Olympus představuje plánované novinky | FotoŠkoda
Aktuality z fotosvěta

Olympus představuje plánované novinky

Olympus představuje plánované novinky
2. 7. 2020 | 3 minuty čtení

Olympus nekončí, Olympus představuje novinky! V plánovaném výhledu jsou tři nové profesionální objektivy - teleobjektiv, makro a širokoúhlý -, firmware pro OM-D E-M1X nebo nová aplikace, díky níž můžete využít vybrané fotoaparáty Olympus jako webkameru a kterou můžete stahovat už nyní.

Novinky Olympus

Že Olympus končí? Ale kdeže! Dnes představil řadu novinek, které jsou k dispozici teď i na které se můžeme těšit v brzké době. Jsou mezi nimi nové objektivy, nový firmware i nová aplikace.

Profesionální teleobjektiv získal finální podobu

Loni v lednu Olympus oznámil vývoj profesionálního teleobjektivu M.Zuiko Digital ED 150-400 mm f/4,5 TC 1.25x IS PRO, pořídit si ho budete moci nejpozději do konce tohoto roku. Unikátní je v tom, že jako vůbec první objektiv z dílny Olympus má zabudovaný 1,25x telekonvertor, s nímž se ohnisková vzdálenost prodlouží na 1 000 mm v přepočtu na full frame. S použitím externího 2x telekonvertoru MC-20 si můžete dokonce vychutnat ohniskovou vzdálenost 2 000 mm (FF ekvivalent).

A jak bude vypadat? Inu, posuďte sami.

Olympus M.Zuiko Digital ED 150-400mm 1:4.5 TC1.25x IS PRO

Do roadmapy přibyly nové objektivy

Roadmapa plánovaných objektivů se obohatila o dva nové objektivy - širokoúhlý profesionální zoom a makro PRO objektiv. Parametry makro objektivu jsou zatím zahalené tajemstvím, u širokoúhlého zoomu už je jasno. Bude to M.Zuiko Digital ED 8-25 mm f/4 PRO a spolu se 7-14 mm PRO f/2,8 tak řada širokých profesionálních objektivů pokryje jak extrémně široké záběry, tak základní 50mm ohnisko (v přepočtu na FF) a bude je možné využít na street, reportáž i portréty.

Olympus - roadmapa plánovaných objektivů

Automatický režim pro zaostřování ptactva

Olympus E-M1X nad ostatními modely řady OM-D vyniká funkcí automatické detekce konkrétních subjektů (Intelligent Subject Tracking), které umí nejen nalézt, ale také na ně kontinuálně ostřit. Toho v současnosti mohou plně využít fotografové motosportů.

S firmwarovou aktualizací, která bude k dispozici do konce tohoto roku, se z ní budou moci plně těšit i wildlife fotografové. Do subjektů se k motorkám, automobilům či letadlům totiž nově zařadí také ptactvo.

Olympus OM-D E-M1X

 

Místo tradiční webkamery fotoaparáty OM-D

V uplynulých měsících se on-line konference, schůzky a hovory staly běžnou součástí pracovního života řady lidí. Olympus proto přišel s rychlým řešením, jak si během těchto aktivit vychutnat opravdu kvalitní obraz.

Všechny fotoaparáty spolupracující s programem Olympus Capture, tedy E-M1X, E-M1 Mark III, E-M1 Mark II, E-M1 a E-M5 Mark II, lze po stažení softwaru a propojení s počítačem USB kabelem využít jako webkameru.

Stačí fotoaparát po propojení zapnout, nastavit do režimu "teahthered", zapnout konferenční program, nastavit "OM-D Webcam Beta" a on-line schůzka s perfektním obrazem může začít. Software si můžete stáhnout zdarma zde.

OLYMPUS PEN E-P7
OLYMPUS PEN E-P7 - stříbrné tělo

20 Mpx Live MOS, M4/3 (MFT) bajonet, TruePic VIII procesor

20 990,-
OLYMPUS E-M1 Mark III
OLYMPUS E-M1 Mark III tělo

Stabilizace obrazu až 7,5 EV, Procesor TruePic IX, High Res Shot (až 80 MPX)

39 990,-
OLYMPUS E-M1X tělo

20Mpx rozlišení micro 4/3 snímače, Ultra Fast AF systém, Stabilizace 7,5 EV IS (tělo 7 EV), v kombinaci se stabilizovaným objektivem 7,5 EV

44 990,-

Související články

Do našeho týmu hledáme nové kolegy

Do našeho týmu hledáme nové kolegy

Jak máme otevřeno o květnových svátcích

Jak máme otevřeno o květnových svátcích

Tomáš Pospěch se stal osobností české fotografie 2021

Tomáš Pospěch se stal osobností české fotografie 2021

Diskuze

Olympus představuje plánované novinky

Přidat příspěvek

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek.

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...