Aktuality z fotosvětaAktuality z fotosvěta

Letem fotosvětem #23 : O Instaxu místo visačky a otci, co (ne)chceš

Letem fotosvětem #23 : O Instaxu místo visačky a otci, co (ne)chceš
| 4 minuty čtení

V prvním červnovém týdnu nás zaujaly RF novinky u Canonu. Fotka rozšiřuje svůj potenciál a stal se z ní pomocník, který se podílí na ochraně gepardů, nebo usnadňuje komunikaci ve sterilním prostředí nemocnic. A do kin se konečně dostal dokument o jednom hodně svérázném fotografovi.

Po slonech, nosorožcích, primátech a lvech přišli na řadu gepardi.

Kniha Remembering Cheetahs je věnována gepardům a je pátou v pořadí vysoce uznávaných charitativních knih. Fotokniha je plná snímků, které darovalo přes 70 předních světových fotografů s cílem zvýšit povědomí o gepardech a získat tak finanční prostředky na jejich ochranu. Kampaň na Kickstarteru proběhla na začátku tohoto roku, takže produkce je nyní v plném proudu. Kniha bude vydána v říjnu 2020 a lze ji objednat zde . (zdroj: rememberingwildlife)

 

Canon megazoomy RF

V minulém týdnu byly zaznamenány dva nové patenty na americkém i japonském patentním úřadu od společnosti Canon. Objektivy RF 100-600mm f / 4.5-7.1 a RF 100-700mm f / 4.0-8.0  podle skladby pochází ze stejné optické konstrukce a designu jako u nedávno oznámený Canon RF 100-500mm f / 4,5-7,1 l IS USM. Je zřejmé, že na realizaci všech se nedostane, protože ohniska jsou v jen malých rozdílech, i když u verze RF 100-700 je již odstup a dalo by se tedy jako přimhouřit oko (: (zdroj: northlight-images)

 

Můj otec Antonín Kratochvíl

4.6.2020 proběhla posunutá premiéra celovečerního dokumentu Můj otec Antonín Kratochvíl a vlastně tím skoro vystřídala stejnojmennou výstavu v Leica Gallery Prague. A sbíhají se první názory a recenze. Nejlepší je samozřejmě vyrazit do kina a vytvořit si svůj vlastní názor. Nám v každém případě bylo ctí figurovat v tomto projektu jako generální partner. (zdroj: ctv)

 

 

Canon RF 100mm f / 2L IS USM Macro

Na rozdíl od čerstvě patentovaných megazoomů je chystané makro RF 100 trochu dál. Už se o něm toho napsalo dost. Aktuálně se podle zdroje canonrumors věci pohly ještě víc a objektiv Canon RF 100 mm f / 2,0L IS USM Macro je v rukou vybraných fotografů na testování (bohužel bez dalších bližších informací). Překvapením je světelnost f/2,0 místo původní f/2,8. K diskuzi zůstává poměr zvětšení 1:1. A je tu příslib, že Canon “makro” mezeru v RF objektivech doplní ještě letos. (zdroj: canonrumors)

 

Lexar uvedl trojici nových superrychlých čteček 

Hned tři čtečky uvedla na trh společnost Lexar. Solo verze pro CFexpress, 2 v 1 pro SD/mini karty a multi čtečku 3 v 1. Trojice čteček je charakteristická kompaktními rozměry, vysokou přenosovou rychlostí, kompatibilitou s USB 3,1 a případně schopností přenosu ze tří karet najednou.(zdroj: lexar)

 

 

Instax pomáhá komunikaci mezi personálem nemocnic a pacienty

Společnost Fujifilm bojuje s COVID-19 na vícero frontách, nedávno přišlo britské zastoupení s příjemným nápadem. Fuji darovala Inastaxy do celé řady evropských nemocnic. A proč? Jinak neosobně “zarouškovaný” personál nemocnice je schopen pomocí Instaxu zachytit přátelskou fotografii sebe sama a použít ji jako klasickou visačku. To pacientům usnadňuje lidskou a osobnější komunikaci s ošetřujícím personálem. Pokud jste součástí zdravotnického týmu, který má zájem o speciální instaxovou soupravu, napište na mail comms_uk@fujifilm.com.(zdroj a video: fuji) 

fotosvětem prolétl: Bohuslav Brož

 

SWAROVSKI NL PURE 8x32 Burnt Orange - dalekohled

Zorné pole (vzdálenost 1km) 150 metrů, Minimální zaostřitelná vzdálenost 2 metry, Známá optická kvalita dalekohledů Swarowski

60 990,-
7ARTISANS 10 mm f/2,8 Fisheye ED pro Canon RF

Objektiv typu „rybí oko“ (fish-eye), Pro bajonet Canon RF (Full frame), Rozsah clony: f/2,8 až f/22

10 490,-
TTARTISAN 7,5 mm f/2 Fisheye pro MFT

Objektiv typu „rybí oko“ (fish-eye), Pro bajonet MFT (APS-C), Možno použít i pro full frame (se silně vinětovanými rohy)

5 590,-

Související články

Třetí ročník Fujifilm festivalu se blíží!

Třetí ročník Fujifilm festivalu se blíží!

Fotografii je už 182 let, dnes slavíme Světový den fotografie

Fotografii je už 182 let, dnes slavíme Světový den...

Bazar FotoŠkoda v novém

Bazar FotoŠkoda v novém

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím