Aktuality z fotosvětaAktuality z fotosvěta

Fotoaparáty Olympus nekončí, pouze mění majitele

Fotoaparáty Olympus nekončí, pouze mění majitele
| 3 minuty čtení

Mnozí z vás pravděpodobně zaznamenali šokující informaci o tom, že fotoaparáty Olympus budou v brzké době mizet z trhu. Nic není dál od pravdy - fotografická divize společnosti Olympus sice přechází pod jiného majitele, rozhodně to ale neznamená, že se přestane soustředit na vývoj nových fotografických technologií a produktů a vylepšování těch stávajících, právě naopak! V článku najdete vyjádření produktového manažera Tomáše Viktory z Olympusu k nastalé situaci.

Fototechnika Olympus se bude prodávat a vyvíjet dál

Před pár dny rozvířila fotografické vody informace, že firma Olympus po 84 letech končí s výrobou fotoaparátů. Fanoušci této značky nemusí panikařit - firma přechází pod jiného majitele, s výrobou a vývojem fotoaparátů ovšem počítá dál!

Produktový manažer Tomáš Viktora ze společnosti Olympus (Tomas.Viktora@olympus.cz) uvádí všechny spekulace na pravou míru:

"Olympus uzavřel předběžnou dohodu s japonskou společností Japan Industries Partners, Inc. o budoucím převzetí naší fotografické divize. Veškeré detaily dohody by měly být uzavřeny do konce září a do konce roku pak dojde k finálnímu převzetí.

Fotografická divize společnosti Olympus se tak stane novou firmou (jejíž název zatím není stanoven), jejímž majitelem bude společnost Japan Industries Partners, Inc. (JIP).

Nový majitel JIP se bude v nové firmě soustředit především na vývoj, výrobu a prodej fotoaparátů a objektivů. Staneme se tedy menší, ale zároveň významně flexibilnější a efektivnější firmou. V žádném případě tedy nekončíme s výrobou a vývojem nových produktů!

Z pohledu koncového zákazníka se tedy nemění vůbec nic. Fototechniku budeme vyrábět a vyvíjet i nadále a zákazníci se rozhodně nemusí bát, že by naše fototechnika měla končit.

NAOPAK! Firma JIP potvrdila, že se chce ještě více soustředit zejména na vývoj novinek, protože si uvědomuje, že toto je naprosto nezbytné v dnešním světě rychle se vyvíjejících technologií. Určitě chce pokračovat v započaté strategii naší foto techniky, která říká: malá, lehká, dokonale stabilizovaná foto technika. Je tedy zřejmé, že budeme i nadále vyvíjet a zdokonalovat náš proslulý systém Micro 4/3.

Můžeme se tedy těšit na nové fotoaparáty, nové objektivy a další příslušenství."

Nemusíte se tedy ničeho obávat a z výhod a skvělých vlastností produktů značky Olympus, které vám přirostly k srdci, se budete moci těšit i nadále. A nezapomeňte, že až do konce července můžete řadu z nich pořídit se skvělou slevou!

chci se mrknout na akci olympus     chci vidět všechny produkty Olympus

OLYMPUS E-M1 Mark III
OLYMPUS E-M1 Mark III tělo

Stabilizace obrazu až 7,5 EV, Procesor TruePic IX, High Res Shot (až 80 MPX)

46 990,-
OLYMPUS E-M1X tělo

20 Mpx rozlišení micro 4/3 snímače, Ultra Fast AF systém, Stabilizace 7,5EV IS (tělo 7EV), v kombinaci se stabilizovaným objektivem 7,5EV

77 990,-
OLYMPUS E-PL10 - bílé tělo

Mimořádně kompaktní rozměry a půvabný zaoblený PEN design s poutavými detaily, Odolné kovové tělo s příjemným ergonomickým gripem pro pohodlné držení, Vysokorychlostní 16,0 Mpx Live MOS snímač pro excelentní výkon i za špatného světla

15 490,-

Související články

Letem fotosvětem #31 : O hromadě foťáků letící na Mars a jednom velkém, ve kterém se bydlí

Letem fotosvětem #31 : O hromadě foťáků letící na Mars a...

Letem fotosvětem #30 : Foto a video mazlíci mají síň slávy

Letem fotosvětem #30 : Foto a video mazlíci mají síň slávy

Letem fotosvětem #29 : Jak broukům sluší kamery a kde všude se byrokracie dotýká fotoaparátů

Letem fotosvětem #29 : Jak broukům sluší kamery a kde...

Diskuze

Fotoaparáty Olympus nekončí, pouze mění majitele

Přidat příspěvek

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek.

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím