum FotoŠkoda

Jakou fotoknihu vybrat?

Pokud už máte vybráno, jde se na věc. On-line si můžete vybrat ze 4 typů vazeb fotoknihy a 9 různých formátů - od 13 x 13 až do 30 x 30 cm - i počtu stran, kterých můžete mít od 10 do 60. Všechny fotoknihy vyvoláváme na nejkvalitnější fotografický papír a ručně vážeme, aby vám vydržely po dlouhé generace.

 • fotokniha s měkkou vazbou - Byť k tomu název navádí, nemusíte se bát zohýbaných rohů po několika prohlédnutích. Desky jsou vytvořené ze tří vrstev fotografického papíru a příjemně se drží v ruce. Je to jednoduché, elegantní a finančně velmi dostupné řešení, jak získat kvalitní fotoknihu.
 • fotokniha s pevnou vazbou - U fotoknihy s pevnou vazbou si můžete vybrat z řady materiálů i barev, z nichž vám vyrobíme obálku, a můžete si ji nechat vytvořit s okénkem, v němž bude fotografie.
 • fotokniha s knižní vazbou - Fotokniha s knižní vazbou je naše chlouba. Obálku si můžete nadesignovat přesně podle sebe včetně fotografií nebo nápisu na hřbetě.
 • fotokniha s koženou vazbou - Pokud chcete pro svou fotoknihu něco skutečně jedinečného, sáhněte po kožené vazbě. Ve vaší knihovně se bude tenhle luxusní kousek opravdu vyjímat.

Fotoknihu si uspořádáte v intuitivní aplikaci Designer, pokud si na to ale netroufáte, rádi vám s tím pomůžeme a návrh vám vytvoří naši grafici. Pokud si necháte fotoknihu vytvořit od nich, můžete ji mít velkou dokonce 40 x 40 cm. Ozvěte se nám na e-mail fotosluzby@fotoskoda.cz a všechno s vámi domluvíme.

Fotokniha s pevnou vazbou - Centrum FotoŠkoda

Jak fotoknihu uspořádat

 • Aby měla fotokniha ten správný účinek, je dobré jí dát nějaký systém. Jste příznivci chronologického vyprávění? Nebo se radši zaměříte na nějaké situace - třeba k sobě dáte fotky, které ukazují, že "tenhle výraz ses naučila už jako malá a vydržel ti doteď"? To je zcela na vás, hlavně aby se při prohlížení "čtenář" neztratil.
 • Doplňte fotky třeba textem s vlastními vzpomínkami, které se z paměti dětí už vytratily. Vytvoříte tak malou kroniku a fotky získají další rozměr.
 • Fotoknihu můžete vyzdobit i dalšími prvky - různými pozadími, obrázky či kliparty.

Teď už zbývá jen poslední věc - chcete fotoknihu s měkkou, pevnou, knižní nebo koženou vazbou? :)

jdu si vytvořit fotoknihu!

Další díly seriálu - Průvodce fotoprodukty

CANON EOS 6D Mark II
CANON EOS 6D Mark II

Plnoformátový snímač CMOS s rozlišením 26,2 Mpx, ISO 40 000 (rozšíření na ISO 102 400), 45 křížových bodů AF (v hledáčku)

29 990,-
SONY Alpha A7 III
SONY Alpha A7 III tělo

full frame 24 Mpx snímač, až 10 sn./s. při sekvenčním snímání s bufferem až na 177 JPEG snímků, XAVC S 4k video, 100 Mbps 8-bit 4:2:0 - interní nahrávání, přes HDMI výstup 8-bit 4:2:2, 120 FPS FHD

53 490,-
CANON EOS 5D Mark IV
CANON EOS 5D Mark IV

full frame snímač CMOS s rozlišením 30,4 megapixelů s obrazovým procesorem DIGIC 6+, ISO 100 až 32 000 rozšířitelná na 50 až 102 400 - perfektní výsledky za jakéhokoliv osvětlení, širokoplošný retikulární systém automatického zaostřování se 61 body z nichž je 41 křížových (při použití telekonvertoru 21)

65 590,-

Související články

Rozhovor - Lucie Bártová: Vzpomínkám dáváme nový život

Rozhovor - Lucie Bártová: Vzpomínkám dáváme nový život

Do našeho týmu hledáme nové kolegy

Do našeho týmu hledáme nové kolegy

Potěšte sebe nebo své blízké krásným velkým fotodárkem

Potěšte sebe nebo své blízké krásným velkým fotodárkem

Další Videa

Zaostřeno na: novinky z fotosvěta #11

Zaostřeno na: novinky z fotosvěta #11

Fotoškola - hyperfokální vzdálenost

Fotoškola - hyperfokální vzdálenost

Zaostřeno na: LED světla Fomei

Zaostřeno na: LED světla Fomei

Diskuze

Průvodce fotoprodukty: Jak vytvořit fotoknihu z fotek vašich dětí

Přidat příspěvek

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek.

Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...