Jak zařídit, abyste si za každých okolností přivezli domů parádní fotky? V tomto článku se podíváme na to, kdy sáhnout po zrcadlovce nebo bezzrcadlovce a kdy vám skvěle poslouží mnohem menší přístroj, kompakt, aniž byste museli dělat kompromisy v kvalitě fotek.
V našem dalším díle seriálu Jak fotí si s fotografem Michalem Hurníkem povíme jak fotit psy. Jak se mu daří komponovat tak krásné záběry, jakou používá techniku a kde se mu fotí nejlépe? Sledujte pravidelný seriál na našem YouTube kanálu.
Byť by se na první pohled mohlo zdát, že tisk a vyvolávání obrázků je již v moderní digitální době passé, opak je pravdou. Nejen fotografové, ale i laici mají zkrátka rádi doma obrázky (fotografie) ve fyzické podobě, a to je jen dobře. Proto přicházíme s novou sérií článků, v jejímž rámci se budeme věnovat fenoménu tisku fotografií pěkně podrobně.
Fotky a videa nás obklopují každý den a focení i natáčení videí je běžnou záležitostí pro většinu lidí. Leckdy si vystačíme s mobilním telefonem, někdy ale ne. A právě pro ty z vás, kteří narazili na limity telefonů, píšeme tento článek. Představíme vám fotoaparáty i kamery, které v kvalitě předčí vaše telefony a navíc vám nevyluxují peněženku.
Vyrazili jste někdy na fotografický "lov" ptactva, ale přivezli jste si jenom málo fotek, s nimiž jste spokojení? Wildlife fotograf Petar Sabol vám poradí, na co při focení ptáků v letu myslet a na co si dát pozor.
Portrétní fotografka Hannah Couzens chytře využila veškerý dostupný prostor, a proto ve svém domácím studiu dokáže pořizovat stejně kvalitní portréty jako na svém hlavním pracovišti. Jak na to, abyste i vy třeba u sebe doma mohli pořizovat skvělé portréty, vám poradí v článku.
Chtěli byste se podívat na svět dětskýma očima? Kdo neviděl, neuvěří, jak skvělé a bezprostřední záběry jsou děti schopné pořídit. Fotografování je velká zábava, tak proč bychom si jej měli užívat jenom my dospělí! Dokud jsou v plenkách, bude jim k učení práce s fotoaparátem stačit hračka. Chytrému (před)školákovi už ale určitě stačit nebude. Nebojte se – odolných, cenově dostupných a kvalitních přístrojů není na trhu vůbec málo. Jaká je nabídka pro ty nejmenší, školáky a začínající fotografy?
Zajímá vás, jak může fotograf fungovat ve filmovém zákulisí? Christophe Brachet vás tam zavede a nejen to - prozradí, na kterou techniku se při vytváření svých excelentních černobílých momentek může spolehnout a jaké výhody mu poskytuje.
Pořizujete zrcadlovku či bezzrcadlovku? U nás vám ke každé dáme servisní knížku plnou péče o váš přístroj i vaše fotografie! V bonusech v hodnotě 2 390 Kč, které v servisní knížce získáte zcela zdarma, najdete pravidelné servisní prohlídky, fotokurz a poukázku na tisk svých nejlepších snímků.
Snad každý, kdo kdy držel v ruce foťák, někdy fotil architekturu. Rodinný domek, Tančící dům nebo chrám svatého Marka v Římě, prašť jako uhoď, říkáte si možná. Možná se vám ale taky stalo, že ne všechny snímky dopadly podle vašich představ. Jak tedy vyfotit architekturu tak, že fotka nezapadne v rodinném albu, ale osloví mnohem širší obecenstvo? A jakou technikou to půjde nejlíp?
Fotografie architektury může být někdy záludná. Sony ambasador Mike Will fotí město především v noci a v následujícím článku vysvětluje, jak k zachycení úchvatné architektury nočního města využívá ultraširokoúhlý objektiv.
