Fototipy

FOTOvýlet: Ohlédnutí za fotografickým létem

FOTOvýlet: Ohlédnutí za fotografickým létem
28. 9. 2018 | 4 minuty čtení

Letošní léto jsem strávil všude, jen ne doma. Fotoaparát jsem vzal do Rumunska, Slovinska, Irska, od severu k jihu Čech i na největší fotografický veletrh na světě. Ohlédněme se společně za fotografickým létem prostřednictvím reportážní fotografie.

S fotoaparátem do rumunského Banátu

Navštívit krajany v Rumunsku byl opravdu zážitek. Celou akci měli pevně v rukou kolegové z českého Nikonu a tak nebylo o zajímavou techniku na akci nouze. Tradiční život, bez nadsázky se dá říci, našich předků jsem fotil s Nikonem D850 a pevnou 35mm. Nechybělo dobré jídlo i poměrně adrenalinové cestování přes spojovačky v lesích. Podívejte se na celý článek z cesty do Rumunska.

rumunsko_banat_vaclav_krizek_fotoskoda

Střední formát ve Slovinsku

Krajinářská fotografie byla hlavním důvodem, proč jsme s partou fotografů do Slovinska jeli. Na cestě jsme zkoušeli středoformátovou bezzrcadlovku Hasseblad X1D. Co mi v hlavě utkvělo nejvíce? Jednak nespočet “fotogenických” kostelů, které mají do pozadí fotografie vždy nějakou tu horu. No a pak tu máme jezero Bled s možná nejfotografovanějším kostelem na světě v jeho středu. Nám na něj v poslední den naší cesty vyšlo zajímavé světlo a vznikl snímek níže. Celý článek z výletu najdete zde

foceni na bledu

Focení Cliffs of Moher v Irsku

Bylo jen začátkem perfektního výletu za krajany Georgem, Kate a jejich dětmi. Technicky perfektní Nikon D850 si nádherné západy slunce na útesech užíval stejně jako já. Naprostým highlightem byl zcela jistě George a vše, co se kolem něj točí. Životní styl jednoho z nejlepších fotografů moře a zvířat v něm je zkrátka jiná šťáva. Celou sérii reportážních snímků jsem pak vydal v tomto článku, který stojí za pročtení. 

foceni v irsku cliffs of moher

Krajinou domova s fotoaparátem

Červenec a srpen jsem prožil doma. Léto nám požehnalo a bylo neskutečné vedro. Unikali jsme k vodě i do hor. Co mi z toho utkvělo v paměti? Zkoušel jsem netradiční snímky s fotoaparátem asi 1 cm nad vodní hladinou Veselské pískovny. Můj EOS 6D sice vydrží hodně, ale koupání by asi nedal. A kam jsem jel na sever? S přítelkyní jsme unikli před vedrem do Krušných hor. Okolí Moldavy je jako jiná země, rozlehlé rezavé pastviny a nikde ani živáčka. Úžasné!

veselske piskovny

Novinky na Photokině novinářským okem

Photokina je pro fotografické značky možností jak představit svou okázalou techniku veřejnosti. V mnoha pavilonech výstaviště v Kolíně nad Rýnem se za 4 dny vystřídá na 200 000 lidí. Náš tým ve složení 6 lidí se na akci vypravil už den předem, jako novináři jsme měli to nejdůležitější v jednom dni. Běhali jsme od tiskovky k tiskovce. Komunikovali jsme prostřednictvím stories na našem IG a videem na našem facebooku

photokina 2018

Co se chystá na podzim

Tradiční fotografický FEST v centru FotoŠkoda. Podzimní část slibuje mnoho nových tváří a my se máme na co těšit. Registrace a předprodej vstupenek se otevírá 15. 10. 2018 a uvidíme jména jako Jan Svatoš, Tomáš Havel, Petr Jan Juračka, Aleš Jungmann, Jakub Fišer nebo duo instagramerek z Olomouce pod nickem “Czech Vibes”. 

CHCI NA FESTIVAL FOTOGRAFIE

moldava

moldava foceni

Autor článku a fotografií: Václav Křížek

Vyvolání Planfilmů

film o velikosti 4“ × 5“, 5“ × 7“ či 8“ × 10“ i větší, vyvolání barevných plan-filmů procesem C-41, vyvolání černobílých a diapozitivních plan-filmů procesem E-6

160,-

Související články

Téma měsíce března: Jak se začít živit fotografií a videem

Téma měsíce března: Jak se začít živit fotografií a videem

Fotoškola - jak se rychle zlepšit II.

Fotoškola - jak se rychle zlepšit II.

Tipy na focení - komunita

Tipy na focení - komunita

Diskuze

FOTOvýlet: Ohlédnutí za fotografickým létem

Přidat příspěvek

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek.

Instagram feed
Instagram feed
Instagram feed
Instagram feed
I nás baví Instagram.
@fotoskodacz
Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...