Aktuality z fotosvětaLeicaSeriályAktuality z fotosvěta,Leica,Seriály

Letem fotosvětem #24 : Veselý Polaroid Keith Haringa

Letem fotosvětem #24 : Veselý Polaroid Keith Haringa
| 4 minuty čtení

Červen se přehoupl do druhé poloviny a s ním i teploty nad 30 stupňů. Pokud je toto počasí i v Číně, tak jim do smíchu zrovna není, ale to moc nezajímá tamní pobočky Canonu a bez úsměvu se tam člověk do práce zkrátka nedostane. Na teplo a světlo naopak dobře reaguje grafen a podle všeho ho čeká nadějná budoucnost v digitální fotografii. Nejen ve fotu je atraktivní i minulost, na retro stylu staví celá řada výrobců. A proto jsme se podívali na uniklé fotky chystané “vintage” novinky Nikon i jednu “limitku” Polaroidu s legendou 80let.

Chceš pracovat v Canonu - směj se

Čínské pobočky společnosti Canon implementovaly na svá pracoviště nové kamerové moduly, které využívají AI technologii (s AI Canon laškuje v posledních letech poměrně často) „rozpoznávání úsměvu“ a do kanceláře vpustí pouze usmívající se zaměstnance. Za nápadem stojí dceřiná společnost Canon Information Technology. Důvod? "Chtěli jsme povzbudit zaměstnance, aby vytvářeli pozitivní a živou atmosféru..” Nesporně dobrý záměr se podle reakcí nesetkal všude úplně s pochopením. Jak se rozepsal na populárním čínském mikroblogu jeden pracovník "Společnost tedy nyní manipuluje nejen s naším časem, ale i s našimi emocemi." V tomto případě bude asi mít Canon trochu víc práce (: (zdroj:petapixel)

 

 

Zpoždění a únik Nikonu

Do smíchu asi úplně není ani u věčného rivala Canonu. Mimo to, že Nikon ohlásil v tiskovce skluz novinky NIKKOR Z MC 105 mm f / 2,8 VR S, který měl vyjít 25. června. Tak mu také unikly fotky chystané “retro” novinky ZFC. S potenciálním blížícím se datem oznámení 28. června se pozvolna intenzivně potvrzují informace o velké technické podobnosti s Nikon Z50 v těle typu Nikon Df. To koneckonců umocňují i zveřejněné fotografie detailů (viz. zdroj). (zdroj:nikonrumors/nikon-image)

 

 

Zázrak grafen

Grafen je materiál, který je často spojován s budoucností. Jeho vlastnosti jsou až zázračně neuvěřitelné - 200krát silnější než ocel, umíme z něj vytvořit  film o tloušťce jen jednoho atomu, výborně reaguje na světlo atd. Nabízí zkrátka mnoho uplatnění a to i ve fotografii. Poslední dvě zmíněné vlastnosti zaujaly vědce z University of California Berkeley. Použili list grafenu k vizuálnímu zachycení elektrické aktivity konkrétně bijícího srdce a to hned i v reálném čase. Grafen se dá mimo jiné i dobře “naladit”, aby odrážel, nebo přijímal světlo. To je vlastně nejzákladnější princip fungování všech čipů v našich fotoaparátech. Pokud se grafen nedočká přímo průmyslového využití ve fotce, mohl by alespoň dost pomoci v “bezbolestném”  lékařství. (zdroj:news.berkeley)

 

 

Nejlevnější Leica

Leica M3 se dneska velmi obtížně shání. Pokud se někomu poštěstí, neváhá za luxusní fotoaparát utratit i luxusní cenu. M3 je ikonický, reportážní a s celou řadou legend spojovaný fotoaparát. Nyní si můžete na tento sen sáhnout. K dispozici je pouze omezený počet (viz. zdroj), protože se jedná o zkušební produkční výrobu. S cenou 89 $ jde asi o nejlevnější Leicu všech dob! Mimo omezeného počtu kusů je tu další háček. Je ze dřeva, i když jde o kvalitní kopii, o funkčnosti nemůže být řeč, stejně tak jako o pověstné odolnosti dálkoměrů Leica M3 (minimálně ne vůči ohni (: ). (zdroj:leicarumors)

 

 

Polaroid Now Keith Haring Edition

Společnost Polaroid uvedla speciální edici fotoaparátu a filmů inspirovanou známým umělcem Keith Haringem: edice Polaroid Now Keith Haring Edition a barevný film i-Type Keith Haring Edition. Keith Haring byl jeden z nejvýznamnějších umělců 80. let. Ikonické bylo jeho dílko Zářící dítě (The Radiant Baby), které dominuje i přední části polaroidu. Polaroid jako takový Keith Haring používal mimochodem hodně často k dokumentaci svého díla i života a koneckonců rád maloval na věci každodenní potřeby. Takže spojení víc než příhodné. (zdroj:polaroid)

SIGMA DP3 Quattro 50 mm f/2,8

29 Mpx snímač CMOS Foveon X3, Procesor True III, 50 mm objektiv se světelností f/2,8

26 990,-
RAY MASTERS adaptér Pocket 40,5 mm

Adaptér Ray Master o průměru 40,5 mm kompatibilní s držákem Pocket pro 75 x 90 mm (naleznete v příslušenství produktu)

270,-
LEICA S3 tělo

Kompaktní středoformát, 64MP CMOS senzor, Fyzická velikost senzoru 30x45mm

483 590,-

Související články

Odpoledne se Sony: prezentace techniky i workshopy

Odpoledne se Sony: prezentace techniky i workshopy

Třetí ročník Fujifilm festivalu se blíží!

Třetí ročník Fujifilm festivalu se blíží!

Fotografii je už 182 let, dnes slavíme Světový den fotografie

Fotografii je už 182 let, dnes slavíme Světový den...

Další Leica

Leica C-Lux nyní v novém luxusním obalu

Leica C-Lux nyní v novém luxusním obalu

Leica adaptér M/L k vybraným fotoaparátům zdarma

Leica adaptér M/L k vybraným fotoaparátům zdarma

Limitovaná edice Leica: Model M10-R obléká nový kabát

Limitovaná edice Leica: Model M10-R obléká nový kabát

Další Seriály

Srovnání základních objektivů 50 mm f/1,4: Canon vs ZEISS vs Sigma

Srovnání základních objektivů 50 mm f/1,4: Canon vs ZEISS...

Fotoškola - velikost snímače

Fotoškola - velikost snímače

Letem fotosvětem #23 : Drobeček od Canonu

Letem fotosvětem #23 : Drobeček od Canonu

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím