Produktové novinkyProduktové novinky

Canon EOS R3: vyvíjí se hybridní přístroj nové generace

Canon EOS R3: vyvíjí se hybridní přístroj nové generace
| 3 minuty čtení

Kromě představení nových objektivů dnes Canon oznámil také vývoj nové bezzrcadlovky s názvem R3, která splní nároky dnešních i budoucích sportovních a zpravodajských fotografů. Mimo jiné se můžeme těšit na návrat ostření okem, kterým se Canon blýskl už u filmových zrcadlovek. Co všechno ještě bude umět, se dozvíte v článku!

CANON EOS R3

Kromě představení tří novinek ve světě objektivů (jejichž skvělé vlastnosti vám umožní naplno využít třeba právě R3) dnes Canon oznámil vývoj hybridního fotoaparátu EOS R3, který spojuje vlastnosti těl zrcadlovek a bezzrcadlovek a svou mimořádnou rychlostí a kvalitou snímků pomůže především sportovním a zpravodajským fotografům.

Novinka bude vybavená novým vrstveným snímačem BSI CMOS, procesorem DIGIC X a bude umět sériové snímání v rychlosti 30 snímků za vteřinu při použití elektronické závěrky a při AF se sledováním objektu. S touto výbavou vám neunikne žádný důležitý moment.

Sledování objektu se navíc dostává na zcela novou úroveň - systém ostření nové generace Dual Pixel CMOS AF umí sledovat oči, hlavu i tělo rychle se pohybující postavy a zachytit i ty nejmenší detaily. Navíc se můžeme těšit na další "sledovaný" objekt, který Canon přidá do seznamu - ten společnost ještě upřesní. :)

Skutečně průkopnickým počinem je návrat zaostřování okem, který Canon používal už na filmových zrcadlovkách a s nímž tehdy předběhli dobu. Zaostřování zrakem vám umožní jednoduše vybírat zaostřovací bod pouhým pohybem očí při pohledu do hledáčku, čímž se rapidně zkracuje doba, kterou strávíte nastavením tlačítkem.

Těšit se můžete také na robustnost a odolné zpracování, s nímž se vývojáři inspirovali osvědčenou řadou EOS 1D. Bude mít integrovaný grip, bude odolný vůči prachu a vodě, nemluvě o skvělé ergonomii.

Své fotografie budete moci také rychle sdílet se světem pomocí nové mobilní aplikace Canon Mobile File Transfer. Ke sdílení snímků tak už nebude potřeba kabelové připojení LAN. Aplikace bude pro systém iOS k dispozici v červnu, v budoucnu se plánuje i podpora systému Android. Aplikaci budete moci kromě R3 použít také s fotoaparáty Canon EOS 1D X Mark III, EOS R5 a EOS R6.

Zásadní vlastnosti R3

  • nový vrstvený snímač BSI CMOS
  • rychlost 30 snímků za vteřinu při AF / AE se sledováním objektu
  • výběr zaostřovacího bodu pohybem oka
  • detekce očí, hlavy, těla a dalšího objektu, který Canon upřesní
  • AF pomocí Dual Pixel CMOS
  • odolnost vůči povětrnostním podmínkám jako u řady 1D

O dalším vývoji vás budeme informovat, tak sledujte náš blog, ať se o všem dozvíte jako první.

CANON EOS R
CANON EOS R tělo

Kompaktní full frame bezzrcadlovka s 30,3Mpx snímačem, Extrémně rychlé sériové ostření (0,05 s) i snímání s až 8 sn./s s pevným AF a 5 sn./s průběžným přeostřováním, Nový 54mm bajonet Canon RF - kompatibilita se stávajícími objektivy zajištěna volitelným adaptérem

40 990,-
CANON EOS M6
CANON EOS M6 černý

24,2Mpx APS-C CMOS snímač, procesor DIGIC 7 – menší šum, lepší barevné podání, objektivy řady EF-M (EF a EF-S pomocí volitelného adaptéru EF-EOS M)

16 490,-

Související články

Ricoh THETA X: 360° kamera s dotykovým displejem

Ricoh THETA X: 360° kamera s dotykovým displejem

Seznamte se s Canonem EOS R5c na vlastní oči!

Seznamte se s Canonem EOS R5c na vlastní oči!

Batohy F-Stop DuraDiamond: novinka mezi cestovatelskými fotobatohy

Batohy F-Stop DuraDiamond: novinka mezi cestovatelskými...

Diskuze

Canon EOS R3: vyvíjí se hybridní přístroj nové generace

Přidat příspěvek

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek.

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...