Portrét patří k nejčastěji foceným žánrům vůbec a není divu, že se mu věnuje velká pozornost. Luděk s Michalem se v dnešním videu zaměří na tzv. headshoty a řeknou vám, co to vlastně takový portrétní objektiv je a jaké jsou rozdíly mezi zoomovými objektivy a objektivy s pevným ohniskem. V praxi vám pak ukážou, jakých výsledků dosáhnete s různými objektivy na různých tělech.
Osvojit si umění krajinářské fotografie může trvat celý život, takže nikdy není na škodu poslechnout si co nejvíce rad od profesionálů. Krajinářský fotograf Michael Schaake se zde podělí o některé své tipy s těmi, kdo jsou na začátku cesty.
Videa najdeme všude kolem nás - na sociálních sítích, ve výlohách obchodů a koneckonců i v televizi. Kráčí ruku v ruce s fotografií a v lecčems zachází ještě o kus dál. Ne náhodou se videu říká pohyblivé obrázky. Pojďme se společně podívat na to, jaké trendy se dneska ve videu prosazují a kde všude se můžete prosadit vy.
Jeden z nejrozšířenějších fotografických žánrů, jeden z nejoblíbenějších fotografických žánrů a zároveň jeden z těch, které se rozbíhají do mnoha různých směrů, které můžou klást zcela opačné nároky na techniku. Víte, který mám na mysli? Prst na spoušť… zaostřit… cvak! A máme tady portrét!
Víte, co je to kinemagraf? A jak ho vytvořit tak, aby diváka zaujal? Ambasador Sony a zkušený tvůrce kinemagrafů Virgo Haan vám v článku prozradí, jakými postupy a triky jich dosahuje a jakou techniku k tomu používá. Přejeme inspirativní čtení!
Hmyz nám může leckdy připadat odpudivý. Fotograf Javier Aznar ale s nadšením objevuje hmyzí makrosvět a snaží se prostřednictvím fotografií změnit pohled lidí na něj. V článku se dozvíte, jak a s jakou technikou dosahuje svých brilantních snímků, a sami se pak můžete do zkoumání makrosvěta pustit.
Google a webové stránky známých krajinářů se hemží dechberoucími snímky, ale když se na totéž místo vydáme my, obyčejní smrtelníci, takového výsledku zdaleka nedosáhneme. V čem tkví tajemství té fotky, na kterou byste se mohli dívat hodiny a hodiny? A jak docílit toho, abyste se takhle jednou nemohli nabažit své vlastní?
Z předchozích dvou dílů seriálu už víte, jak začít natáčet videa i jak pokročit na další úroveň. Ve tom dnešním se podíváme na zoubek různým platformám, trendům, tomu, jak ze současné videotvorby vytěžit maximum, i tomu, jak ve světě videí prorazit. Vítejte u třetího dílu a přeji hodně inspirace!
Chcete se v natáčení videa posunout? Potom je 2. díl seriálu s YouTuberem Tomášem Touhou přesně pro vás! Zatímco v minulém díle jsme se věnovali začátkům a tomu, jak do světa videa vplout, dnes se posuneme o kus dál. Dozvíte se totiž, jak se zlepšovat, když už základy umíte, co vám v tom pomůže a kde nabírat inspiraci, ale o i světové špičce a světě YouTube nebo technologickém vývoji. Příjemné čtení!
Svatba je nezapomenutelný zážitek. Fotografování svatby ale není vůbec nic snadného. Nechte si poradit od zkušeného fotografa a ambasadora Sony Yvese Scheperse a naučte se fotit svatby tak, že vaše snímky budou stejně nezapomenutelné jako samotný den!
IS, O.I.S, HSM, LM, SAM. Značky na objektivech mohou být pěkně záludné a nepřehledné. Po přečtení našeho seriálu ale budete s přehledem vědět, o co se jedná! Podíváme se v něm totiž na zoubek číslům a hlavně různým označením na objektivech celé řady značek. Staňte se s námi expertem na objektivy!